החברות LG ו-Magna נכנסות לרשימת היצרנים של רכב ה-Apple Car

יוזמת ה LG Magna e-Powertrain (מקור magna)

אחד הפרויקטים השאפתניים ביותר של אפל (Apple), הוא רכב ה-Apple Car החשמלי שעדיין נמצא בפיתוח, כאשר דיווח חדש של אתר The Korea Times הקוריאני מצביע על כך שחברת אפל קרובה לחתימה על הסכם ייצור עם LG Magna e-Powertrain, יוזמה משותפת בין LG הקוריאנית ויצרנית הרכבים החשמליים Magna הקנדית.

פרויקט הרכב החשמלי של אפל, שהחל את דרכו עוד ב-2015 תחת שם הקוד פרוייקט טיטאן (Titan), מתקרב לשלב בו החברה אכן תייצר רכב חשמלי, אך עם שאלה גדולה במיוחד הנוגעת לזהות היצרן שירכיב ויבנה עבורה את הרכב בפועל.

בעוד שאפל החליטה להשקיע מיליארדים בקיה, דיווח קודם מפברואר שינה את “הכיוון” לטובת פלטפורמת הרכב החשמלי E-GMP (ר”ת Electric-Global Modular Platform) המודולרית של יונדאי (Hyundai) בתור הבסיס לרכב ה-Apple Car, כאשר עכשיו אנו מקבלים שינוי נוסף לכיוון יוזמת ה-LG Magna e-Powertrain.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפי הדיווח הנוכחי, שיתוף הפעולה בין LG ל-Magna מתוכנן לצאת לפועל לקראת סוף השנה, עם אפל בתור הלקוח העיקרי של היוזמה המשותפת בין השתיים, זאת למרות שה-Apple Car צפוי להגיע רק ב-2025, לכל המוקדם. מהמידע הנוכחי עולה כי אחת הסיבות להיעלמותן של קיה ויונדאי מרשימת היצרנים הפוטנציאליים לרכב ה-Apple Car היא העובדה כי אפל מתכננת לשווק את הרכב תחת מותג החברה בלבד ו”להעלים” את השם של יצרן הרכב, ששימש בפועל רק כחלק משרשרת הייצור, דבר שיצרני הרכב אהבו פחות, אך ככל הנראה לא מפריע ל-LG ו-Magna.

עד כמה שזה נשמע מוזר, נכון להיום המכשול העיקרי של רכב ה-Apple Car נראה כהחלטה על זהות יצרן הרכב בפועל, זאת בזמן שהחברה ככל הנראה הייתה יכולה להשיק רכב אוטונומי מוקדם יותר מהלו”ז הנוכחי, המדבר על השקה ב- 2025, וזאת לאור “וידוי” של  אילון מאסק (Elon Musk), מנכ”ל יצרנית הרכב החשמלית טסלה (Tesla), שאמר כי שקל למכור את החברה לאפל במהלך משבר כלכלי אותו חוותה, אך לא ביצע זאת מאחר וטים קוק (Tim Cook), מנכ”ל אפל, סירב להיפגש עימו.

השוואת מפרטים