מבט מבפנים: רשמים מהשטח אחרי שבועיים עם קלאבהאוס

אפליקציית קלאבהאוס (צילום: רונן מנדזיצקי) אפליקציית קלאבהאוס (צילום: רונן מנדזיצקי)

קלאבהאוס (Clubhouse), בטח קשה לכם כבר להתחמק מהמושג הזה – בפיד, בחדשות, בטוויטר. אז לפני שנצלול למה כל כך מיוחד ברשת החברתית החדשה שצצה לה כאילו משום מקום, צריך קודם להבין מה זה בכלל.

מה זה בכלל קלאבהאוס?

רבים ניסו להגדיר במשפט אחד מה זה Clubhouse. “כמו שיחת ועידה”, “כמו פודקאסט קבוצתי אבל בלייב”, “כמו תכנית רדיו עם משתתפים”, “כמו אי-כנס קולי” וגם היוצרים מנסים כאשר נתנו לאפליקציה את השם הרשמי: Clubhouse: Drop-in audio chat. התשובה הנכונה היא שקלאבהאוס היא הכל ביחד.

אז מה ההגדרה שלי? מועדון אקסקלוסיבי (לפחות כרגע) המאפשר לאנשים מכל העולם (שיש להם אייפון או אייפד) לשוחח ולהקשיב אחד לשני בזמן אמת. אין תיעוד של השיחות, מה שנקרא “נגעת נסעת”, כמו שהוותיקים בשחמט אומרים. כלומר, נניח היתה שיחה מדהימה של אילן מאסק ופוטין (ויש אחת כזאת בתכנון) אז אם לא הייתי בחדר ושמעתי אותה, אין לי עקרונית שום דרך לשחזר את המידע שבה, למרות שיש לי חשבון.

באסה, כי היוצרים מכוונים ל-FOMO, שזה Fear Of Missing Out (הפחד לפספס), שזה אומר לנעול אותי חזק בפנים ולגרום לי לרצות להקשיב לכמה שיותר שיחות, כל הזמן, ולצרף עוד ועוד אנשים לאפליקציה ולשיחות, לפעמים בצורה אגרסיבית מאוד. עוד על כך בהמשך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

איך עובדים החדרים בקלאבהאוס?

כל אחד יכול לפתוח חדר, בין אם קוראים לך אילן מאסק, הראפר Mc Hammer, יאיר לפיד, דני רופ או משה מלצר חולון. (כולם אגב בקלאב, לגבי משה אני לא בטוח). באמת שכולם יכולים לפתוח חדר ואם תהיו מספיק מעניינים גם ישתתפו בדיונים שלכם.

אז אחרי שפתחנו חדר אפשר להזמין אליו אנשים או לקוות שנעלה באלגוריתם. לדוגמה: פתחתי חדר על טכנולוגיה וגיימינג, אז מי שהגדיר בתחומי העניין שלו “טכנולוגיה” או “גיימינג” יכול לראות את החדר שלי בפיד, בהנחה שאני מגיע למקום ריאלי אצלו בפיד.

מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)
מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)

כל חדר הוא עם מיקרופון פתוח למייסד שלו והוא יכול להעלות אנשים ל”במה” שידברו איתו, וגם למנות אותם כמנהלים. כרגע יש רק דרגה אחת של ניהול. ברגע שמישהו אומר משהו לא לעניין או סיים את דבריו, אפשר להוריד אותו לקהל והוא רק יאזין למתרחש בחדר מבלי האפשרות לדבר. הקהל מתחלק ל-2: החלק הראשון הוא של אנשים שהדוברים עוקבים אחריהם והחלק השני הם כל השאר.

בשביל לקבל זכות דיבור צריך “להרים יד”, כפתור קטן של יד בפינה למטה. כאשר אתה מנהל ומזהה חבר או מישהו מעניין בקהל אתה יכול להזמין אותו לבמה, הוא לא חייב לאשר. גם הפוך, כאשר אתה נכנס לחדר כמאזין, אפשר פתאום לקבל הזמנה מבלי שהרמת יד. הופתעתי לקבל הזמנה לחדר בלי ישראלים רק כי הם התעניינו במי אני. אמיתי. היה נחמד להיות אנונימי ומעניין כאחד.

עכשיו אתם בטח שואלים איך אפשר לנהל דיאלוג עם 90 איש בבמה? כבוד הוא שם המשחק. בזמן שמישהו מדבר כולם משתיקים את המיקרופון (כפתור נוסף בפינה בצד, איפה שהיתה היד), ורק כשהוא מסיים אפשר להמשיך לדבר, בדרך כלל רואים מי הוריד את ההשתקה אחרון ונותנים לו את רשות הדיבור. וכך הלאה. שיחת ועידה רבת משתתפים ומאזינים בזמן אמת. הנה. יש לנו הגדרה!

קיימים חדרים קבועים, או קלאבים קבועים, ויש כאלו שהם זמניים. ישראל עוד לא על המפה מבחינת קלאבים קבועים, אבל לדעתי זה רק עניין זמני, כי הרבה ישראלים כבר הגישו בקשה רשמית לפתוח מועדון קבוע שמתקיים בשעות קבועות וימים קבועים והופך ממש לבית ואת המשתמשים בקהילה למשפחה. ניתן לאתר חדרים קבועים בעזרת הסימן הקטן של בית ירוק, ליד השם ויש להם גם תיאור “מפוצץ” בדרך כלל.

איך עובד הפיד בקלאבהאוס?

כמו שנספצ’אט יודעים, כי הם פישלו שם, הפיד הוא הכל. אז בשביל להסביר יותר לעומק מה זה קלאבהאוס חשוב לדעת איך עובד הפיד, או המסך הראשי בקלאבהאוס.

הפיד של קלאבהאוס, או CH בקיצור, עובד לא רע האמת. מדובר בשילוב של חדרים שהוגדרו בתחומי העניין שלי המשתמש וחדרים שנפתחו או משתתפים בהם האנשים שאני עוקב אחריהם. וכן, זה אומר שיש לו סוף, כי הכל קורה בזמן אמת. אז הרבה פעמים הגעתי לסוף הפיד שלי כי לא היו עוד חדרים רלוונטיים אלי.

מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)
מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)

אנחנו ביצה קטנה, אז אם תתחילו לעקוב אחרי ישראלים הפיד שלכם תמיד יתחיל עם הישראלים (הוא בטח גם יודע את המיקום שלי למרות שהוא לא ביקש).

כל בוקר וכל לילה הפיד שלי מתחיל באיזה חדר ישראלי כלשהו החל “בוקר טוב חברים” ועד ל”קלאבים מצייצים בלילה”, או משהו בסגנון. לא משעמם שם זה בטוח.

מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)
מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)

האם קלאבהאוס הוא כלי עסקי שעוזר למיתוג אישי?

כמו כל פלטפורמה קלאבהאוס בהחלט יכול לשמש ככלי עסקי ולקדם מיתוג אישי. מיתוג אישי בקצרה אומר: אם אני גורו של ליטופי זוחלים, אני מציג את עצמי ככזה, מדבר על הנושא, פותח חדרים ומעביר מידע על ליטוף זוחלים ואז אנשים פונים אלי בפרטי (תיכף אסביר איך) כדי לרכוש את המוצרים או השירותים שלי. זה לשווק בלי לשווק וזה נושא בפני עצמו, אבל בקלאבהאוס מאפשרים את זה בביו.

הביו בקלאב האוס מאפשר “חפירה” די ארוכה. ראיתי גם ביו שהייתי צריך ממש לגלול, ויש כבר מדריכים על איך לכתוב ביו בקלאבהאוס: תתחילו ב”מה אתם נותנים לאחרים” ותמשיכו ב”מה אתם מחפשים מהלקוח”. לא תופתעו לגלות הרבה אנשי שיווק ב-Clubhouse, אנשי פרסום וגם מפורסמים, בארץ ובעולם.

