גוגל משחררת את גרסת 88 של דפדפן כרום עם שיפורים ופיצ’רים חדשים

גוגל (Google) עדכנה את דפדפן הכרום (Chrome) הפופולרי שלה לגרסה 88, אשר מביאה עימה מספר שינויים, בהם מערכת ניהול סיסמאות משופרת, “מצב חשוך” (Dark Mode) משופר, הסרת התמיכה בפרוטוקול העברת הקבצים FTP וב-Adobe Flash, בנוסף לשינויים ושיפורים נוספים.

גרסת Chrome 88 של דפדפן הכרום אינה מביאה איתה שינויים גדולים במיוחד בהשוואה ל-Chrome 87, אך היא מציגה לא מעט שינויים חדשים בדפדפן הפופולרי, כשהגדול מביניהם היא מערכת ניהול הסיסמאות המובנה בדפדפן, המאפשרת מעכשיו זיהוי קל יותר של סיסמאות חלשות והפניה פשוטה לשינוי שלהן באתרים הרלוונטיים על מנת לשפר את אבטחת המשתמש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הגרסה החדשה והראשונה של הדפדפן לשנת 2021 מביאה איתה גם את הסוף לתקן ה-Adobe Flash, שהיה אחד מהתקנים הנפוצים ביותר באינטרנט בעשור האחרון, זאת עם הפסקת התמיכה של הדפדפן בו באופן מלא, בניגוד לאפשרות להפעיל אותו בגרסאות הקודמות לאחר שבוטל באופן אוטומטי. בנוסף, גוגל מספיקה לתמוך בפרוטוקול העברת הקבצים FTP דרך הדפדפן עצמו.

צמד פיצ’רים חדשים אך ניסיוניים שניתן להפעיל בגרסה החדשה הם “חיפוש טאבים” (Tab Search), המיועד בעיקר למשתמשים הפותחים טאבים מרובים בדפדפן. הוא מאפשר לבצע חיפוש פנימי ביניהם עם צירוף המקשים Ctrl+Shift+A, אותו אפשר להפעיל דרך הדגל המתאים ב-chrome://flags/#enable-tab-search. כשבנוסף, גוגל הוסיפה אפשרות תצוגת הרשאות נוחה וקטנה יותר באתרים דרך הדגל chrome://flags/#permission-chip.

מדובר רק על חלק קטן מהשינויים אותם הכניסה גוגל לדפדפן הפופולרי שלה, כאשר לא מעט מהם מבוצעים “מתחת למכסה המנוע” של הדפדפן, כמו שינוי מנוע הג’אווה סקריפט המובנה לגרסה 8.8, תמיכה בתוספים הבנויים לפי Manifest v3 ועוד תיקוני באגים ובעיות נוספות שפחות גלויות לעיני המשתמש הרגיל.

השוואת מפרטים