הוכרזה: watchOS 8 – אפליקציות חדשות ועיצובים מרעננים

watchOS 8 (תמונה: אפל) watchOS 8 (תמונה: אפל)

לאחר שהציגה לנו את מערכות ההפעלה iOS 15 ו-iPadOS 15, אפל נגעה גם במערכת ההפעלה הייעודית שלה לשעונים אשר נקראת watchOS 8, ובדומה לשאר העדכונים שהוצגו באירוע, מדובר בעדכון המתמקד בעיקר באפליקציות ופחות במערכת באופן ישיר. האפליקציות אשר עודכנו במסגרת האירוע הן הארנק, הבית, Breathe, בריאות, אפליקציית ההודעות ועוד.

פרופילים ותמונות

העדכון הניכר ביותר לשעון הגיע בצורת פרופילים (Faces) חדשים לשימוש על השעון, כשלפיצ’ר הזה אפל קוראת Portraits Watch Face. הפיצ’ר המדובר מאפשר לקחת תמונות פורטרייט נבחרות ולהגדיר אותן כפרופיל עצמאי, ובאמצעות זיהוי פנים אוטומטי, האלגוריתם יידע להבחין בין פניכם לבין הרקע וליצור שכבות נפרדות על מנת למקם את השעה והתאריך מעט מאחורי פניכם במטרה ליצור אפקט תלת-ממדי.

יחד עם זאת, אפליקציית הגלריה בשעון קיבלה עיצוב מחדש לניווט קליל ומהיר יותר, כשכל התמונות האהובות עלינו באייפון יסונכרנו אוטומטית לשעון וניתן גם לשתף אותן דרך אפליקציית ההודעות והמייל. לצד הגלריה, אפליקציית הארנק המשודרגת מגיעה גם ל-watchOS, מה שאומר שכל ת.ז או רישיון (בארצות הברית בלבד) שנוסיף יהיה ניתן לשימוש גם באמצעות השעון וכך גם המפתחות לפתיחת הרכב באמצעות שבב ה-Ultra Wideband.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בית חכם ובריאות

אפליקציית הבית החכם שודרגה גם היא, וזו מקבלת שיפור משמעותי בגזרת העיצוב על מנת להפיק ממשק קל וחכם יותר לשימוש. לאחר העדכון, ניתן להשתמש באפליקציה על מנת לשלוט במצלמות המופעלות על ידי HomeKit דרך השעון או ללחוץ על האינטרקום במטרה לשדר הודעה אל חדר מסוים בו יש HomePod או אל כל הבית בו-זמנית.

לאלו מאיתנו המשתמשים בשעון לפעילות ספורטיבית, אפל הוסיפה תמיכה בטאי-צ’י ובפילאטיס לשעון, כך שבאמצעות שימוש בחיישן קצב הלב ובחיישני תנועה, ניתן לנטר את זוג הפעילויות החדשות בדיוק רב. אפליקציית Breathe הפכה להיות אפליקציית Mindfulness, וכעת האפליקציה תגיע עם מצב חדש הנקרא “Reflect“. המצב המעודכן יאפשר לנו לקחת רגע ביום ולהיזכר ברגע חיובי שקרה לנו ומה קרה בו, לדוגמה, השעון יוכל להגיד לכם “היזכרו בזמן בו הרגשתם תחושת רוגע, הביאו את התחושה הזו לרגע הזה”.

כהמשך לתחושת הרוגע אותה הבאנו, אפל משדרגת את יכולותיו של השעון למעקב אחר השינה שלנו, כשעד כה יכולנו לראות מתי נרדמנו, את קצב הלב והחמצן בדם, וכבר לאחר העדכון נוכל לראות גם כמה נשימות לקחנו בכל דקה במהלך השינה. על פי ארגון השינה Sleep Foundation, קצב נשימה רגיל לאדם בוגר הינו בין 12 ל-20 פעמים בדקה, כשהדבר תקף גם לילדים מגיל 13 עד 17, כך שתוכלו לקחת את הנתונים הללו להשוואה מול הנתונים שתקבלו מהשעון.

תקשורת ואבטחה

בחלקת ההודעות, נוכל כעת להעביר מסרים רבים ומלאים יותר היישן מהשעון באמצעות שילוב של ציור, טקסט ואימוג’ים בהודעה אחת דרך השעון. בנוסף, ניתן לבחור גם ממגוון רחב של GIF’s מובילים מסביב לעולם על מנת להעביר את התחושה שלכם בצורה אחרת. יחד עם זאת, נמצא גם את אפליקציית אנשי הקשר בעדכון החדש, כך שכעת נוכל להוסיף, לחפש או לערוך אנשי קשר מהשעון.

גם תכונת ה-Focus אותה הכרנו ב-iOS 15 מגיעה לשעון שלנו, כך שכל פרופיל אותו תוסיפו באייפון יתווסף גם לשעון ויסונכרן באופן אוטומטי לאחר הפעלתו. בנוסף לכך, החברה הוסיפה אפשרויות כמו מציאת חפצים/מכשירים מהשעון, מסך פעיל תמיד (Always-on) לאפליקציות נוספות כמו מפות, חייגן, פודקאסטים, טיימר, תזכורות קוליות ועוד. אפליקציית המוזיקה בשעון עברה עיצוב מחדש וכעת ניתן לשתף דרכה שירים, פלייליסטים ואלבומים דרך ההודעות והמייל. פיצ’ר נוסף אשר הגיע לשעון מתבטא בכך שנוכל להגדיר מספר טיימרים במקביל, כך שאם אתם מבשלים ורוצים להגדיר טיימר לסיר שעל הגז ולעוגה שבתנור, תוכלו להגדיר שניים במקביל.

גזרת הפרטיות הוזכרה גם היא על ידי החברה, כשזו מדגישה כי כל נתוני הבריאות שלכם מוצפנים על המכשיר עצמו או באמצעות iCloud עם שירות iCloud Sync. במידה ואתם גרים בארצות הברית ובאחת המדינות הנבחרות שניתן לצרף בהן ת.ז ורישיון, תוכלו לדעת שאלו יאוחסנו באמצעות ה-Secure Element – החומרה בה משתמשה אפל לאבטחת שירות התשלומים Apple Pay כך שהיא לא תוכל לדעת היכן ומתי הצגתם את ת.ז או הרישיון שלכם דרך האפליקציה.

זמינות

את גרסת המפתחים של מערכת ההפעלה watchOS 8 ניתן להוריד כבר עכשיו, כשגרסת הבטא הציבורית תיפתח לקהל הרחב החל מחודש הבא.

העדכון יגיע לכל שעוני החברה החל מסדרת Apple Watch Series 3 ומעלה בסתיו הקרוב.

השוואת מפרטים