מכונית חשמלית Aion V (מקור GAC)

יצרנית הרכבים הסינית GAC הכריזה על פריצת דרך בייצור סוללות גרפן עם טעינה אולטרה מהירה

יצרני כלי הרכב הסינית GAC (ר"ת Guangzhou Automobile Corporation) הכריזה על פריצת דרך חדשה בפיתוח טכנולוגיית סוללות גרפן (graphene), טכנולוגיה שתשלוב ברכב ה-Aion V החדש של החברה ותאפשר טעינה אולטרה מהירה במיוחד של 80% מהסוללה ב-8 דקות בלבד באמצעות יכולת טעינה של 6C או 600A.

סוללות הגרפן נחשבות מזה שנים לטכנולוגיית "הדור הבא" בתחום הסוללות, כאשר הן עשויות מיריעת אטומי פחמן בעובי אטום אחד ומעניקות לסוללה יכולת טעינה מהירה גבוהה במיוחד, דבר קריטי לתחום הרכבים החשמליים, המשתמשים כיום בסוללות הזקוקות לזמן גדול יותר לטעינה לעומת אפשרות התדלוק המהירה והפשוטה של רכבים מבוססי בנזין או דיזל.

לפי המידע החדש, GAC הצליחה לפתח טכנולוגיה חדשה לייצור סוללות הגרפן, אשר מורידה בצורה ניכרת את העלות של הסוללה, ממאות דולרים לגרם גרפן בשיטות הייצור הקיימות, כאשר היא הציגה את טכנולוגיית ה-3DG (גרפן תלת-ממדי) המשתמשת בתהליך הייצור החדש שלה עוד בחודש יולי 2020. הסוללה החדשה אף עמדה בהצלחה במבחן ה-Battery Shooting Test, מבחן הבטיחות המחמיר ביותר לסוללות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מכונית חשמלית Aion V (מקור GAC)

סוללת הגרפן החדשה תגיע ברכב ה-Aion V של החברה העובר בימים אלה בדיקות חורף ומתוכנן לעבור לייצור המוני במהלך חודש ספטמבר. הרכב צפוי להגיע בשלב מאוחר יותר לישראל באמצעות אוריון מוביליטי, יבואנית GAC בישראל מבית קבוצת יוניון.

בעיית טעינת הסוללה של הרכבים החשמליים היא אחת מהחסמים העיקריים בתחום, כאשר רבים בישראל יזכרו בבטר פלייס והרכבים החשמליים שלה, שהשתמשו בטכנולוגיה של החלפה פיזית של הסוללות כפתרון לצורך בטעינה מהירה, פתרון שכשל יחד עם החברה. המעבר לסוללות גרפן זולות צפוי להיות הפתרון הגדול לבעיית מהירות הטעינה ברכבים חשמליים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות