מיקרוסופט תפסיק את התמיכה בווינדוס 10 באוקטובר 2025

לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

אחרי כמעט עשור ממועד השקתה של מערכת מערכת ההפעלה Windows 10 וברקע ההכרזה הצפויה על מערכת ההפעלה “הבאה” של החברה בעוד עשרה ימים (24.6), מיקרוסופט עדכנה את עמוד “מחזור החיים” (life cycle) של ווינדוס 10 עם תאריך סיום התמיכה הרשמי של החברה במערכת, ה-14.10.2025.

ווינדוס 10, שהושקה רשמית ב-2015, צפויה לפנות את הדרך למערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט שצפויה להיקרא “ווינדוס 11” (Windows 11) ותוכרז ב-24.6, כאשר האימות הגדול ביותר לעובדה כי מיקרוסופט אכן תשיק את מערכת ההפעלה עם שם חדש הוא בעובדה כי היא תפסיק לתמוך רשמית בווינדוס 10 בגרסאות ה-Home ו-Pro ב-14.10.2025, כעשור אחרי ההשקה של המערכת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שמערכת ההפעלה ווינדוס 10 נועדה להיות “גרסת הווינדוס האחרונה” אותה מיקרוסופט תכננה להשיק, כאשר היא תעודכן באופן תקופתי בעדכונים, דוגמת עדכון מאי 2021 האחרון, נראה כי התכנון הגדול של החברה ל-Sun Valley, שם הקוד של מערכת הווינדוס הבאה, גרם לחברה לשקול מחדש ולהחליט על השקת מערכת הפעלה חדשה לגמרי, שצפויה כאמור להיקרא ווינדוס 11.

סיום תמיכה רשמי בווינדוס 10 בגרסאות Home ו-Pro (מקור מיקרוסופט)

בעוד שאנו ממשיכים לחכות להכרזה והפרטים המלאים על Windows 11, אין ספק כי מערכת ההפעלה ווינדוס 10 הפכה להיות אחת ממערכות ההפעלה הפופולריות ביותר בהיסטוריה של מיקרוסופט, במיוחד אחרי כשלונות כמו ווינדוס ויסטה, כאשר משתמשים רבים ברחבי העולם ממשיכים להשתמש בווינדוס 10, שצפויה להמשיך לחיות גם מעבר ל-2025 בגרסאות העסקיות שלה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים