גאדג’טי מסקר: OnePlus 8T – שדרוגים נחוצים מול הדור הקודם

OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי) OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי)

וואן פלוס איבדה לאחרונה מהקסם שלה עת החלה להשיק כמות גדולה יותר של מכשירים עבור רמות מחיר שונות והעלתה את המחירים עבור דגמי הדגל שלה, תוך שהיא מנסה לדחוף מעלה את ההצעה שהיא מספקת ללקוחותיה לצד שמירה על רמת מחיר אטרקטיבית אל מול מכשירי דגל של היצרניות הגדולות דוגמת סמסונג ואפל. ה-OnePlus 8T מציע מספר שיפורים על פני ה-OnePlus 8 שהוצג כחצי שנה לפניו, אך האם זה מספיק אל מול הדור החדש של הטלפונים שהחל לשטוף את השוק?

באיחור די ניכר מאז הוכרז באוקטובר 2020, נחת על שולחננו ה-OnePlus 8T. כמו קודמיו, הוא מגיע באריזה בצבע האדום שכבר משויך באופן טבעי לחברה. בשונה מהמגמה של הוצאת המטענים מהקופסה עבור חלק מיצרניות הטלפונים, בקופסה של ה-8T מצאנו מטען התומך בטעינה המהירה בהספק 65 וואט, וכאן מדובר באחד מהשינויים המשמעותיים יותר לטלפון, שמציע טעינה סופר מהירה שלא תדרוש מאיתנו לחכות אפילו שעה לטעינה מ-0 ל-100. ובמידה והמטען לא מספיק, תשמחו לשמוע שגם כיסוי מגן לטלפון מגיע בקופסה, בעיצוב שקוף עם הכיתוב Never Settle מוטבע בחלקו האחורי בענק.

OnePlus 8T – זה הכל במסך

אם יש מקום בו מכשירי הדגל של וואן פלוס הצטיינו לאורך זמן, הרי שזהו המסך. בחברה בחרו בשילוב פאנלי OLED במכשירי הדגל לאורך שנים והפעם מתקבלת הקפיצה גם לקצב רענון גבוה יותר של 120 הרץ, את זה אמנם כבר ראינו במכשיר ה-OnePlus 8 Pro, אך אין הדבר גורע מהיתרון שמספק הדגם החדש בתחום זה. גודל המסך נמדד ב-6.55 אינץ’, כשהוא מציע רזולוציית תצוגה מירבית של +Full HD בפריסה של 1080×2400 פיקסלים.

OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי)
OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי)

אחד מהיתרונות הגדולים בתצוגה, ובכלל במכשיריה של וואן פלוס, מגיע דרך רמת הקסטומיזציה הגבוהה שמאפשרת החברה עבור אלמנטים שונים במכשיריה. בכל הנוגע לתצוגה תוכלו לבחור את הדרך בה אתם הכי אוהבים להסתכל על המסך, עם אפשרות להגדרה של צבעים טבעיים יותר מול צבעים עשירים ומרשימים יותר, וגם בחירה במצבי תצוגה יעודיים כמו sRGB או הגדרה ידנית של רמות חמימות הצבעים שיוצגו במסך. קצב הרענון ניתן גם הוא להגדרה, עם בחירה בין מצב 120 הרץ דינמי ובין מצב 60 הרץ סטנדרטי.

הקפיצה ל-120 הרץ הייתה מורגשת פחות עבורי בהשוואה למצב ה-60 הרץ הסטנדרטי. בוואן פלוס, כמו בחברות אחרות, מצהירים כי קצב הרענון נקבע באופן דינמי ועל כן קשה לדעת מתי בדיוק מופעל קצב הרענון הגבוה יותר בשימוש שוטף במכשיר, אך במשחקים אוכל לומר כי שמתי לב לשינויים במקרים מסוימים. למשל, במשחק PUBG הבחנתי בתמונה שהרגישה עבורי חלקה יותר עת הופעל מצב ה-120 הרץ.

