מדיה-טק הופכת ליצרנית שבבי הסלולר הגדולה בעולם

MediaTek

יצרנית שבבי הסלולר הסינית מדיה-טק (MediaTek) לוקחת את המקום הראשון מבין יצרני מערכות השבבים לסלולר, עם נתח שוק של 31% ברבעון השלישי של 2020, כך עולה מדו”ח חדש של חברת המחקר Counterpoint, ההופך את היצרנית הסינית למובילה גם בהשוואה לחברות גדולות ומוכרות יותר כמו קוואלקום, אפל וסמסונג.

בעוד שלא מעט אנשים מתייחסים לרוב בזלזול למערכות השבבים של מדיה-טק, הנמצאים בדרך כלל במכשירי ביניים בטווח ה-100 עד 250 דולר, מדובר על אחד מהחלקים הגדולים ביותר בשוק הסלולר העולמי, מה שמאפשר לחברה להוביל למעשה ברבעון האחרון עם גידול מנתח של 26% ברבעון המקביל אשתקד ל-31% ברבעון הנוכחי. במקום השני, עם נתח של 29% מהשוק, נמצאת קוואלקום (Qualcomm), כאשר את המקום השלישי חולקות יחדיו אפל, סמסונג ו-HiSilicon של וואווי עם נתח שוק זהה של 12% לכל אחת.

בהתייחס למערכות השבבים המיועדות למכשירי דור 5, קוואלקום מובילה את התחום נכון לדוח הנוכחי, עם 39% מהשוק, נתון הצפוי לגדול במהלך הרבעון הרביעי וב-2021, בהתייחס לכך כי רק 17% מהמכשירים שנמכרו במהלך הרבעון השלישי של 2020 תמכו ברשתות הדור החמישי. גם אפל צפויה להיכנס לדוחות הבאים בזכות סדרת מכשירי האייפון 12 שלה, שהוסיפו לראשונה בעבור החברה תמיכה בדור 5.

נתח שוק יצרני שבבי סלולר, רבעון שלישי 2020 מול 2019 (מקור Counterpoint)

בזמן שמכשירי השוק הגבוה ימשיכו להסתמך בעיקר על שבבי קוואלקום, סמסונג או אפל במקרה של מכשירי האייפון, מדיה-טק הצליחה להשתלט על תחום מכשירי הביניים במהלך השנה הנוכחית, במיוחד לאור ההגבלות של ארה”ב על וואווי ועל HiSilicon, חטיבת ייצור השבבים של החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים