לקראת CES 2021: חברת LG חושפת את טלוויזיות ה-QNED Mini LED

LG QNED Mini LED (מקור LG)

חברת LG חושפת היום (ג’ 29.12) את ה-LG QNED Mini LED, סדרת טלוויזיות ה-Mini LED הראשונה של החברה המגיעה לקראת תערוכת CES 2021 הוירטואלית שתתקיים בחודש ינואר הקרוב. סדרת טלווזיות ה-QNED החדשה תגיע ברזולוציות של 8K או 4K, כשהיא משלבת את טכנולוגיות ה-Quantum dot ו-NanoCell של LG יחד עם תאורת Mini LED אחורית לקבלת איכות תצוגה גבוהה יותר.

טכנולוגיית ה-Mini LED נכנסת בהדרגה לשוק הטלוויזיות כנקודת מעבר בין טלוויזיות LCD רגילות בעלות תאורה אחורית סטנדרטית ובין טלוויזיות OLED המגיעות ללא תאורה אחורית נפרדת כלל, כפתרון ביניים חדש המציע הרבה מהיתרונות של טכנולוגיית ה-OLED. החברה צפויה להציג 10 דגמי טלוויזיות חדשות לשנת 2021 שיגיעו ברזולוציית 4K או 8K ובגדלים של עד 86 אינץ’.

בניגוד לטלוויזיות רגילות המגיעות עם טכנולוגיות תאורה אחורית, בהן: CCFL, Edge LED, Direct LED או FLAD (ר”ת Full Array Local Dimming), טלוויזיות ה-QNED החדשות של LG משתמשות בעד כ~30 אלף נוריות LED קטנות ליצירת כ~2500 אזורי תאורה נפרדים עם ניגודיות של 1,000,000:1. לפי LG, מדובר בפתרון התצוגה הטוב ביותר בתחום טלוויזיות ה-LCD, השני באיכות שלו רק לטלוויזיות ה-OLED היקרות יותר, ונועד לענות על הצורך באיכות גבוהה, תוך שמירה על מחיר נמוך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

LG QNED Mini LED (מקור LG)

LG תציג את טלוויזיית ה-8K QNED TV הראשונה שלה בגודל 86 אינץ במהלך CES 2021, החל מה-11.1.

טכנולוגיית ה-Mini LED נועדה לתת לטלוויזיות ה-LCD יתרון דומה לדגמי ה-OLED הודות ליכולת לשלוט בצורה טובה יותר בתאורה האחורית של הטלוויזיה באמצעות כמות גבוהה של נוריות LED, המדמות את יכולת הכיבוי וההדלקה של הפיקסלים הנפרדים בטכנולוגיית ה-OLED.

תרשים התפתחות טלוויזיית ה-QNED (מקור LG)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים