טכנולוגיית HDR10+ Adaptive מתאימה את תצוגת הטלוויזיה לסביבה שלה

HDR10+ Adaptive (מקור סמסונג)

סמסונג (Samsung) הכריזה על טכנולוגיית ה-HDR10+ Adaptive אותה היא תשלב בדגמי טלוויזיות ה-QLED הקרובות שלה לשנת 2021. הטכנולוגיה החדשה מבוססת על טכנולוגיית ה-HDR הקיימת בתקן +HDR10, אך הופכת אותה לחכמה יותר עם התאמה דינמית של ה-HDR בהתאם לתאורה בחדר לקבלת אפקט HDR משופר.

טכנולוגיית ה-HDR10+ Adaptive החדשה מגיעה למעשה כגרסה המקבילה לטכנולוגיית ה-Dolby Vision IQ של חברת דולבי (Dolby), שנועדה לשדרג את חווית הצפיה. טלוויזיות ה-QLED הבאות של סמסונג שישלבו את הטכנולוגיה החדשה, יגיעו עם חיישן תאורה מובנה שיוכל למדוד את רמת התאורה בחדר ולהתאים בצורה אופטימלית את מצבי ה-HDR בטלוויזיה, זאת במקום המצב הסטטי הקיים, בו ניתן להבחין ביתרונות ה-HDR בעיקר בזמן צפיה בחדרים חשוכים יותר.

בנוסף לתכני ה-HDR עצמם, הטלוויזיות שיגיעו עם ה-HDR10+ Adaptive יתמכו גם במצב Filmmaker Mode (“מצב יוצרי סרטים”), מצב תצוגה המגיע מטעם ארגון ה-UHD Alliance בו חברה גם סמסונג, ונועד להתאים באופן אוטומטי את תצוגת המסך על מנת לספק איכות תמונה הזהה לזו שהתכוונו יוצרי הסרט לספק לשם חווית צפיה מיטיבית. לרוב, המצב יופעל באופן אוטומטי ברגע שהטלוויזיה תזהה תוכן מתאים עם קידוד למצב Filmmaker Mode.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שסמסונג לא פרסמה אילו דגמי טלוויזיה חדשים יתמכו בטכנולוגיית ה-HDR10+ Adaptive, סביר להניח כי יהיו אלה הדגמים שיוצגו במהלך תערוכת CES 2021 הקרובה בחודש ינואר.

טכנולוגיית ה-Dolby Vision IQ מבצעת פעולה זהה למעשה ל-HDR10+ Adaptive, אך חוסר שיתוף הפעולה בין סמסונג לדולבי מאלץ את החברה ליצור למעשה גרסה אחרת לטכנולוגיה, שבסופו של דבר מספקת איכות צפיה משופרת, אך גם מפצלת את התחום ל-2 תקנים מתחרים.

השוואת מפרטים