סמסונג הכריזה על ה-Samsung 870 EVO SSD – הדור החדש של כונני ה-SSD SATA

סמסונג (Samsung) הכריזה על סדרת כונני ה-SSD מדגם Samsung 870 EVO, הדור החדש של כונני ה-TLC (ר”ת Triple-Layer Cell) של החברה המגיע בנפחים של החל מ-250GB ועד 4TB, המציעים מהירות משופרת לעומת הדור הקודם וזמינים במחיר של החל מ-50 דולר בלבד.

סדרת כונני ה-EVO 870 החדשה מחליפה את כונני ה-EVO 860 הקודמים של החברה מ-2018 ומצטרפים לסדרת ה-QVO 870 שהוכרזה ב-2020, כאשר ההבדל בין גרסאות ה-QVO ל-EVO נעוץ בסוג זיכרון ה-V-NAND בו הם משתמשים. בעוד סדרת ה-QVO משתמשת בזיכרון QLC (ר”ת Quad-Level Cell), ה-EVO משתמש בזיכרון בתצורת TLC (ר”ת Triple-Layer Cell) המציע עמידות גבוהה יותר לטווח ארוך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כונני ה-EVO 870 החדשים מגיעים בתצורת 2.5 אינץ’ סטנדרטית עם חיבור SATA, כשהם משתמשים בבקר של סמסונג מסוג לא ידוע ומגיעים במהירות משופרת לעומת הדור הקודם, עם קריאה רציפה של עד 560MB/s וכתיבה רציפה של עד 530MB/s, כשמהירות הקריאה הרנדומלית שופרה בכ-30% לעומת הדור הקודם, לפי החברה.

כונן Samsung 870 EVO SSD (מקור סמסונג)

מפרט טכני:

  • נפח – 250GB, 500GB, 1TB, 2TB ו-4TB
  • סוג זיכרון – V-NAND 3-bit MLC.
  • בקר זיכרון – סמסונג.
  • מהירות כתיבה/קריאה רציפה – עד 560/530MB/s.
  • מהירות כתיבה/קריאה רנדומלית – עד 98K/88K IOPS.

כונני ה-870 EVO החדשים של סמסונג זמינים למכירה במחירים של החל מ-50 דולר לגרסת ה-256GB ועד 530 דולר לגרסת ה-4TB.

בעוד שכונני ה-SSD NVMe מציעים ביצועים העדיפים בהרבה על כונני ה-SSD SATA הוותיקים יותר, עדיין קיימים לא מעט מקרים בהם משתמשים יעדיפו את כונני ה-SATA או מקרים בהם אי אפשר להשתמש בכונן NVMe מהיר יותר. יתרון נוסף לעומת ה-NMVe מגיע גם בדמות תג מחיר נמוך יותר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים