גאדג’טי מסקר: התרשמות ראשונה ממכשירי סדרת ה-Galaxy S21

סדרת ה-Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

סמסונג הכריזה היום (ה’, 14.1) על מכשירי הדגל החדשים שלה בסדרת ה-Galxay S21, עם יכולות זום אופטי מתקדמות שמגיעות להגדלה עד פי 10 בדגם האולטרה, מסכי 120 הרץ, מעבד ה-Exynos 2100 המיוצר בתהליך מתקדם בגודל 5 ננו-מטר ועיצוב חדש למערך הצילום הראשי.

את המכשירים החדשים נראה בישראל רק בחודש פברואר 2021, אך עוד לפני שזה יקרה, נחתו השלושה על השולחן של גאדג’טי וקיבלנו הזדמנות להתרשם מהם לזמן קצר, כדי שנוכל לספק לכם את הרשמים שלנו משלושת הטלפונים בסדרת הגלקסי S21.

עיצוב ונוחות אחיזה

בסמסונג מתהדרים בכך שעיצוב סדרת הדגל קיבל רענון עם דגמי ה-S21, זה בא לידי ביטוי בגבו של המכשיר. מערך הצילום ממוקם כעת כחלק מהרחבה של מסגרת המתכת היוקרתית, כך שנדמה שהמסגרת נשפכת אל גב המכשיר. זה נראה טוב, בעיקר כאשר מסתכלים על המכשיר בעל הצבע החדש והסגלגל, שמשלב מסגרת בצבע זהוב שנשפכת גם אל תוך גב המכשיר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עדיין מדובר במערך צילום אשר בולט באופן ניכר מגבו, אך התזוזה על השולחן כשמניחים את המכשיר על גבו אינה גבוהה, בעיקר לא בדגם ה-Galaxy S21 Ultra בו מערך הצילום תופס שטח פנים ניכר יותר מגב המכשיר.

Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

בסמסונג עשו עבודה טובה למדי בחלוקת המשקל של המכשירים, ואף שאני חובב מכשירים קומפקטיים יותר, גם ה-S21 Plus וגם ה-S21 Ultra לא הרגישו כבדים מידי בזמן הקצר בו ביליתי עימם. מדובר במכשירים גדולים מאוד, ולא תוכלו להשתמש בהם ביד אחת בקלות, אך המבנה הצר יחסית מאפשר אחיזה נוחה ומשכיח מעט את העובדה כי מדובר במכשירים שמשקלם עולה על 200 גרם. דגם ה-S21 הסטנדרטי הוא הנוח ביותר לשימוש, ועם מסך בגודל 6.2 אינץ’ מדובר ביתרון בצד נוחות האחיזה תוך שמירה על מסך גדול.

Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Galaxy S21 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

חלק בעיצוב שלא נראה באופן מיידי בעין הוא חריץ ה-SIM. שמועות העידו על כך שחריץ ה-SIM לא ישולב הפעם עם אפשרות להרחבת אחסון, ובהוצאתו אכן מצאתי שלא קיים מקום להזנת כרטיס microSD, כאשר את מקומו של זה תופסת תיבה לכרטיס SIM נוסף ושני במספר.

המצלמות

הדגש העיקרי של סמסונג עם השקת דגמי הגלקסי S21 החדשים הייתה על המצלמות, כשה-Galaxy S21 Ultra קיבל את הדגש הגדול ביותר. האולטרה מקבל את הבידול שלו אל מול שני הדגמים האחרים במספר מקומות, עם דינמיות גבוהה יותר בבחירת קצב הרענון של התצוגה, סוללה גדולה יותר ומערך צילום מרובע שמאפשר לבצע זום אופטי עד פי 10.

Galaxy S21 Ultra 5G ו-S21 Plus 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)
Galaxy S21 Ultra 5G ו-S21 Plus 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

הזום האופטי כמובן שנראה נהדר, בין אם מדובר בזום פי 10 של האולטרה או בזום ההיברידי פי 3 של ה-S21 וה-S21 פלוס, אך החלק המרשים יותר הוא מה שהצליחה סמסונג להפיק מהזום הדיגיטלי פי 30, שמאפשר צילום מהיר מבעבר על ידי שימוש בפוקוס לייזר אוטומטי ונעזר באלגוריתמים מתחום הלמידה העמוקה (AI), יחד עם זוג מצלמות טלפוטו כמובן, כדי להפיק תמונות מרשימות למדי במהירות גבוהה.

לפניכם מספר תמונות להתרשמות:

את שלושה הדגמים תשיק סמסונג בישראל רק בפברואר, עד אז הם זמינה לרכישה מוקדמת בלבד, ובמחיר של 2999 ש”ח לדגם ה-Galaxy S21, ב-3799 ש”ח לדגם ה-S1 Plus והחל מ-4799 ש”ח לדגם ה-S21 אולטרה (אלו המחירים הרשמיים, אך ייתכנו שינויים במחירים בעקבות התחרות בשוק).

להזמנה מוקדמת: מחסני חשמל \ KSP

 

יש לכם שאלות נוספות? בואו לשאול אותן בקבוצת הטלגרם של גאדג’טי


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים