הוכרזו: Intel Xeon Scalable – מעבדים מבוססי Ice Lake לשרתים

Intel’s 3rd Gen Intel Xeon Scalable processors (code-named “Ice Lake”) are the foundation of Intel’s most advanced, highest performance data center platform optimized to power a broad range of workloads. Intel introduced the new processors and the platform they power on April 6, 2021. (Credit: Tim Herman/Intel Corporation)

אינטל (intel) הכריזה אמש (ג’, 6.4) על הדור השלישי החדש של מעבדי ה-Xeon Scalable לשרתים, המבוססים על טכנולוגיית ה-Ice Lake של החברה בייצור 10nm. המעבדים החדשים פותחו במעבדות אינטל בישראל ומיוצרים במפעל אינטל שבקריית גת, כאשר הם מציעים לשוק העסקי דגמים בעלי עד 40 ליבות עם ביצועים הטובים בעד 46% לעומת הדור הקודם.

מעבדי ה-Xeon Scalable Ice Lake החדשים של אינטל מגיעים כגרסה חדשה ונוספת למעבדי Xeon Scalable מהדור השלישי הקיימים של החברה, הידועים תחת השם Cooper Lake, כאשר בניגוד אליהם הדגמים החדשים מתבססים על ארכיטקטורת ה-Ice Lake וליבות ה-Sunny Cove של אינטל ומגיעים בייצור ה-10nm של החברה (לא SuperFin). סדרת המעבדים החדשה מציעה דגמים המותאמים לשימושים ספציפיים, בהם מכונות וירטואליות בענן, ביצועי רשת משופרים, עיבוד מדיה, עבודה עם קירור מים ועוד.

המעבדים החדשים משלבים מספר טכנולוגיות ייחודיות, בהן ה-Intel DL Boost, המעניקה שיפור ביצועי הבינה המלאכותית בעד 73% לעומת הדור הקודם, טכנולוגיית האבטחה Intel SGX, המאפשרת הגנה על המידע מפני גורמים זדוניים, וטכנולוגיית ה-Intel Crypto Acceleration לשיפור ביצועי עיבוד אלגוריתמים קריפטוגרפיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מעבד Xeon Scalable Gen 3 - Ice Lake (מקור אינטל)
מעבד Xeon Scalable Gen 3 – Ice Lake (מקור אינטל)

בנוסף למעבדים, אינטל הציגה גם את זכרונות ה-Optane persistent memory 200, הדור השני של זכרונות ה-Optane persistent memory מבוססי טכנולוגיית ה-Optane של החברה, המצטרפים לכונני ה-SSD האחרונים שלה לשוק העסקי, ה-D5-P5316 ו-Optane SSD P5800X, ומשתמשים גם בהם בטכנולוגיית ה-Optane.

סדרת המעבדים החדשה כוללת כמות גדולה במיוחד של מעבדים המגיעים עם החל מ-8 ועד 40 ליבות, עם סדרות יעודיות לשימושים השונים.

רשימת מעבדי ה-Xeon Ice Lake המלאה:

רשימת מעבדי ה-Intel Xeon Ice Lake (מקור אינטל)
רשימת מעבדי ה-Intel Xeon Ice Lake (מקור אינטל)

אירוע ההשקה המלא:

השוואת מפרטים