הדלפה: אסוס מחזירה למשחק את הסמארטפון הקומפקטי עם סדרת הזנפון 8

Asus Zenfone 8 Flip (תמונה: 91mobiles) Asus Zenfone 8 Flip (תמונה: 91mobiles)

לאחר שגילינו כי ה-Asus Zenfone 8 יגיע בלא פחות מ-5 גרסאות שונות ועם קצב רענון גבוה, כעת אנחנו מגלים פרטים נוספים המגיעים אלינו דרך המדליף Ishan Agarwal, המפרסם תמונות רשמיות של דגמי ה-Zenfone 8 וה-Zenfone 8 Flip. בשעה שמכשיר הפליפ יגיע עם מסך גדול ומערך צילום מסתובב, דגם הזנפון 8 הרגיל יחזיר את אסוס לתחרות על לב רוכשי הסמארטפונים הקומפקטיים.

Asus Zenfone 8

דרך התמונות אותן פרסם המדליף נוכל לראות את המכשיר בצבעים שחור וכסוף, כשבחלקו העליון נמצא חור מצלמה קטן ושוליים בחלוקה די מוזרה המקיפים את התצוגה. בשולו העליון של המכשיר נמצא את אפרכסת השמע, כשבמסגרתו הימנית יתמקמו כפתורי ויסות הווליום וכפתור ההדלקה/כיבוי הכחול ובמסגרתו השמאלית נמצא רק פסי אנטנה. חלקה התחתון של האחרונה יכלול את מחבר הטעינה, גריל הרמקול ואת מגירת הסים, כשחלקה העליון יציע מקום לשקע האוזניות.

במעבר לגב המכשיר, כאן ניתן להבחין במערך צילום כפול הכולל מבזק לד מובנה, כשעל פי המדליף, מדובר בחיישן ראשי ברזולוציית 64 מגה פיקסל, יחד עם חיישן משני ברזולוציית 12 מגה פיקסל לצילום מאקרו. עם זאת, השמועות מעידות על כך שחיישן המאקרו עליו מספר המדליף הוא גם חיישן לצילום בזווית רחבה, זאת בדומה למכשירים אחרים בשוק העושים שימוש בחיישן אחד לשתי הפעולות במקביל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Asus Zenfone 8 (תמונה: 91mobiles)
Asus Zenfone 8 (תמונה: 91mobiles)

המפרט הטכני של המכשיר מספר לנו על מסך בגודל 5.92 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +Full HD ובקצב רענון של 120 הרץ. מידותיו של הזנפון 8 מתפרסות לאורך של 148 מ”מ, על רוחב של 68.5 מ”מ ועובי של 9 מ”מ. בהשוואה לאייפון 12 מיני, לא מדובר בהבדל גדול במיוחד ביחס להגדלת התצוגה לגודל ממוצע יותר, כשהאייפון 12 מיני מציע מסך בגודל 5.4 אינץ’ בגוף עם אורך של 131.5 מ”מ, על רוחב של 64.2 מ”מ ועובי של 7.4 מ”מ.

חלקת הביצועים של המכשיר הקטן תתבסס על מערכת השבבים Snapdragon 888, המיוצרת בתהליך 5 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות בתדר מירבי של 2.84 גיגה-הרץ. הסוללה המככבת מאחורי הקלעים תגיע בקיבולת 4000 מיליאמפר/שעה, וזו תיטען דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק 30 וואט. על פי ההדלפה הקודמת, את המכשיר נוכל להשיג עם זיכרון עבודה אשר נע בין 6 ל-16 גיגה-בייט, לצד 128 או 256 גיגה-בייט של נפח אחסון.

Asus Zenfone 8 Flip

במעבר לאח הגדול יותר מבין השניים, כאן נמצא את המכשיר בצבעים שחור וכסוף, כשהוא מציע מסך נטול שוליים ונטול מגרעות באמצעות שילוב של מערך צילום מסתובב הנמצא בחלקו האחורי, בגודל 6.67 אינץ’, עם פאנל מסוג AMOLED, ברזולוציית +Full HD ובקצב רענון של 90 הרץ. במעבר על מסגרתו, נוכל להבחין במערך זהה המתחלק לכפתורי ווליום וכפתור הדלקה/כיבוי כחול בחלקו הימני, אנטנות בחלקו השמאלי ואיננו יודעים האם גם הדגם הזה יגיע עם שקע אוזניות מובנה.

חלקו המסקרן של המכשיר נמצא ללא ספק בגבו, כששם נמצא את מערך הצילום המסתובב אשר מציע גישה ל-3 חיישני צילום שונים. על פי המדליף, מדובר בחיישן ראשי ברזולוציית 64 מגה פיקסל, בחיישן משני ברזולוציית 8 מגה פיקסל לצילום בזום אופטי ובחיישן 12 מגה פיקסל המיועד למאקרו ולצילום בזווית רחבה. אין צורך במצלמת סלפי נפרדת בדגם הזה, עקב העובדה שמערך הצילום האחורי הוא גם מערך הסלפי הקדמי עם יכולת הסרטה ברזולוציית 8K.

גם הדגם הזה מתבסס על מערכת השבבים Snapdragon 888, כשמידותיו מתפרסות לאורך של 165 מ”מ, על רוחב של 77.3 מ”מ ועם עובי של 9.5 מ”מ במשקל של 230 גרם. הסוללה המניעה את המערך מגיעה בקיבולת 5000 מיליאמפר/שעה, כשהיא נטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק מירבי של 30 וואט. את הדגם הזה נוכל להשיג בגרסת בסיס עם 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-256 גיגה-בייט של נפח אחסון.

השוואת מפרטים