לאחר היציאה משוק המובייל: LG מצפה לעליה של עשרות אחוזים בהכנסות וברווח

LG (צילום: גאדג'טי) צילום: גאדג’טי

ההצצה המוקדמת של LG אלקטרוניקס לדוחות הכספיים לסיכום הרבעון הראשון של השנה, שיפורסמו במלואם לקראת סוף אפריל 2021, מעידה על כיוון חיובי למדי עבור החברה, זאת למרות ההודעה על יציאתה מתחום המובייל מוקדם יותר השבוע.

ב-LG מדווחים על צפי להכנסות של 18.8 טריליון וואן קוריאני (כ-16.8 מיליארד דולר) בסיכום הרבעון הראשון של 2021, נתון המשקף עליה של 27.7% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון המקביל ב-2020, כאשר בצד הרווח התפעולי היא מצפה לנתון של 1.5 טריליון וון (כ-1.34 מיליארד דולר), המשקף עליה שנתית של 39.2%.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בשלב זה לא ידוע פירוט ההכנסות לפי חטיבה, אך נתוני העבר מעידים על כך שחטיבת המובייל ככל הנראה לא שינתה כיוון וכי זו נמצאה בהפסדים גם במהלך הרבעון הראשון של השנה. עוד טרם החליטה LG לסגור את חטיבת המובייל, רשמה זו הפסדים מידי רבעון עוד מאז הרבעון השלישי ב-2015, כאשר בשנת 2020 לבדה הפסידה חטיבה זו כ-750 מיליון דולר, זאת מתוך הפסד כולל העולה על 4 מיליארד דולר לאורך התקופה כולה.

לעומתה, החטיבות האחרות בחברה, בהן חטיבת המוצרים הביתיים והמזגנים וחטיבת הבידור הביתי (טלוויזיות) שמרו על ביצועים טובים יותר, ובזכותן הצליחה LG להציג עליה שנתית של כ-30% ברווח התפעולי בשנה שעברה, עם נתון של כ-3.2 טריליון וון (כ-2.85 מיליארד דולר).

השוואת מפרטים