מיקרוסופט מתכננת עתיד בו לא צריך קונסולה כדי לשחק באקסבוקס

שירות משחקים בענן

לקראת האירוע של אקס בוקס שיתקיים ביום ראשון במסגרת כנס הגיימינג E3, מיקרוסופט פרסמה מספר הודעות הקשורות לשירות המינויים שלה, ה-Xbox Game Pass, המשמעותית שבהן היא הרצון של החברה לעתיד בו לא נזדקק יותר לקונסולה על מנת ליהנות מהחוויה של אקס בוקס.

החברה פרסמה כי היא עובדת עם יצרני טלוויזיה על מנת “להטמיע” את חווית ה- Xbox ישירות לטלוויזיות המחוברות לאינטרנט, ללא צורך בחומרה נוספת פרט לבקר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מיקרוסופט פרסמה כי היא עובדת על “מכשירי סטרימינג” אשר יאפשרו משחק בענן על מנת “להגיע לגיימרים בכל מסך או טלוויזיה ללא צורך בקונסולה”. אין עדיין עוד פרטים על המכשירים האלו, אך ההנחה היא שכנראה יהיו אלה מכשירים קטנים המתחברים למסך כדוגמת הכרומקאסט של גוגל.

דברים נוספים עליהם מיקרוסופט הכריזה בקשר ל-Game Pass נוגעים לעובדה כי בחברה בוחנים הצעות מנוי חדשות שיאפשרו לשחקנים ברחבי העולם לחוות את אקס בוקס ללא קשר למיקום גיאוגרפי או אפשרות פיננסית, כמו גם כי הם עובדים עם ספקיות תקשורת על הרכבת מודלים חדשים של Xbox All Access, אשר מאפשר לשחקנים לקנות גם קונסולה וגם Game Pass במחיר חודשי נמוך במקום לקנות את הקונסולה והמנוי בנפרד ולשלם על הכל מראש (החבילה אינה זמינה לרכישה בארץ).

מיקרוסופט הכריזה על דברים מעניינים הקשורים לשירות המשחק דרך הענן שלה, אשר זמין למנויי Xbox Game Pass Ultimate. ראשית, היא הכריזה כי כבר בשבועות הקרובים תיפתח האפשרות למשחק דרך הענן, דרך דפדפן האינטרנט, עם תמיכה בכרום, ספארי ו-Edge, כך ששחקנים יוכלו לשחק באקס בוקס כמעט מכל מכשיר.

היא גם הכריזה כי בהמשך השנה משחקים אשר פועלים בענן יתווספו ישירות לאפליקציית Xbox במחשב האישי וכי תהיה אפשרות לנסות משחקים חדשים לפני שמורידים אותם, כאשר השירות יושק בהמשך השנה באוסטרליה, ברזיל, מקסיקו ויפן.

האירוע המרכזי של אקס בוקס יתקיים במשוף עם הרכש החדש, חברת בת’סדה (משחקי Doom, Skyrim ועוד), במסגרת כנס E3, ויתקיים ביום ראשון בשעה 20:00 לפי שעון ישראל.

השוואת מפרטים