בקשת פטנט של אפל: אביזרים היקפיים שיתנו לכל מכשיר גישה לכל רשת אלחוטית

זו לא פעם ראשונה שאנחנו שומעים על פטנטים מעניינים של אפל, אך לא כל פטנט מעיד על ניסיון להשתלט על תעשייה שלמה, כפי שקורה לפנינו. אתר Patently Apple דיווח בסוף השבוע האחרון כי משרד הפטנטים והשמות המסחריים האמריקאי פרסם לא פחות מ-27 בקשות פטנטים של אפל מתחילת השנה. 10 מתוכן עוסקות בפונקציונליות של אביזרים היקפיים למכשירי אפל, ואחת עוררה לא מעט תשומת לב – אולי מכיוון שהיא מדברת על חיבור כל מכשיר אפשרי לכל רשת אלחוטית אפשרית.

נושא הפטנט המדובר הוא אביזר המתחבר למכשירים כגון האייפוד טאצ’ ומעניק להם גישה לרשת סלולרית. אבל לא רק אייפוד טאצ’ ולא רק רשת סלולרית: המסמך מדבר על כך שכמעט כל מכשיר – החל מסמארטפון מכל סוג שהוא (בלאקברי ואנדרואיד הוזכרו במפורש), דרך קונסולות משחקים ניידות ועד מצלמות דיגיטליות (!) – יוכל לקבל גישה לרשת סלולרית, רשת לוויינית, רשת אלחוטית מסוג WiFi וכו’. בין היתר מוזכרת בפירוש האפשרות לצייד אייפון באביזר שהינו מקלט-משדר CDMA – הטכנולוגיה הסלולרית האמריקאית/מזרח-אסייתית שטרם זכתה לקבל אייפון תואם – וכך להפוך את הסמארטפון של אפל למכשיר התואם לכל רשת סלולר בעולם.

יש לציין שלא מדובר ברעיון חדש – לפחות שתי חברות סיניות כבר מייצרות נרתיקי תקשורת סלולרית עבור האייפוד טאצ’, ואחת מהן אף הודיעה לאחרונה כי בקרוב יגיע המוצר שלה, Apple Peel 520 (בתמונה), לארה”ב, לראשונה בייבוא רשמי. אם תזכה אפל בפטנט הזה, עשויים הסינים למצוא את המוצר שלהם מוכרז כמפר פטנט, ולהיאלץ לשלם לאפל תמלוגים על מוצר מקורי לחלוטין.

השוואת מפרטים