ספריו של אסימוב מקבלים עיבוד טלוויוזני ב”המוסד” מבית אפל tv פלוס

אפל tv פלוס מתכוננים לסדרה הגדולה ביותר שהפיקו – זו שבתקווה תהיה הגרסה שלהם ללהיטים כמו “משחקי הכס” (Game of Thrones) ו“המכשף” (The Witcher) שסחפו קהל עצום עבור ערוצים אחרים. האפוס שלהם, “המוסד” (Foundation) חושף כעת טריילר מלא לקראת עלייתו בספטמבר.

“המוסד” מבוססת על סדרת הספרים של סופר המדע הבדיוני האגדי אייזק אסימוב, שעבודותיו הגדירו את ז’אנר המד”ב כפי שאנו מכירים אותו כיום. הסדרה מתרחשת בתקופת שלטונה של האימפריה הגלקטית ומתמקדת בד”ר הארי סלדון (ג’ארד האריס, “צ’רנוביל”), אדם אשר מסוגל לחזות את מפלתה של הציוויליזציה. כאשר הוא מנודה מן החברה, סלדון לוקח עימו קבוצה של תומכים ויחד הם מקימים את “המוסד” – שמטרתו לשמר את הידע האנושי כדי שהדורות אשר יקומו מן ההריסות ויבנו את הציוויליזציה מחדש לא יאלצו להתחיל הכל מהתחלה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הטריילר החדש משלב בסגנונו בין מדע בדיוני עתידני לבין פנטזיה מרובת משתתפים בסגנון “משחקי הכס”. על רקע דבריו של סלדון, אנו נחשפים לעתיד הטראגי שמצפה לאנושות והמלחמה להציל את המורשת של בני האדם לפני האבדון. כמו כן, אנו מקבלים הצצה לדמות משמעותית נוספת מהסדרה – האח דיי, בגילומו של לי פייס (“קוד שרוף”, “קפטן מארוול”).

הסדרה מגיעה מבית היוצר של דיוויד ס. גויר, תסריטאי ידוע בז’אנר גיבורי העל מסרטים כמו “בלייד” (Blade) ו-“האביר האפל” (The Dark Knight). מלבד “המוסד”, גויר גם עובד בימים אלו על עיבוד טלוויוזיוני לספר “סנדמן” (The Sandman) של ניל גיימן עבור נטפליקס. קשר נוסף ל”משחקי הכס” מגיע גם מכסא הבמאי אלכס גרייבס שביים 6 פרקים עבור הסדרה ויביים גם ב”המוסד”.

“המוסד” תעלה באפל tv פלוס ב-24 בספטמבר, עם שלושת פרקי הפתיחה. לאחר מכן ישודר פרק חדש בכל יום שישי. העונה הראשונה תמנה עשרה פרקים.

השוואת מפרטים