דיווח: אפל מפתחת מסך מחשב חכם עם שבב A13 Bionic מובנה

אפל (Apple) מפתחת מסך מחשב חדש תחת שם הקוד J327, כך לפי דיווח של אתר 9to5mac, המציג מידע ראשוני על מסך המחשב עליו עובדת החברה הצפוי להגיע עם שבב ה-A13 Bionic של החברה מובנה בתוך המסך עצמו.

מסך ה-Pro Display XDR האחרון אותו הציגה אפל ב-2019 מגיע בתור מסך המחשב היעודי היחיד אותו מציעה החברה כיום, בניגוד למחשבי ה-iMac המשולבים במסכים עצמם. דבר שצפוי להשתנות עם מסך ה-J327 החדש עליו עובדת החברה לפי הדיווח הנוכחי, שיהיה הרבה יותר “מתוחכם” מאשר מסך מחשב סטנדרטי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שלא ברור באיזה גודל יגיע המסך, הפרט המעניין ביותר עליו מגיע בדמות השימוש בשבב Apple A13 Bionic הנמצא במכשירי האייפון 11 של החברה. בנוסף לכך, לפי הדיווח אפל אף שילבה במסך אותו היא מפתחת שבב Neural Engine יעודי לביצוע משימות למידת מכונה ישירות מהמסך עצמו. שני הפיצ’רים אינם שגרתיים בלשון המעטה בעבור מסך, אך כאלו המצביעים על כך כי החברה מעוניינת שהמסך יוכל לבצע יותר פעולות ממסך רגיל, וזאת מבלי להכביד על המחשב אליו הוא מחובר.

מסך ה-Pro Display XDR (מקור אפל)

מאחר ומדובר בדיווח ראשוני בלבד, קשה לומר האם מסך ה-J327 אכן יהיה זמין בסופו של דבר כמוצר מוגמר או ישאר בגדר מוצר שהחברה פיתחה אך לא הביאה לשוק בסופו של דבר. מה שאפשר לומר מראש לכל הפחות הוא כי המסך צפויי להיות הרבה יותר מעניין ממסכי מחשב רגילים בשוק.

השוואת מפרטים