השוואת מפרטי מסכים OnePlus 8 מול OnePlus 8T:

דגםOnePlus 8OnePlus 8T
גודל התצוגה6.55 אינץ'6.55 אינץ'
רזולוציה ופאנל+Full HD
פריסה: 2400 על 1080 פיקסלים
פאנל: Fluid AMOLED
+Full HD
פריסה: 2400 על 1080 פיקסלים
פאנל: Fluid AMOLED
צפיפות פיקסלים402 פיקסלים לאינץ'402 פיקסלים לאינץ'
מאפיינים נוספיםתמיכה ב:
sRGB
Display P3
הצגת תכנים בתקן +HDR10
עשויה מגורילה גלאס 5
יחס תצוגה: 20 על 9
קצב רענון: 90 הרץ
תמיכה ב:
sRGB
Display P3
הצגת תכנים בתקן +HDR10
עשויה מגורילה גלאס
יחס תצוגה: 20 על 9
קצב רענון: 120 הרץ

ביצועים וסוללה

מערכת השבבים בה משתמשת OnePlus בדגם ה-8T היא ה-Snapdragon 865 של קוואלקום, המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר וכוללת מעבד בעל 8 ליבות מסוג Kryo 585 בתדר מירבי של 2.84 גיגה-הרץ. לא מדובר בשדרוג על פני דגם ה-OnePlus 8 שהוצג לפניו עם מערכת שבבים זהה, אך רמת הביצועים כמובן נשמרת, ואף שקוואלקום כבר הספיקה להציג שבבי דגל חדשים מאז ה-SD865, הוא עדיין מספק תוצאות מרשימות ולא נתקלתי בתקיעות בשימושים רגילים כמו גם בשימושים כבדים כמו משחקים.

בזמן משחק המכשיר לא הציג התחממות ברמה גבוהה. הגדרות המשחק עמדו על האפשרויות הגבוהות ביותר ב-PUBG הזמינות במשחק וזמן המשחק עמד על כ-36 דקות בסה”כ, אבל הפעם לא ניצחתי (היה קרוב). הביצועים של הסוללה בזמן המשחק היו די מרשימים, ירידה של כ-12% בממוצע לשעה, בשקלול של מספר משחקים בני כחצי שעה.

חיי הסוללה של המכשיר הספיקו ליום עבודה מלא בכל יום, עם כ-10-15 אחוזים שנותרו בסוף היום, כמעט ללא יוצאים מהכלל, וגם בשימושים תובעניים יותר הצליח המכשיר לרוב להגיע לשעות הערב ללא צורך בטעינה חוזרת. הטעינה המהירה משלימה את התוצאות הטובות של הסוללה ומאפשרת להטעין את המכשיר במלואו בכ-40 דקות בממוצע, בעזרת מטען מהיר התומך בהספק של 65 וואט שמציע הטלפון.

OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי)
OnePlus 8T (צילום: רונן מנדזיצקי)

OnePlus 8T: המצלמות

מערך הצילום קיבל מספר שיפורים אל מול דגם ה-OnePlus 8, עם חיישני מאקרו וזווית רחבה משופרים וחיישן נוסף, רביעי במספר, שמאפשר צילום בשחור-לבן. לפניכם השוואת המפרטים בין שני הדורות של מצלמות הטלפונים:

דגםOnePlus 8 OnePlus 8T
מספר חיישנים במערך הראשי34
חיישן ראשי48 מגה פיקסל48 מגה פיקסל
תכונות חיישן ראשיחיישן: Sony IMX586
מפתח צמצם f/1.75
ייצוב אופטי מובנה (OIS)
תמיכה בפוקוס אוטומטי
חיישן: Sony IMX586
מפתח צמצם f/1.7
ייצוב אופטי מובנה (OIS)
תמיכה בפוקוס אוטומטי
חיישן משני2 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
גודל פיקסלים: 1.75 מיקרו-מטר
מיועד לצילום מאקרו
5 מגה פיקסל
מיועד לצילום מאקרו
חיישן משני שני-2 מגה פיקסל
מיועד לצילום בשחור/לבן
חיישן זווית רחבה16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
זווית צילום של 116 מעלות
16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.2
זווית צילום של 123 מעלות
וידאועד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
הילוך איטי ברזולוציית Full HD בקצב של 240 פריימים לשנייה
הילוך איטי ברזולוציית HD בקצב של 480 פריימים לשנייה
עד 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה
הילוך איטי ברזולוציית Full HD בקצב של 240 פריימים לשנייה
הילוך איטי ברזולוציית HD בקצב של 480 פריימים לשנייה
מצלמת סלפיחיישן: Sony IMX471
16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.45
ללא תמיכה בפוקוס אוטומטי
חיישן: Sony IMX471
16 מגה פיקסל
מפתח צמצם f/2.4
ללא תמיכה בפוקוס אוטומטי
וידאו סלפיעד Full HD בקצב של 30 פריימים לשנייהעד Full HD בקצב של 30 פריימים לשנייה

את חיישן הצילום הראשי כבר הספקנו לראות בפעולה במספר דגמים של החברה, ועל כן זה לא מפתיע כי הוא ממשיך לספק תוצאות מרשימות בצילומים באור יום גם במקרה של ה-OnePlus 8T. בתנאי תאורה שאינם אופטימליים ניתן לראות תוצאות טובות פחות, ומצב הלילה מוסיף עוד אור לתמונות, אך מגיע כצפוי עם מריחות באיזורים שונים בתמונה. זה משהו שמפריע פחות כשבוחנים את התמונות על גבי מסך ה-AMOLED המרשים במכשיר, אך במבט מקרוב ניתן לשים לב למריחות בתמונה די בקלות.

תמונות המאקרו נראות מצויין עם החיישן החדש, אך הפוקוס בהן אינו טוב במיוחד ונדרשת עבודה לא קטנה כדי להשיגו. חסרה לי מצלמה המאפשרת זום אופטי מינימלי, ובעוד קיימת אפשרות לביצוע זום דיגיטלי באפליקציית המצלמה והתוצאות בקירוב של עד פי 2 לא רעות, הן רחוקות מהתוצאות שמספק הזום האופטי.

תמונות הסלפי נראות נהדר בצילום באור יום, וההפרדה המבוצעת לשם טשטוש הרקע סביב המצולם גם היא מרשימה מאוד. בצילומי לילה התוצאות חשוכות, אם כי ניתן לראות בבירור את הפנים של המצולם.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-OnePlus 8T

הרבה שינויים ליוו לאחרונה את חברת וואן פלוס, יקירת הקהל שזכתה לאהדה לא קטנה הודות להצגת שילוב מנצח שבין תמורה ומחיר. אחד המייסדים עזב, והחברה פתחה בגל הכרזות על מכשירי טלפון גם מעבר לדגמי הדגל שקיבלו את הדגש המרכזי שלה ברוב שנות פעילותה. הדעות אודות דגמי שוק הביניים של החברה חלוקות, וגם אנחנו אהבנו בהם דברים מסוימים ואהבנו פחות צדדים אחרים, אך למרות הביקורת, נדמה כי מכשירי הדגל של החברה עדיין מסוגלים לספק את הסחורה ולשמור על תג מחיר נמוך בהשוואה למתחרות המובילות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ה-OnePlus 8T אמנם לא מציע שינויים מרחיקי לכת מול ה-OnePlus 8 שהוצג לפניו, אך הודות למסך AMOLED שנראה מצויין בקצב רענון גבוה של 120 הרץ, סוללה גדולה שמספקת זמן שימוש ארוך והבטחה לעדכוני תוכנה מהירים, מדובר במכשיר משתלם עבור רמת המחיר שלו.

האריזה ותכולתה
10/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
10/10
מצלמה
7/10
8.3
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • מסך
  • חיי סוללה וטעינה מהירה
  • צילום באור יום
מה פחות אהבנו
  • מחיר
  • צילום מאקרו ותאורה נמוכה

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי (סל נאו): החל מ-2500 שקלים
  • שוק פתוח: החל מ-2250 שקלים

השוואת מפרטים