מיקרוסופט רוכשת את חברת הבינה המלאכותית Nuance ב-19.7 מיליארד דולר

מיקרוסופט וניואנס תמונה: Microsoft

זמן קצר לאחר שהגיעו הדלפות בנושא שציינו שווי של כ-16 מיליארד דולר לעסקה, במיקרוסופט מכריזים באופן רשמי כי ירכשו את ניואנס (Nuance), המפתחת טכנולוגיות בינה מלאכותית בתחום הדיבור, בסכום הנאמד ב-19.7 מיליארד דולר. מדובר בעסקה השנייה בגודלה עבור החברה, כשלפניה עומדת רק העסקה לרכישת הרשת החברתית העסקית לינקדאין (LinkedIN), אותה רכשה ב-2016 תמורת סכום של 26.2 מיליארד דולר.

ניואנס מפתחת טכנולוגיות בתחום הדיבור, כשבין המוצרים המוכרים ביותר מאחוריהם עמדה ניתן למצוא את העוזרת הקולית סירי (Siri) של אפל, שנשענה על יכולות הבינה המלאכותית של ניואנס על מנת לבצוע תמלול הדיבור של המשתמשים על מנת שניתן יהיה ליצור שיח עם העוזרת הקולית ולספק להם תשובות. זו רק דוגמה קטנה אחת מהרקורד של ניואנס, שפיתחה כלים המאפשרים ללמוד את הדיבור של משתמשים שונים בעזרת מודלים מתחום הלמידה העמוקה ולשפר אותם עם הזמן.

הכלי המרכזי בו משתמשת החברה נקרא Dragon, ואת זה מחלקת החברה למספר התמחויות שונות. הדגש העיקרי שלה הוא במכירת כלים לשוק העסקי, כאשר תחום הרפואה עומד עבורה במוקד. עבור מיקרוסופט מדובר באפשרות להרחיב באופן משמעותי את דריסת הרגל בתחום הרפואה רחב ההיקף ועתיר התקציבים בארה”ב ומחוצה לה, תוך שהיא מתכננת להציע גם את שירותי הענן Azure כחלק מהחבילה של ניואנס בעתיד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בהודעה לעיתונות שפירסמה מיקרוסופט בנושא העסקה, היא מציגה נתונים חיוביים למדי בכל הנוגע לנוכחותה של ניואנס בעולם הרפואה, אלו יסייעו לה גם בהמשך הדרך:

הפתרונות של Nuance נמצאים כיום בשימוש אצל יותר מ-55% מהרופאים ו-75% מהרדיולוגים בארה”ב וב-77% מבתי החולים בארה”ב. עסקי הענן של Nuance בתחום הבריאות הציגו עליה של 37% בהכנסות משנה לשנה.

התאימות העסקית בין מיקרוסופט וניואנס, הנשענת באופן ניכר על שירותי ענן, גבוהה, כאשר הענן הוא אחד מהתחומים החזקים גם עבור מיקרוסופט. החברה דיווחה על עליה של 34% בהכנסות מהתחום ברבעון שחתם את 2020, אז שירותי הענן שלה הכניסו 16.7 מיליארד דולר, כ-40% מסך הכנסותיה של מיקרוסופט באותו רבעון.

את הרכישה תבצע מיקרוסופט תמורת 19.7 מיליארד דולר (56 דולר למניית ניואנס) בעסקה שכולה במזומן, כשזו צפויה לצאת לפועל עד סוף השנה הנוכחית, בכפוף להצבעת בעלי המניות ואישורים רגולטוריים שעדיין צריכים להתקבל.

השוואת מפרטים