דיווח: סדרת האייפון 13 נחשפת עם מפרט מלא ומחירים

סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven) סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)

על סדרת האייפון 13 אפל עתידה להכריז רק בעוד כחודשיים-שלושה, אך אתר החדשות 9TechEleven ואתר החדשות הסיני MyDrivers מספקים לנו דיווח חדש כבר עכשיו החושף את כל המחירים והמפרט המלא של סדרת האייפון 13. דרך הדיווח המדובר אנחנו מגלים אלו מהמכשירים יגיעו עם מסכים בקצב רענון גבוה ואלו מהם יגיעו בקצב רענון סטנדרטי, יחד העם העיצוב, הסוללות החדשות והמחיר.

iPhone 13 ו-iPhone 13 Mini

על פי הפרטים שפורסמו, דגמי האייפון 13 והאייפון 13 מיני (שעלול להיקרא גם אייפון 13), יגיעו עם מסך בקצב רענון סטנדרטי המסתכם ב-60 הרץ בדומה לשנה הנוכחית, יחד עם מגרעת קטנה יותר ופאנל מסוג OLED המככב מאחורי הקלעים. גדלי המסכים של השניים ימשיכו לעמוד על 5.4 ו-6.1 אינץ’ בהתאמה, אך אפל מקווה שמחיקת השם מיני מהמשוואה תעזור למכירות האייפון הקטן יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

זוג המכשירים צפויים להגיע עם תמיכה ב-5G בטכנולוגיית ה-mmWave, אם כי לא ברור האם הטכנולוגיה תמשיך להיות מוגבלת רק למספר מדינות או שמא אפל תטמיע אותה בכל האייפונים למקרה שהיא תגיע למדינות אחרות. בנוסף לכך, מצלמת הסלפי תשודרג ותגיע עם זווית רחבה יותר, כשהיא תומכת בפיצ’ר ה-Center Stage אשר דואג שתמיד תהיו במרכז הפריים בזמן הסרטה מהמצלמה הקדמית.

סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)
סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)

במעבר לגב המכשירים, כאן נמצא את מערך הצילום האלכסוני והחדש של החברה, אשר החליטה למקם את זוג החיישנים באלכסון לעומת אחד מתחת לשני. כך או כך, טכנולוגיית ייצוב החיישן (Sensor-Shift Stabilization) תגיע לכל סדרת האייפון 13, כך שגם הדגם הרגיל ודגם המיני יקבלו ייצוב טוב יותר במערך הצילום האחורי. קיבולות הסוללה של השניים שודרגו במעט, כך שהפעם דגם המיני יגיע עם סוללה בקיבולת 2406 מיליאמפר/שעה לעומת 2227 מיליאמפר/שעה, כשהדגם הרגיל יגיע עם סוללה בקיבולת 3095 מיליאמפר/שעה לעומת 2815 מיליאמפר/שעה.

במידה ותהיתם, גזרת הביצועים של הזוג תנוע באמצעות מערכת השבבים Apple A15 Bionic, מערכת השבבים הבאה של אפל אשר אמורה להגיע בתהליך ייצור של 5 ננו-מטר על פי השמועות. יחד עם המערכת, אפל תעניק לאייפונים מודם חדש לשירות הקישוריות, כשהיא משאירה במשחק את מחבר ה-Lightning הייעודי למכשיריה לשנה נוספת.

iPhone 13 Pro ו-iPhone 13 Pro Max

במעבר לדגמים היקרים יותר בסדרה, כאן נמצא את מכשירי האייפון 13 פרו והאייפון 13 פרו מקס. שניהם יגיעו עם פאנל מסוג OLED, כשהם צפויים להשתמש בטכנולוגיית ה-Pro Motion כך שהתצוגה תגיע בקצב רענון גבוה של 120 הרץ. ההבדלים ביניהם יהיו בגדלי המסך, כך שדגם הפרו יגיע עם מסך בגודל 6.1 אינץ’ ודגם הפרו מקס יקפיץ את המספר ל-6.7 אינץ’.

סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)
סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)

כיאה לדגמים היקרים, כמובן שנראה כאן את כל השדרוגים שהוזכרו אודות דגמי האייפון 13 והאייפון 13 מיני, כך שגם בדגמים הללו נוכל להנות ממצלמת סלפי חדשה ורחבה יותר עם תמיכה ב-Center Stage, מודם חדש, מגרעת קטנה יותר וכמובן ייצוב משופר למערך הצילום האחורי באמצעות טכנולוגיית ה-Sensor-Shift Stabilization. מעבר לכך, דגמי הפרו יכללו גם מצלמה רחבה חדשה שתיקח חלק במערך הצילום המשולש שמאחור, אך פרטים נוספים אודותיה אינם ידועים כרגע.

אם זה לא מספיק, בין דגמי הפרו השנה נמצא את השדרוג המשמעותי ביותר לחיי הסוללה, כשהאייפון 13 פרו יגיע עם סוללה בקיבולת 3095 מיליאמפר/שעה לעומת 2815 מיליאמפר/שעה, בעוד שדגם הפרו מקס יגיע עם סוללה בקיבולת 4352 מיליאמפר/שעה לעומת 3687 מיליאמפר/שעה. מדובר בעלייה של 665 מיליאמפר/שעה לעומת דגם האייפון 12 פרו מקס, ואנחנו משערים כי מדובר בעובדה שאפל מעוניינת לשמור על חיי סוללה טובים לצד השימוש במסך בקצב רענון של 120 הרץ.

זמינות ומחירים

  • את ה-iPhone 13 Mini אפל עתידה להציע עבור תג מחיר התחלתי של 699 דולרים, כשגרסאותיו יגיעו עם עד 256 גיגה-בייט של נפח אחסון.
  • את ה-iPhone 13 תוכלו להשיג עבור תג מחיר התחלתי של 799 דולרים, כשגם אותו ניתן יהיה לרכוש עם עד 256 גיגה-בייט של נפח אחסון.
  • את ה-iPhone 13 Pro אפשר יהיה לרכוש עבור תג מחיר התחלתי של 999 דולרים, כשגרסאותיו של זה ירחיקו עד 512 גיגה-בייט.
  • את ה-iPhone 13 Pro Max ניתן יהיה לרכוש עבור תג מחיר התחלתי של 1099 דולרים, כשגם הוא יגיע בגרסאות שונות עד 512 גיגה-בייט.

השוואת מפרטים