פלטפורמת ה-webOS של LG תגיע לטלוויזיות של יצרנים נוספים

powered by webOS TV

חברת LG הכריזה על פתיחת פלטפורמת ה-webOS, בה היא משתמשת כמערכת ההפעלה עבור הטלוויזיות החכמות שלה, לשימוש בעבור יצרני טלוויזיות נוספים בשוק. הצעד החדש נועד לחזק את נוכחותה של LG בשוק הטלוויזיות החכמות מעבר לדגמים שהחברה משווקת בעצמה ולהציע תחרות למערכת ה-Android TV של גוגל.

WebOS של LG החלה את דרכה כמערכת ההפעלה למכשיר פאלם ועברה לאחר מכן ל-HP, ממנה נרכשה על ידי LG ב-2013 והפכה להיות מערכת ההפעלה היעודית לטלוויזיות החברה, כש-LG אף יצרה גרסת קוד פתוח למערכת ב-2018. מערכת ה-webOS מעניקה ממשק המאפשר למשתמש יכולות מתקדמות כמו שליטה קולית, תמיכה במגוון שירותי סטרימינג כמו נטפליקס, אמזון פריים ועוד.

עם ההכרזה החדשה של LG, פלטפורמת ה-WebOS תהפוך לזמינה אצל יצרניות טלוויזיה אחרות כחלק מרישיון ה-powered by webOS TV, כאשר לפי החברה כבר מעל ל-20 יצרניות מסכי טלוויזיה חתמו על הסכמים עם LG לשימוש ב-WebOS וחברות נוספות יצטרפו בהמשך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם זאת, ובעוד שמערכת ה-WebOS עודכנה בחודש ינואר ל-WebOS 6.0, הגרסה המעודכנת תהיה זמינה רק בטלוויזיות LG, כאשר היצרנים האחרים ישתמשו במערכת ה-WebOS 5.0 הקודמת של LG במסגרת רישיון ה-powered by webOS TV.

שותפות ה-webOS של LG (מקור LG)

פארק היונג-סיי (Park Hyoung-sei), מנכ”ל חטיבת הבידור הבייתי של LG, מסר:

פלטפורמת ה-webOS מספקת גישה פשוטה וקלה לשעות רבות של צפייה בסרטים וסדרות. באמצעות ההשתלבות של יצרניות נוספות באקוסיסטם של ה-webOS, אנחנו יוצאים לדרך חדשה המאפשרת לצרכנים רבים לחוות את הממש והפיצ’רים הזמינים למחזיקי מסכי הטלוויזיה של LG. אנחנו מחכים ומצפים להכניס את אותם הצרכנים לעולם המופלא של ה-webOS TV.

פתיחת מערכת ה-WebOS של LG בעבור יצרנים אחרים צפויה להגדיל את כוחה של LG בשוק הטלוויזיות החכמות גם אם לא בצורה ישירה. נותר רק לראות האם המערכת באמת תוכל להציע תחרות ואלטרנטיבה למערכת ה-Android TV הפופולרית של גוגל.

השוואת מפרטים