אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

פייסבוק תגביל את יכולת השימוש בוואטסאפ החל מה-15.5, אבל מעט פחות משחשבנו

סערת שינוי מדיניות הפרטיות של וואטסאפ (Whatsapp) לא הולכת להיעלם בזמן הקרוב, אך לפחות לפי העדכון החדש בעמוד ה-FAQ של החברה, נראה כי וואטסאפ דוחה את היישום המלא של ההגבלות שהיו אמורות להפוך לפעילות ב-15 במאי עבור משתמשים שלא יאשרו את מדיניות הפרטיות החדשה של החברה, אם כי משתמשים שלא אישרו את מדיניות שיתוף המידע עם פייסבוק עדיין יוגבלו מהשימוש בוואטסאפ באופן מלא.

ההודעה המקורית של וואטסאפ על שינוי המדיניות בתחילת ינואר התייחסה לדרישתה מהמשתמשים לאשר את שיתוף המידע שלהם מהאפליקציה עם פייסבוק. השינוי, שהיה צריך להיכנס לתוקף ב-8 בפברואר, הוביל לתגובה חריפה מצד משתמשים ברחבי העולם ולעליה בכמות המשתמשים באפליקציות האלטרנטיביות טלגרם וסיגנל. בתגובה לכך הכריזה וואטסאפ על דחיית יישום מדיניות הפרטיות החדשה ל-15 במאי, בעוד כשבוע מהיום.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כעת מתברר כי לא מדובר על סיום הפרשה מבחינת החברה. מבט מקרוב על עמוד ה-FAQ (“מרכז המידע”) של פייסבוק בשפה האנגלית מגלה שינוי לעומת זה המופיע בעברית נכון לרגע זה, כשבמקור ציינה פייסבוק כי החל מה-15.5 משתמשים שלא אישרו את מדיניות הפרטיות החדשה היו צפויים להיתקל בהגבלה על יכולת השימוש שלהם באפליקציה:

אם לא תאשרו את קבלת העדכונים עד אז, WhatsApp לא תמחק את החשבון שלכם. עם זאת, לא תוכלו ליהנות מפונקציונליות מלאה של WhatsApp עד שתאשרו את העדכונים. לפרק זמן קצר תהיו מסוגלים לקבל שיחות והתראות, אך לא תוכלו לקרוא או לשלוח הודעות באפליקציה.

בשפה האנגלית עמוד ה-FAQ מציג היום מדיניות שונה לגבי משתמשים שלא אישרו את מדיניות הפרטיות החדשה. משתמשים שלא אישרו את המדיניות החדשה עד ה-15 במאי יחלו לקבל “תזכורת” קבועה על כך כי הם צריכים לאשר את מדיניות הפרטיות על מנת להשמש כראוי באפליקציה, דבר הנראה לפחות במבט ראשון כחסימה של ממשק המשתמש הרגיל באופן כללי על ידי ה”תזכורת” החדשה.

משתמשים יוכלו עדיין לקבל שיחות בוואטסאפ ובניגוד להודעה הקודמת – אפילו יוכלו להגיב להודעות, אך הם יוכלו להגיב להודעות רק מחלון ההתראות ולא דרך האפליקציה עצמה, כאשר לאחר מספר שבועות לא ידוע המשתמשים יאבדו גם את היכולות האלו.

ההגבלות ה”מתוקנות” בוואטסאפ (מקור וואטסאפ)

בשלב הזה אפשר להגיד באופן די וודאי כי וואטסאפ ופייסבוק, הבעלים הנוכחי של החברה, לא עומדים “לרדת מהעץ הגבוה” עליו טיפסו עם ההכרזה החד צדדית על שינוי מדיניות הפרטיות בתחילת 2021. בעוד שהחברה דחתה את ה”קץ” עם דחיית האישור למשתמשים עד החודש הנוכחי, החל מה-15.5 משתמשים יאלצו להחליט האם הם מוכנים לקבל את מדיניות הפרטיות החדשה ולהמשיך להשתמש באפליקציה או לסרב ולהגיע למצב בו השימוש יוגבל באופן די מלא למרות ה”ריכוך” של וואטסאפ על יכולת משלוח התגובות להודעות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים