סמסונג מדווחת על קפיצה משמעותית ברווח בעקבות השקת ה-Galaxy S21

Galaxy S21 (תמונה: Samsung Electronics) Galaxy S21 (תמונה: Samsung Electronics)

סמסונג חשפה היום (ד’, 7.4) הצצה לדוחות הכספיים המסכמים את הרבעון הראשון של 2021, את אלו תחשוף במלואם לקראת סוף אפריל. הנתונים המקדימים מעידים על צמיחה מרשימה בהכנסות משנה לשנה ועל עליה של עשרות אחוזים ברווח התפעולי, מה שעשוי לרמוז להצלחה גדולה בהשקת סדרת הדגל Galaxy S21 שהתרחשה במהלך רבעון זה.

הנתונים המקדימים של סמסונג מעידים על הכנסות של כ-65 טריליון וון קוריאני (כ-58.2 מיליארד דולר), אלו משקפים עליה שנתית של כ-17.4%, כאשר בצד הרווח התפעולי מעריכה החברה כי סיימה את הרבעון הראשון של 2021 עם נתון של 9.3 טריליון וון (כ-8.3 מיליארד דולר). מדובר בעליה מרשימה של כ-44% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020, כאשר גם בחינה מול הרבעון שחתם את שנת 2020 מעידה על עליה יחסית בהכנסות (5.6%+) וברווח (2.7%+).

הנתונים שמציגה סמסונג מגיעים עבור הרבעון בו הושקה סדרת הדגל Galaxy S21, סביבה עלו לא מעט דיווחים אודות הצלחה במכירות אל מול סדרת הדגל הקודמת, Galaxy S20. עוד במועד ההשקה בחודש פברואר, הגיע דיווח מהחברה עצמה, שבישרה כי היא רואה עליה של 30% במכירות בקוריאה של דגמי הגלקסי S21 בהשוואה לנתוני המכירות לתקופת זמן זהה שנה קודם לכן, עם הגלקסי S20, כאשר רוב המכירות יוחסו לדגמי ה-Galaxy S21 (כ-40%) וה-Galaxy S21 Ultra (כ-37%).

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בימים האחרונים החלה התקשורת בקוריאה לדווח על כך שגם בחלוף זמן מאז ההשקה המקורית של הסדרה, היא עדיין ממשיכה להצליח במולדתה של סמסונג, כאשר על פי אותם דיווחים ראתה מכירות של קרוב ל-600 אלף מכשירים במדינה, מספרים שלא נראו מאז ההשקה של ה-Galaxy S8 ב-2017.

מאחר שסמסונג לא מפרסמת באופן פומבי נתונים אודות מכירות הטלפונים שלה, ובטח שלא עבור דגם או סדרה ספציפית, לא נוכל לדעת כיצד צלחה חטיבת המובייל של החברה עד מועד פרסום הדוחות הכספיים המלאים שלה, אך הנתונים הנוכחיים לכל הפחות רומזים לכך כי לסדרת הגלקסי S21 היה חלק לא קטן בעליה המרשימה בביצועיה של החברה ברבעון הראשון של השנה.

השוואת מפרטים