תצוגת שעון ראשית - Mi Watch Lite (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Mi Watch Lite – שעון חכם בתקציב נמוך

| יום ראשון, 3 בינואר 2021, 13:50 | גאדג'טי מסקר, מחשוב לביש

שיאומי (Xiaomi) מוכרת מזה מספר שנים כאחת השחקניות הגדולות ביותר בתחום המוצרים הלבישים, כאשר לאחרונה החברה השיקה את שעון ה-Mi Watch Lite החדש בישראל, כשהוא מגיע עם מסך 1.4 אינץ' מרובע, מעקב אחר 11 סוגי פעילות ספורט שונים וזמן סוללה של עד 9 ימים.

שעון ה-Mi Watch Lite הושק בעולם בחודש דצמבר האחרון כגרסה משודרגת של שעון ה-Redmi Watch, עם שינוי עיקרי בדמות רכיב GPS מובנה למעקב טוב יותר אחר פעילויות ספורט. השעון הצליח לקבוע לדעתי שיא חדש במהירות הגעת מוצר לארץ, כאשר הוא הפך להיות זמין למכירה כבר באותו החודש.

מדובר באחד מהשעונים הזולים יותר של החברה, המיועדים למשתמש המתחיל שמעוניין בשעון חכם בסיסי אך טוב ללא צורך בהשקעה כספית גדולה מדי. בסקירה זו אנסה לבחון האם השעון אכן עונה על הציפיות והצרכים של המשתמש הרגיל. יש לציין כי שיאומי בחרה להשתמש ביצרן חדש בשעון בניגוד למוצרים קודמים שיוצרו ברובם על ידי הואמי (Huami) כמו רצועות ה-Mi Band 5.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Mi Watch Lite (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

מבט מקרוב – Mi Watch Lite

כמו בכל מוצר לביש אחר, המסך של ה-Mi Watch Lite הוא הכלי העיקרי בו נשתמש לקבלת המידע מהשעון וגם להפעלת הפונקציות המובנות. במקרה של ה-Mi Watch Lite, השעון מגיע עם מסך TFT LCD מרובע בגודל 1.4 אינץ' ברזולוציה של 320×320 וזכוכית מעוגלת (2.5D) מסוג לא ידוע.

בעוד שקשה לי להגיד כי מדובר במסך מעולה לאור השימוש ב-TFT LCD בהשוואה ל-AMOLED, שאפשר למצוא ברצועת ה-Honor Band 6 שסקרנו לאחרונה, התצוגה עצמה סבירה גם בשמש ישירה יחסית וניתן להתרשם ממנה גם מהתמונות המצורפות מטה. פיצ'ר גדול ושימושי למדי ששיאומי שילבה ב-Mi Watch Lite הוא חיישן תאורה שאפשר לראות בחלקו העליון של המסך המשנה באופן אוטומטי את רמת התאורה של המסך בהתאם לתאורה מסביב.

גוף ה-Mi Watch Lite עשוי מפלסטיק שחור עם גימור מט במשקל כללי של 35 גרם יחד עם הרצועה, כאשר הוא מגיע עם עמידות למים בתקן 5ATM. המסגרת של השעון נקיה מאוד ומגיעה עם כפתור מתכתי בודד המשמש לשליטה בשעון.

אחד החסרונות שאפשר למצוא בשעון הוא הבחירה של שיאומי להשתמש ברצועות לא סטנדרטיות, ובעוד שניתן להחליף את הרצועה בקלות בלחיצה על כפתור התפס שלו בגב השעון, היה עדיף לראות את החברה משתמשת ברצועת שעון סטנדרטית.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – TFT LCD בגודל 1.4 אינץ' ורזולוציית 320×320.
 • רצועה – לא סטנדרטית.
 • חיישנים – מדידת דופק, שינה, צעדים, ברומטר, מצפן, מיקום.
 • מיקום – GPS ו-GLONASS.
 • מעקב ספורט – 11: הליכה, הליכה בשטח, ריצה בחוץ, ריצת שטח, הליכון, רכיבה על אופניים, אופני כושר, שחיה, שחיה בבריכה, קריקט ואימון חופשי.
 • סוללה – 230mah לעד 9 ימי שימוש לפי היצרן.
 • עמידות – עמידות למים בתקן 5ATM (עומק 50 מטר).
 • גודל – 41x35x10.9 מ"מ, 11.9 מ"מ עם בליטת החיישן.
 • משקל – 21 גרם בלי הרצועה, 35 גרם עם רצועה.

יש לציין כי לפחות באתר של היבואן בארץ, השעון מוגדר כלא מיועד לספורט מים וצלילה למרות שהוא מוגדר כ-5ATM ויש לו פונקציות מעקב אחר שחיה. בנוסף, מעקב השינה בסיסי יחסית עם זיהוי שינה מוגבל בטווח של 9 עד 21 בלבד ושינה רצופה בלבד, כאשר לאחר שמתעוררים פעם אחת השעון לא ימשיך לעקוב אחר השינה.

ממשק – Mi Watch Lite

השימוש בשעון ה-Mi Watch Lite פשוט ונוח למדי, כאשר בדומה לרצועות ושעונים חכמים אחרים הוא מבוסס בעיקר על מחוות:

 • הסטה לימין או שמאל מתצוגת השעון הראשית תעבור על ה"ווידג'טים" השונים הכוללים: מדידת דופק, מצב שינה אחרונה, מזג אוויר, שליטה על מדיה וסיכום פעילות יומי.
 • הסטה מעלה מתצוגת השעון הראשית תפתח את ההגדרות המהירות של השעון המאפשר: הדלקת פנס, הפעלה אוטומטית של התצוגה עם הרמת היד, נעילת מסך, מצב "לא להפריע", הפעלת מסך קבועה ל-5 דקות וגישה מהירה להגדרות השעון.
 • הסטה מטה מתצוגת השעון הראשית תפתח את חלונית ההתראות מהמכשיר הסלולרי עם אפשרות לפתיחת ההתראות לתצוגה מלאה, כאשר לאחר העדכון גרסה האחרון נוספה תמיכה בתצוגת התראות בעברית.

הכפתור הבודד בצידו הימני של שעון ה-Mi Watch Lite משמש ככפתור הכיבוי וההדלקה של הרצועה, כמו גם ככפתור התפריט והחזור. לחיצה על הכפתור מכל מסך תחזיר אותנו אחורה, כשבמסך הראשי לחיצה על הכפתור תפתח את תפריט האפשרויות המלא של השעון עם תצוגה מינימליסטית יחסית של 9 אייקונים בכל מסך הכוללים: התחלת פעילות כושר, היסטוריית פעילויות כושר, סיכום פעילות יומי, מדידת דופק עם מידע מורחב, מידע שינה מורחב, תרגילי נשימה, מצפן, ברומטר, שליטה על מדיה, סטופר, טיימר, שעון מעורר, פנס, מצא את הטלפון, התראות, מזג אוויר והגדרות.

בניגוד לשעונים ורצועות חכמות אחרות המאפשרים מעקב בסיסי אחרי פעילויות כושר, ה-Mi Watch Lite מגיע עם מערכת מיקום מובנת מבוססת GPS ו-GLONASS המאפשרת מעקב מדויק יותר אחרי הפעילות גם ללא מכשיר סלולרי בקרבת המכשיר. שבב המיקום מספק מיקום מדוייק למדי על המפה בסיום הפעילות ללא סטיות משמעותיות, כאשר לאחר בחירה בפעילות כושר לוקח לשעון כדקה שתיים להתאפס על המיקום באופן עצמאי. לפני תחילת פעילות הכושר ניתן אף להוסיף יעדים כמו זמן פעילות, מרחק ועוד.

הממשק עצמו נוח ופשוט גם ללא ממשק עברי מלא, אך קיימים מספר באגים בקושחה של השעון, דוגמת התראה נוספת על שיחה נכנסת מספר דקות לאחר סיום השיחה או "תקיעה" של התראות נכנסות על המסך גם אחרי השימוש בכפתור על מנת לחזור למסך הראשי. עדכון הגרסה שהביא איתו את התמיכה בעברית כלל תיקון באג שלא פורט, וייתכן והוא פתר את הבעיות בהן ניתקלתי באופן אישי או אף ייתכן כי מדובר על בעיה מקומית במקרה שלי בלבד.

טעינה וחיי סוללה – Mi Watch Lite

כמו בכל מוצר לביש אחר, אחד הדברים החשובים ביותר ברצועה הוא פרק הזמן בו ניתן להשתמש בה בין טעינה לטעינה. במקרה של ה-Mi Watch Lite, שמגיע עם סוללת 230mAh, כשהחברה מצהירה על זמן שימוש של עד 9 ימים במצב רגיל או 10 שעות בשימוש עם GPS רציף למעקב אחרי פעילויות ספורט. מהבדיקה שלי עולה כי השעון מצליח להגיע לזמן סוללה של 7~8 ימים בשימוש רגיל, קצת פחות מהזמן הרשמי אך די והותר לשימוש נורמלי בין טעינה לטעינה.

פיצ'ר קטן אך מעניין למדי ב-Mi Watch Lite קשור לטעינה שלו, ולמרות ששיאומי בחרה להשתמש במתקן טעינה "ישן" וגדול לטעינת השעון במקום כבל טעינה מגנטי, במיוחד כשהוא מגיע עם מיקום כבל לא סטנדרטי שאינו מאפשר להשכיב את המטען על השולחן, מסתבר כי השימוש בו נועד להיות מראש על הצד כאשר בזמן טעינה תצוגת השעון מסתובבת ומציגה את השעה ומצב הטעינה של השעון.

אפליקציית שליטה Mi Watch Lite

בניגוד לרצועות ושעונים הקודמים של שיאומי, שעון ה-Mi Watch Lite החדש אינו משתמש באפליקציית ה-Mi Fit אלא באפליקציה חדשה או למעשה 2 אפליקציות שונות. בזמן שמשתמשי אנדרואיד כמוני משתמשים ב-Xiaomi Wear, משתמשי iOS צריכים להשתמש ב-Xiaomi Wear Lite. מאחר ויש לי מכשיר אנדרואיד אני אעבור רק על גרסת ה-Xiaomi Wear שאינה מגיעה בשפה העברית.

בדומה ללא מעט אפליקציות של שעונים ורצועות חכמות, ה-Xiaomi Wear מתחלק ל-3 מסכים עיקריים:

 • "סטטוס" (Status) – המסך הראשי של האפליקציה המציג את המדדים השונים בהם צעדים, קלוריות, שינה, פעילויות כושר, דופק ועמידה (כן, מדד מוזר).
 • "אימונים" (Workouts) – מסך אימונים מציג מידע קצר על האימון האחרון שבוצע ומאפשר להתחיל אחד מתוך 4 אימונים, בזמן שהשעון מאפשר 11.
 • "פרופיל" (Profile) – מסך ההגדרות של השעון והאפליקציה, המאפשר לבחור את תצוגת השעון, החלטה מאילו אפליקציות לקבל התראות בשעון ועוד.

בחירה בכל אחת מהתצוגות במסך הראשי של השעון באפליקציה מאפשרת תצוגה מורחבת של הצעדים, שינה, דופק ועוד כאשר באופן מוזר למדי השליטה על כמות הצעדים והיעד הקלורי היומי מבוצע ממסכי הסטטוס ולא ממסך ההגדרות. בנוסף, מסך האימונים אמנם מציג סטטוס קצר של האימון האחרון, אך מידע מלא והיסטוריית אימונים זמינות רק מהמסך הראשי.

אחרי שיצא לי לבדוק לא מעט שעונים ורצועות וכתוצאה מכך אוסף מכובד למדי של אפליקציות, אפשר להגיד כי אפליקציית ה-Xiaomi Wear היא אחת מנקודות התורפה של השעון וזאת ללא קשר לחוסר בממשק עברי. נכון לגרסה 2.2.2i, האפליקציה לא מאפשרת שליטה מלאה בשעון, כאשר חלק מההגדרות ניתנות לשימוש רק מהשעון עצמו ולא דרך האפליקציה. לצערי אני לא יכול לתת חוות דעת על גרסת ה-iOS של האפליקציה, ה-Xiaomi Wear Lite. סביר להניח כי שיאומי תשפר את האפליקציה בעתיד, אך נכון לרגע זה אפשר להגיד כי היא לא "אפויה כראוי" בהשוואה ל-Mi Fit הישן.

תצוגות שעון – Mi Watch Lite

כמו בשעונים ורצועות כושר אחרות, אחד הפיצ'רים החשובים הוא יכולת התאמת תצוגת השעון הראשית. במקרה של ה-Mi Watch Lite, ניתן להחליף את תצוגות השעון דרך ההגדרות או על ידי לחיצה ארוכה על המסך הראשי עם אפשרות לבחור ב-5 תצוגות שעון מובנות, בהן אחת מודולרית המאפשרת התאמה של המידע המוצג בתצוגה.

אפשרות נוספת להחלפת תצוגות השעון היא דרך תפריט ההגדרות היעודי באפליקציית ה-Xiaomi Wear המאפשר לבחור בין אוסף גדול של תצוגות שעון מקוונות, אוסף שמתעדכן עם תצוגת השעון לשנה החדשה שלא הייתה זמינה עם קבלת השעון.

בחירת תצוגות שעון – אפליקציית Xiaomi Wear

עברית – Mi Watch Lite

עם קבלת שעון ה-Mi Watch Lite לביקורת הוא לא תמך כלל בעברית, והתמיכה בעברית הגיעה דרך עדכון רק לאחר פרסום הביקורת (ראו עדכון בהמשך). למרות זאת, עדכון גרסה שהגיע ביום בו הייתי אמור לכתוב ולסיים את הביקורת, הוסיף תמיכה בהצגת התראות בעברית עם גרסה 4.1.08, כך שממצב בו בבוקר של ה-1.1 בו השעון הציג רק טקסט הפוך בעברית, אחרי העדכון בצהריים אפשר היה לקרוא התראות בעברית תקינה בשעון.

על מנת לקבל את העדכון האחרון המוסיף את התמיכה בעברית יש לבצע את הצעדים הבאים:

 1. ממסך "סטטוס" (Status) הראשי לעבור למסך "פרופיל" (Profile).
 2. במסך "פרופיל" (Profile) לבחור באפשרות additional settings.
 3. במסך ה-additional settings לבחור באפשרות check for updates לבדיקה האם קיים עדכון חדש.

במקרה הספציפי שלי העדכון כבר בוצע ולכן אין חדש. במידה ויש עדכון זמין האפליקציה תציע לעדכון את השעון.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Mi Watch Lite

חייבים לומר שאת הדעה הסופית של על שעון ה-Mi Watch Lite נאלצתי לחשב מחדש עם עדכון הגרסה האחרון שהוסיף את התמיכה בהתראות בעברית בשעון, כמו גם תיקון של מספר באגים שהפריעו יחסית בשימוש בו ביום יום. עם זאת, הבעיה הגדולה ביותר של השעון קשורה פחות בשעון עצמו אלא באפליקציה בו הוא משתמש, שלא מגיעה גם בעברית, מה שהופך את השימוש בה לבעייתי יחסית בעבור חלק מהמשתמשים.

בעוד שמדובר בשעון חכם בסיסי, הוא מצליח להפתיע בכמה תחומים, במיוחד עם חיישן התאורה המובנה והשימושי שלו וחיישן ה-GPS המדויק המשתמש גם במערכת ה-GLONASS. למרות ששיאומי בחרה שלא לשלב פיצ'רים נוספים דוגמת מדידת רווית חמצן בדם או טעינה מגנטית, מדובר בסופו של דבר בשעון חכם בסיסי וזול ההופך אותו לפתרון טוב בעבור משתמשים שמחפשים שעון חכם לא יקר עם יכולת מעקב אחר מיקום, ומוכנים לחכות לעדכון עתידי לאפליקציה של השעון, שתשפר לדעתי באופן ניכר את חווית השימוש בו.

שעון ה-Mi Watch Lite זמין למכירה בארץ במחיר של 349 ש"ח (אחריות לשנה, יבואן רשמי המילטון)

מה אהבנו?

 • מראה נקי וטוב.
 • תצוגה סבירה בשמש.
 • תמיכה בהתראות בעברית שנוספה.
 • מעקב מיקום מדויק.
 • זמן סוללה טוב.
 • מגוון תצוגות שעון.
 • מחיר.

מה לא?

 • אין ממשק עברי מלא בשעון.
 • אפליקציה סלולרית בעייתית וללא ממשק עברי.
 • רצועת שעון לא סטנדרטית.
 • מתקן טעינה גדול ומגושם.
 • מסך TFT בסיסי.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות