מצלמת הזום של ה-Galaxy S22 צפויה לקבל שדרוג משמעותי

Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי) Galaxy S21 Ultra 5G (צילום: רונן מנדזיצקי)

בסמסונג כבר הספיקו להציג לא מעט התקדמות בנושא מצלמות הזום, כשהדגם האחרון בסדרת הדגל שלה, ה-Galaxy S21 Ultra הציע אפשרות לביצוע זום של עד פי 10 הנתמך בייצוב אופטי. הדלפה חדשה מעידה כעת על כך שדור ההמשך של המכשיר, ה-Galaxy S22 Ultra, יזכה לשדרוג נוסף, ויציע יכולת לזום אופטי רציף שיאפשר דיוק גבוה יותר בכל רמות הזום.

באמצעות זום אופטי רציף, סמסונג משתמשת בחלקים נעים בדומה לאופן בה המנגנון פועל במצלמה מקצועית, כך שתוכלו לבצע זום אופטי של החל מפי 3 וכל הדרך עד פי 5 או 10 (תלוי מה המנגנון מציע) ללא ירידת איכות בין לבין, זאת בניגוד לטכנולוגיה הקיימת כיום, בה אנחנו יכולים לבצע זום אופטי של פי 5, לדוגמה, וכל הגדרה שונה (לדוגמה, פי 4) לא תשתמש בעדשה הייעודית אלא בחיתוך דיגיטלי מהעדשה הראשית, מה שמוביל לירידה באיכות.

ההדלפה החדשה מגיע מטעם המדליף הסיני המוכר Ice Universe, אשר מציין בפוסט שפירסם מחשבונו ברשת החברתית הסינית Weibo, מספר תכונות נוספות אותן הוא צופה כי סמסונג תשלב במכשיר הדגל הבא שלה, בהן מצלמת סלפי שתמוקם מתחת לפני התצוגה, כחלק מפיתוח משותף של חטיבת הרכיבים האלקטרונים של סמסונג (Samsung Electro Mechanics) וחטיבת השבבים של החברה, כאשר אזכור נוסף ומשמעותי אף יותר נוגע לשילובו של מעבד גרפי חדש שנמצא בפיתוח בשיתוף עם חברת AMD.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

המדליף מזכיר את כל האפשרויות, אך מוסיף הסתייגות חשובה כשהוא מציין כי רק “כמעט” כל מה שהזכיר יגיעו לדגם ה-S22 Ultra. נציין כי דיווחים על מצלמת סלפי החבויה מתחת למסך וגם נושא פיתוח השבב הגרפי בשיתוף AMD כבר עלו קודם לכן, וסמסונג אף הצהירה באופן רשמי כי נכנסה לשיתוף פעולה עם AMD עוד ב-2019.

את סדרת ה-Galaxy S22 תשיק סמסונג רק בתחילת השנה הבאה, כך שבשלב זה מדובר בהדלפה מוקדמת מאוד. ייתכן כי עד מועד ההכרזה הרשמי נשמע עוד על האפשרויות המוזכרות בהדלפה הנוכחית, וייתכן כי אלו יתבדו בהמשך, או יידחו לשלב מאוחר יותר.

השוואת מפרטים