שבוע שעבר הייתי בחדר שנפתח ע”י הראפר “The Game” ודיברו בו על זוגיות ומערכות יחסים, ודה גיים אמר בעצמו שהוא בחיים לא היה יכול להגיע לאנשים וללמוד על דברים מסוג זה בלי קלאבהאוס. וזה גם הגיוני. תחשבו שאתם איזה סופר סטאר כמו דה גיים, עם 12 מיליון עוקבים באינסטגרם. אתם לא באמת יכולים לנהל שיחות איתם. אפילו אם תעלו QNA (שאלות ותשובות) בסטורי, זה לא ייתן לכם אפשרות לשוחח ולהכיר את המשתתפים.

מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)
מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)

יש לא מעט אנשים שראיתי שדיברו על נושא מעניין, קיבלו עוקבים והפכו לסמכות. צריך רק ליצור תוכן מספיק מעניין כדי להתקדם. קיימת אפשרות לחבר חשבון טוויטר ואינסטגרם לפרופיל בקלאבהאוס, וכך לקבל פניות ב-DM האישי באינסטה או בטוויטר. אין אפשרות לשלב לינקים, אבל אתם יכולים להגדיר לינקים באינסטגרם או אפילו לפתוח טווויטר שיוביל לאסופה של לינקים. אני די בטוח שקיבלתי כמה עוקבים לאינסטגרם הרדום שלי בעקבות השימוש בקלאבהאוס ויש לי מספר חברים שקיבלו הצעות לפרויקטים בתחום הרלוונטי אליהם רק עקב היותם פעילים באפליקציה.

הייחודיות האמיתית של קלאבהאוס

קלאבהאוס לא רק נותן במה לסלבים ולסופר סטארס, הוא יכול להפוך כל אחד למשפיען וזו גם אחלה דרך להעביר זמן למי שלא רוצה לדבר. ואז זה באמת כמו רדיו.

כשנסעתי לסופר בסופ”ש, הפעלתי את ClubHouse על חדר של ישראלים ופשוט הקשבתי לו. קיבלתי הזמנות לעלות לבמה, העדפתי להתמקד בכביש והמשכתי להאזין.

לא הייתי יכול למשל להפעיל פייסבוק בזמן נהיגה, ואף שכן יכולתי להפעיל פודקאסט,להשתתף בו כמובן שלא הייתה אפשרות. אפשר גם לעבור בקלות בין “תחנות”, כלומר חדרים – יוצאים מאחד נכנסים לאחר, לפי תחום העניין.

ביישנים? אין בעיה, רק תאזינו, אתם לא חייבים לעלות לבמה.

אוהבים ליצור דיונים מעניינים? גם אין בעיה. תפתחו חדרים עם נושאים מרתקים תיכנסו לחדרים רלוונטיים אליכם, תעלו לבמה ותיצרו שיח מרתק. יש כבר משתמשים שהגיעו ל-1000 עוקבים בזמן קצר יחסית. הם עשו זאת באמצעות יצירת תוכן מעניין, ניהול חדרים מרתקים, הזמנת אורחים ועוד. היתרון בפלטפורמה כל כך חדשה, בייחוד בארץ, היא שאפשר להתקדם בה במהירות יחסית לעומת פלטפורמות ותיקות, וקלאבהואס מאפשרת את זה.

הזווית הישראלית והאקסקלוסיביות

אני נחשפתי לאפליקציה בעקבות פרסום בפיד של חבר, רוברט נחום (תיכף הוא יספר לכם קצת על היחסים שלו עם קלאבהאוס). ראיתי בפיד פוסט בסגנון “קלאבהואס זו אחלה אפליקציה, כדאי לכם להצטרף, FOMO…” ועוד כל מיני מילים מפוצצות. אמרתי, נו שוין, ננסה.

מצאתי מישהי שיש לה הזמנות, שכן כרגע ההצטרפות היא עם הזמנה בלבד, ויש לי אייפון (כרגע האפליקציה זמינה רק באפסטור למשתמשי אייפון והאייפד, האפליקציה לאייפד לא מותאמת), שלחתי לה הודעה ואני בפנים! יש. עכשיו מה? אחרי מי לעקוב? אחרי מי להצטרף? מצאתי קבוצת וואטסאפ בשם: קלאבהאוס ישראל 👋🏻🇮🇱, והתחלתי לעקוב אחרי המשתמשים והחדרים שלהם.

הגעתי די מהר לקבוצת הפייסבוק הרשמית ClubHouse Israel Community, ושם גיליתי אנשים חמים ופעילים, אולי אפילו פעילים מדי 🙂

מדובר באנשים שחצי מהזמן שלהם ממליצים על חדרים מעניינים ובחצי השני מארחים חדרים כאלו בעצמם. מה הם עושים עם שאר הזמן הפנוי? לא יודע אם יש להם כזה, אבל אני כן יכול לומר שביום שישי אחד ב-13:30 הם דיברו על חדר שפתוח מ-7 בבוקר והיתה בו גם גל גדות, סתם סתם, אבל נועה תשבי כן היתה, אז תבינו לבד אם האפליקציה ממכרת או לא.

אבל באמת שלא צריכים להישאב לזה, אפשר גם במידה, לפתוח חדרים כשנוח לנו, להשתתף כשבא לנו וללכת לאירועים הגדולים כמו למשל שיחות עם פוליטיקאים שהתחילו להתגבש. שבוע שעבר היתה איילת שקד ממפלגת “קדימה”, והשבוע יאיר לפיד ממפלגת “יש עתיד”. וכיוון שאסור להקליט בלי אישור המנהלים ומי שעושה זאת ומפרסם עשוי להסתכן בהשעיה מהפלטפורמה, חייבים להיות “שם” בשביל לקבל את המידע ואולי אפילו אשכרה לעלות לבמה לשאול שאלה או שתיים. עם איילת היה דיון סוער אך מכבד, עם לפיד היה פחות זמן לקהל.

מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)
מתוך אפליקציית קלאבהאוס (צילום מסך)

תחשבו באיזה עוד פלטפורמה יש להם גישה כל כך נוחה לדמויות כמו איילת שקד ויאיר לפיד? זה רק מראה על הגדולה של הפלטפורמה. איזה טלפון יש לביבי?

סיפור על ערב הסעודית

כמו שהבנתם, קשה מאוד להסביר מה זה קלאבהאוס אז אולי סיפור אחד קטן יכול להמחיש את העוצמה של האפליקציה.

באחד הערבים נכנסתי לחדר רנדומלי של ישראלים בשם “בואו נקבל אנרגיות חדשות אחרי ארוחת הצהרים”, עליתי לבמה ושוחחתי עם המשתתפים, דיברנו על ניהול הזמן, עבודה בקורונה ועוד. פתאום הופיעו בקהל שני מאזינים בשם “סעד” ו”Saud”. שאלתי את האדמין מי הם, כי הוא מכיר הרבה משתמשים, והוא אמר שהוא לא יודע אבל בואו נזמין אותם לבמה ואם יתחילו לקלל נוריד אותם. אמרתי סבבה, העלנו אותם ומסתבר שסעד הוא תלמיד לעברית בערב הסעודית וגם החבר שלו. הוא דיבר איתנו בעברית, ברמה מאוד גבוהה וחבר שלו האזין.

הוא סיפר שהוא משתמש באפליקציה לתרגל את העברית שלו עם ישראלים והיתה שיחה נהדרת עד שהם היו צריכים ללכת ללמוד למבחן, מבחן בעברית כמובן.

אתם מוזמנים לספר לי מתי יצא לכם לדבר בעברית עם משתמש בערב הסעודית בפייסבוק. המקסימום שלי יצא זה לחסום משתמש עם פרופיל בערבית מלפרסם מכירת אייפון ב-299 דולר באמצע הלילה (זה לא קרוב למחיר של האייפון 12, רק שתדעו).

קלאבהאוס עוקפת את הגבולות של המרחק, שפה, גזע, לאום, דת ופשוט מחברת בין אנשים (עוד הגדרה!)

קצת על אגרסיביות בשיווק והתנשאות האייפוניסטים

שיטת צירוף החברים או בכלל אישור אנשים באפליקציה נופלת בעיקר על המשתמשים. אם אתם חברים של הרבה אנשים ונמצאים ברשימת הקשר שלהם, שכן האפליקציה מאשרת אנשים לפי מספר טלפון, סיכוי גבוה שחבר יוכל לאשר אתכם אם נרשמתם לאפליקציה בלי הזמנה.

