אפל מוסיפה תמיכה למוסיקה באיכות גבוהה ב-Apple Music ללא תוספת תשלום

אפל מיוזיק באיכות גבוהה תמונה: Apple

אפל הכריזה היום (ב’, 17.5) כי היא מצטרפת באופן רשמי לשחקניות נוספות בשוק הסטרימינג ותוסיף תמיכה במוסיקה באיכות גבוהה לשירות ה-Apple Music שלה. ההודעה מגיעה טרם הספיקה המתחרה הגדולה ספוטיפיי להשיק את שירות ה-Spotify HiFi עליו הכריזה בחודש פברואר, כשההצעה של אפל תגיע למנויים קיימים ללא תוספת תשלום ותהיה זמינה החל מיוני 2021.

ההאזנה למוסיקה באיכות גבוהה ללא איבוד מידע (lossless) תהיה זמינה בחלק נרחב מהספריה הקיימת של אפל מיוזיק, ובחברה מציינים כי כבר במועד ההשקה ביוני ניתן יהיה לגשת ליותר מ-20 מיליון שירים באיכות גבוהה, כשלקראת סוף השנה תגיע התמיכה באיכות הגבוהה לכל ספריית המוסיקה (75 מיליון שירים). עם זאת,

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

באפל מציינים גם כי לא תידרש תוספת תשלום עבור מנויים לשירות דרך אחת החבילות הקיימות. נזכיר כי מחיר חבילת יחיד לאפל מיוזיק מתחיל ב-19.90 שקלים ומחיר החבילה המשפחתית עומד על 29.90 שקלים עבור כמות של עד 6 משתמשים. במחירים אלו תהיה זמינה גם התמיכה במוסיקה באיכות הגבוהה ביותר.

האזנה למוסיקה באיכות גבוהה תישען על קידוד ה-ALAC (ר”ת Apple Lossless Audio Codec) של אפל, אשר לטענת החברה שומר על האיכות המקורית (כפי שהוקלט) כל ביט בקבצי המוסיקה. איכות המוסיקה מתוארת ככזו המתחילה באיכות של דיסק (CD), החל מ-16 ביט ב-44.1kHz (קילו-הרץ), כאשר ניתן יהיה לדחוף את האיכות כלפי מעלה עד לרמה של 24 ביט ב-48kHz על גבי מכשיריה של אפל. עבור האודיופילים מבטיחה אפל אפילו יותר – עד 24 ביט ב-192kHz, אם כי יהיה צורך להיעזר בממיר אותות דיגיטליים לאנלוגים (DAC) כדי לקבל את האיכות הגבוהה ביותר של הצלילים.

כדי להפעיל את אפשרויות השמע באיכות גבוהה בעת יושקו בחודש הבא, יש לגשת לאפליקציית ההגדרות ומשם לבחור בתפריט מוסיקה (Music) > איכות אודיו (Audio Quality) ולבחור באופציה המתאימה. ניתן יהיה לבחור איכות שונה עבור שימושים שונים, כך שתוכלו להגדיר איכות גבוהה על גבי רשת אלחוטית (WiFi) ואיכות נמוכה יותר כשאתם משתמשים בחבילת הסלולר.

חשוב להדגיש כי משמעות השימוש בקידוד ה-ALAC היא שכמה מהמוצרים של אפל לא יספקו תמיכה מובנית בהאזנה למוסיקה באיכות גבוהה, כאשר באפל אישרו כי האיירפודס מקס והאיירפודס פרו, שמשתמשים בקידוד AAC בלבד בחיבור לאייפון באמצעות בלוטות’, לא יתמכו באפשרות האזנה למוסיקה ללא איבוד מידע, כך מסרה החברה לאתר T3.

יחד עם האפשרות להאזנה למוסיקה ללא ירידה באיכות, אפל מוסיפה תמיכה ב”שמע מרחבי” (Spatial Audtio) עבור דולבי אטמוס (Dolby Atmos), תכונה המאפשרת לקבל חוויה “קולנועית” להאזנה לצלילים המגיעים מכל עבר ויוצרים תחושה של צלילים ב-360 מעלות, ממש כפי שמבצעת טכנולוגיית דולבי אטמוס בבתי הקולנוע עם מערך גדול של רמקולים המוצב סביב הצופים בסרטים.

באפל כבר הספיקו להתאים את אוזניות ה-AirPods Pro הפופולריות ואת אוזניות הקשת AirPods Max לתמיכה בשמע מרחבי (לחצו כאן למדריך הפעלה באתר אפל), כך שמי שמשתמש באוזניות אלו או באוזניות Beats או אפל אחרות המגיעות עם שבב ה-H1 או ה-W1 של אפל, יוכל ליהנות מהתכונה החדשה גם כן לדברי החברה.

למה דווקא עכשיו?

המעבר לרשתות סלולר מהדור החמישי כנראה היה אחד מהגורמים המשמעותיים במהלך הנוכחי של אפל, אך ניתן להניח כי גם הרצון לספק תחרות עזה בשירות המתחרה מבית ספוטיפיי היה חלק משמעותי מכך. בספוטיפיי הודיעו בפברואר האחרון על השקת שירות Spotify HiFi, שיספק אפשרות להאזין למוסיקה ללא איבוד איכות, אך ציינו במועד ההכרזה כי יהיה מדובר בתכונה שתדרוש תוספת תשלום.

באפל טרפו כעת את הקלפים כשהודיעו כי יספקו תכונות דומות ללא תוספת תשלום עבור המנויים הקיימים, מה שעשוי להוביל את ספוטיפיי לשנות כיוון גם כן ולספק את השירות שטרם הושק ללא תוספת תשלום גם כן. לחץ נוסף מגיע מצידה של אמזון, שבעקבות ההכרזה של אפל הודיעה גם היא כי תוסיף את אפשרות ההאזנה למוסיקה באיכות גבוהה ללא תוספת תשלום עבור מנוייה הקיימים.

על פי המידע שפירסמה ספוטיפיי בסוף הרבעון הראשון של השנה (31.3.2021), לשירות המוסיקה של החברה יש מעל 158 מיליון משתמשים משלמים מתוך סך של 356 מיליון אנשים המשתמשים בשירות ברמה החודשית. באפל הפסיקו לדווח על כמות המנויים לשירות אפל מיוזיק עת זו הגיעה ל-60 מיליון ביוני 2019. דיווחים שהגיעו עוד לפני שנה ציינו כי אפל כבר חצתה את רף 70 מיליון המנויים, אך גם בשלב זה עדיין אין אישור רשמי לכך והמספרים הרשמיים עשויים להיות נמוכים יותר או גבוהים בהרבה לאור השקת חבילות הבאנדל של החברה (Apple One), המציעות את שירות המוסיקה יחד עם שירותי הטלוויזיה, המשחקים ואחרים בעלות כללית מופחתת.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים