תצוגה הפועלת תמיד בדרכה למכשירי האייפון 13

iPhone 13 Pro (תמונה: LeaksApplePro) iPhone 13 Pro (תמונה: LeaksApplePro)

ההכרזה של אפל על מכשירי ה-iPhone 13 נמצאת במרחק של כחודשיים מאיתנו וצפויה להתקיים בחודש ספטמבר, אך בזמן שבאפל ודאי בונים את מערך הייצור וההפצה עבור סדרת המכשירים החדשה, מגיעה עדות נוספת לכך שבחברה ישלבו בדגמים הבאים תצוגה הפועלת תמיד במימוש הדומה לזה בו הוצגה האפשרות בשעוני ה-Apple Watch החכמים בעבר.

מכשירי סדרת האייפון 13 צפויים להגיע לראשונה עם תצוגת OLED בקצב רענון גבוה של 120 הרץ, אך כעת מוסיף על כך מארק גורמן מבלומברג (דרך 9to5mac) כי בדגמים החדשים נוכל למצוא גם תצוגה הפועלת תמיד, דרכה נוכל לראות את השעה וככל הנראה גם מספר פרטים נוספים, ללא צורך בהדלקה מלאה של התצוגה. תכונה זו זמינה כיום במרבית הטלפונים אשר עושים שימוש במסכי OLED, אך מכשירי האייפון של אפל, שהחלו לשלב את פאנל התצוגה עוד עם ה-iPhone X ב-2017, כנראה יקבלו את התכונה המתבקשת רק בשנת 2021.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

על אף האמינות הגבוהה של גורמן בדיווחיו אודות אפל, הדיווח הנוכחי מגיע כחיזוק נוסף למדליף מוכר אחר על ענייני החברה, כאשר עוד בתחילת השנה ציין מקס וויינבאך כי אפל תשלב תצוגה הפועלת “תמיד”, ללא הדלקה מלאה של המסך, אם כי זה הזכיר אז שעל מנת שיוכלו משתמשי האייפון 13 ליהנות מתצוגה זו, יהיה עליהם לגעת קלות בתצוגה.

סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)
סדרת האייפון 13 (תמונה: 9TechEleven)

דרך זו תואמת לרוחה של אפל, אשר ככל הנראה תעדיף להציג מכשיר עם כמה שפחות אלמנטים שעשויים לפגוע בחיי הסוללה, ובכך – בחוויה הכללית. זוהי כנראה הסיבה העיקרית בגינה חיכו עם התכונה הזו מספר שנים לפני מימוש ובל נשכח כי גם קצב הרענון של מכשירי האייפון לא שודרג מרמת הבסיס של 60 הרץ, מה שצפוי להשתנות עם דגמי האייפון 13 לראשונה גם כן.

לא ברור בשלב זה כיצד תתמודד אפל עם צריכת הסוללה הגבוהה יותר שיפיקו שתי התכונות החדשות אשר צפויות לעשות דרכן אל מכשירי סדרת ה-iPhone 13, אך הדלפות שביקשו לחשוף את מפרט הטלפונים בסדרה החדשה הזכירו עליה בקיבולת הסוללות אל מול אלו בהן השתמשה אפל בדגמי ה-iPhone 12 בשנה שעברה, כשמעבד הדור הבא Apple A15 שצפוי להגיע למכשירים גם הוא עשוי לקחת חלק בחיסכון בחשמל.

לחצו כאן לכל הפרטים שנחשפו אודות מכשירי האייפון 13 עד כה

השוואת מפרטים