החבר מקבל התראה אצלו ש”חבר X מעוניין להצטרף, אתה יכול לאשר אותו מבלי לבזבז הזמנה”, לחיצה על כפתור והחבר בפנים. אם החבר עוד לא נרשם, האפליקציה אפילו מאפשרת לך בתור ה”פטרון” שלו, האדם שאישר אותו, להציק לו שיכנס, באמצעות SMS.

אז זה אומר שבביו של אותו משתמש יהיה “אור קורץ מינה אותך”. אבל זה לא נגמר שם.

בתור משתמש חדש יש לי 3 הזמנות עימן אני יכול להזמין 3 משתמשים ברי מזל עם אייפון או אייפד לאפליקציה, ואם אני פעיל מספיק אני מקבל עוד הזמנות ויכול להזמין עוד אנשים. כל משתמש שאני מזמין, אני מוזמן גם לעקוב אחריו, וגם כל משתמש באנשי הקשר שלי שמצטרף אני מוזמן גם לעקוב אחריו.

אתם מבינים, האלגוריתם של קלאבהאוס לא פועל לפי מרחק, או אזכור בפוסטים, אלא פיזית על אנשי הקשר שלי בטלפון. זה הזמן לומר שהאפליקציה מחייבת את ההרשאה הזאת כדי לעבוד, אבל אפשר לבטל אותה אחרי שאתם בפנים.

זה לא נגמר שם. ההתראות בקלאב האוס מאוד דרשניות. מה זה אומר? אין מצב רק לצפות בהתראות מסוימות. חבר שלכם הצטרף לאפליקציה? CH מבקש מכם לעקוב אחריו. לא רוצים לעקוב אחריו? אתם צריכים להגיד ל-CH “לא כרגע” אחרת ההתראה תישאר לעד. מבאס קצת.

תוסיפו את העובדה שהאפליקציה קיימת רק למשתמשי iOS כרגע, וזה יוסיף עוד קצת להתנשאות של אנשי אפל, כן, גם אני נמנה בתוכם, ואני בטוח שהמפתחים של האפליקציה ידעו מה זה יגרום. אפילו שמעתי כבר על מישהי שמתכננת לקנות אייפון רק בשביל CH.

משתמשים מספרים על קלאבהאוס

כפי שה-1700 מילים לפני העידו, קשה להסביר בקצרה על קלאבהאוס, אבל בהחלט ניסיתי, אז בשביל לעזור לי עוד קצת לקחתי מספר אנשים פעילים מאוד שפתחו חדרים, העלו דיונים, הפכו לסמכות (אחד מהם, רוברט גם שידל אותי להצטרף) שיספרו על הניסיון שלהם עם קלאבהאוס.

רוברט נחום, מייסד סוכנות השיווק טופנדה וקהילת טרגטת – מקצועני שיווק דיגיטלי :

קלאבהאוס זה המקום אליו אני מגיע ברגע שאני רוצה לפגוש אנשים אמיתיים, בלי בולשיט ובלי מסיכות. מה שאתה רואה בקלאבהאוס – זה מה שאתה מקבל, וזה מה שכל כך יפה בפלטפורמה הזו. העניין הוא שצריך לחפור טוב טוב בפלטפורמה כדי למצוא את התכנים שעשויים לעניין אותך, וככל שעוד ועוד אנשים יצטרפו לפלטפורמה, כך יהיה קשה יותר למצוא את אותם תכנים. הפלטפורמה נותנת מענה מיוחד מאוד, מענה שלא קיים כיום באף פלטפורמה. השילוב של הסאונד עם זה שלא רואים אותך (כמו בוידאו) הוא שילוב גאוני, כמו-גם חווית המשתמש היא ברמה גבוהה למדי וזה מה שגורם לקסם הזה לקרות.

קובי ידידוביץ, מנהל ומייסד קהילת טיקטוק ישראל TikTok Israel

מה שמדהים בקלאבהאוס הוא השפע והמיקוד של חדרים בנושאים שונים ומגוונים מסביב לשעון. ממש כמו לאס ווגאס של מיני כנסים עם האנשים הכי בכירים בתעשיות. אז זה פרסום, שיווק או מוזיקה? אני מצאתי את עצמי אל תוך הלילה בחדר שהוקדש כולו לדיון בנושא הפרסומות בסופרבול. עליתי לפאנל ודיברתי עם האנשים שהפיקו חלק מהפרסומות עם תקציבי הענק ונתנו סיפורים מאחורי הקלעים של האירוע הכי חזק בעולם הפרסום ובעולם. אז יש באמת סיכוי להתמכר, במיוחד למי שאוהב נושאים מגוונים.

הגישה כל כך שוברת את חוק שש הדרגות של בייקון. תאוריה על שם קווין בייקון שמספרת שניתן למצוא קשר בין כל שני אנשים בעולם לפי היכרות של עד שישה אנשים. בקלאבהאוס, אתה במרחק חדר בלבד מהם. אתה בפאנל של התעשייה מדבר איתם כל החיים בקורונה. עובד חזק על הFOMO.

גיל קליין, מייסד שותף קהילת הייטקיסטים / מנהל קהילת Supertools:

הצטרפתי לקלבהאוס בדיוק ב-30 בינואר. זהו היום הגורלי לפיו מחליטים אם הגעתם לפני או אחרי שאילון מאסק הצטרף. בהתחלה לא ייחסתי המון חשיבות לאייקון המגניב של הדוגמן בשחור-לבן, אבל אחרי שהגיע שדרוג האפליקציה והדוגמן התחלף, הבנתי שהם עלו על משהו. מסתבר שהדוגמן על האייקון שנמצא בטלפונים של 2 מיליון איש, הוא חבר מן המניין בקהילה של קלאבהאוס, והוא זכה לככב על פני שטח נדל”ן יקר ערך.

אבל מעבר לכל הגימיקים, מצאתי כאן חברים חדשים. דיברתי לראשונה עם המון אנשים שהכרתי עד היום באופן מוגבל רק דרך הרשתות החברתיות, ויצרתי חיבורים מאוד משמעותיים בשבילי כמנהל קהילות. אני בהחלט רואה איך אפשר יהיה להשתמש בקלאבהאוס לצרכי ניהול קהילה, סיוע בגיוס משקיעים, חיפוש עבודה או אפילו רק בשביל לזכות בהזדמנות לדבר עם אליל נעוריכם. רק נשאר להמתין לגרסת האנדרואיד ולהתפלל שהקסם לא יתפוגג.

לסיכום: בואו להצטרף?

קצת קשה לסכם כתבה כזאת. אני יכול לתת לכם לינק, ולהגיד שלמי שיש iOS שיוריד ויקווה לטוב. אפשר גם ללכת לקבוצה של קלאבהאוס ישראל, לפוסט הרשמי של ההזמנות וגם לקוות לטוב. השאלה אם אתם בכלל מעוניינים באפליקציה? מדובר ללא ספק בחוויה חדשה.

ממש לאחרונה הייתי בחדר עם יאיר לפיד ושרון כידון וניתן ממש לשמוע את ההתלהבות בקול של שניהם. בשביל להגיע לבוחרים שלהם הפוליטיקאים נאלצים להזמין אנשים בזום. כעת עם CH יאיר יכול בלחיצה אחת להצטרף לחדר פעיל או ליצור חדש והמאזינים יגיעו. מצאתי גם חדרים של אלפי מאזינים – זה משהו מלהיב ללא ספק ואם אתה יכולים (ותצליחו להשיג הזמנה) שווה לכם לפחות לנסות.

כתבו לנו בקבוצת הטגלרם או בתגובות שאלות שיש לכם על האפליקציה ואנחנו נשתדל לענות על מה שאפשר.

קצת על הכתב: אור קורץ הוא כתב טכנולוגיה וכיום מלווה חברות טכנולוגיות לפיצוח התוכן האידיאלי עבורן. ניתן ליצור איתו קשר דרך האתר או בפייסבוק. לא בשביל הזמנות 😉

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים