טלגרם ופייסבוק מפתחות גרסאות משלהן לאפליקציית קלאבהאוס

אפליקציית טלגרם (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אפליקציית הצ’אטים הקוליים קלאבהאוס (Clubhouse) “משגעת” את עולם הרשתות החברתיות וכולם רוצים לקחת חלק משוק הצ’אטים הקוליים, כאשר שתי החברות החדשות שמנסות לייצר אלטרנטיבה לקלאבהאוס הן טלגרם, שצפויה להשיק גרסה משודרגת לצ’אטים הקוליים הקיימים בגרסה 7.6 הקרובה, ופייסבוק, שמפתחת גרסה משלה לקלאבהאוס על אף שהיא כבר עובדת על שדרוג יעודי לחדרי שיחה קוליים לאפליקציית האינסטגרם.

בשלב הזה קשה שלא להתייחס לטרנד הצ’אטים הקוליים כלהיט התורן בעולם הרשתות החברתיות. מדובר בפלטפורמה מסוג חדש יחסית, שהחלה את דרכה ותפסה תאוצה משמעותית בזכות אפליקציית הקלאבהאוס, והפכה לדבר החם הבא שכל רשת חברתית קיימת רוצה חלק ממנו, החל מהפיתוח החדש של אינסטגרם וה-Twitter Spaces של טוויטר. עכשיו ניתן לקבל הצצה ראשונה על הפיתוח של טלגרם לנושא ובאופן מעניין יותר, גם של פייסבוק.

גולשי אתר גאדג’טי מכירים היטב את אפליקציית המסרים המידיים טלגרם, כאשר למעשה החברה אף השיקה אפשרות לצ’אטים קוליים עוד בגרסה 7.3. עם זאת, לפי דיווח של אתר WABetaInfo נראה כי טלגרם צפויה לשפר ולשדרג את יכולות הצ’אט הקולי של האפליקציה על מנת ליצור חלופה מעשית לאפליקציית הקלאבהאוס. מאחר וה”תשתית” נוצרה למעשה כבר בגרסה 7.3, האפשרות החדשה שצפויה לצאת עם גרסה 7.6 הקרובה של טלגרם צפויה לאפשר ניהול טוב יותר של הנעשה בחדרי הצ’אט הקוליים, עם אפשרויות מתקדמות נוספות שיחשפו בהמשך.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

צ’אט קולי בטלגרם (מקור WABetaInfo)

גם פייסבוק רוצה חדרי שיחות קוליות

המידע המעניין ביותר מגיע מהמדליף אלכסנדר פאלאזי (Alessandro Paluzzi), שהציג את הפיתוח הנוכחי של אינסטגרם על גרסה משלה לקלאבהאוס, כאשר הפעם אנו יכולים לראות כי גם פייסבוק עובדת על גרסה משלה לחדרי הצ’אט הקוליים.

מדובר במהלך מוזר מעט, מאחר שפייסבוק היא הבעלים של אינסטגרם ו-וואטסאפ, שסביר להניח תציג גם היא גרסה משלה לקאלבהאוס בהמשך, דבר היוצר למעשה מצב בו פייסבוק תתחרה נגד עצמה על שוק המשתמשים, אלא אם תבחר לשלב בין השירותים בהמשך.

אי אפשר להתכחש לעובדה כי בעולם הרשתות החברתיות, קלאבהאוס היא הדבר הגדול ביותר כיום, אם לא מבחינה מספרית אז רק מבחינת ההייפ שנוצר סביב האפליקציה. עם זאת, לקלאבהאוס יש חיסרון אחד משמעותי נכון להיום שמאפשר לרשתות חברתיות אחרות אפשרות להתחרות בה בשוק שהיא יצרה למעשה. נכון להיום, לקלאבהאוס עדיין אין גרסה יעודית למכשירי אנדרואיד והיא עובדת על מכשירי iOS בלבד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים