בכיר באינטל הדליף פרטים על חיבור ה-Thunderbolt 5 בעת ביקור בישראל

Thunderbolt 3 (מקור אינטל) Thunderbolt 3 (מקור אינטל)

גרגורי בראיינט (Gregory M. Bryant), סגן נשיא בכיר ומנהל באינטל (Intel), המבקר בימים אלו באינטל ישראל, חשף בטעות מידע ראשוני על חיבור ה-Thunderbolt 5 המפותח בארץ לאחר שהעלאה מספר תמונות בטוויטר מהביקור, בהן תמונה של עמדת הדגמה של חיבור ה-Thunderbolt 5 החדש. מהתמונה, שהוסרה כבר, ניתן היה לקרוא כי החיבור החדש יציע מהירות העברת נתונים של 80Gb/s, פי 2 מחיבור ה-Thunderbolt 4 הנוכחי, כאשר הוא משלב את טכנולוגיית ה-PAM-3.

חיבור ה-Thunderbolt, שחגג השנה עשור לפיתוח שלו, נמצא כיום בדור הרביעי שלו עם חיבור ה-Thunderbolt 4 המציע מהירות העברת נתונים של 40Gb/s, בדומה ל-Thunderbolt 3 מהדור הקודם. כעת נראה כי אינטל מתכננת להכפיל את קצב העברת המידע בדור הבא ל-80Gb/s מהמידע אותו ניתן לראות בתמונה עם הכיתוב ‘80G PHY Technology’ או “טכנולוגיית 80G עם חיבור פיזי”, כאשר השורה השניה מראה כי החיבור החדש ימשיך להשתמש במחבר ה-USB-C הסטנדרטי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מהתמונה ניתן לגלות גם כמה פרטים יותר טכניים על החיבור החדש, בהם השימוש בטכנולוגיית PAM-3 (ר”ת Pulse Amplitude Modulation) או “אפנון תנופת הדופק”, טכנולוגיה המשתמשת ב-3 סוגי אותות (1+, 0 , 1-) על מנת לקבל ייצור של 3 ביטים בינאריים (1 או 0) על ידי שילוב שני אותות שונים, דבר המגדיל את קצב העברת המידע. עוד ניתן לראות מהצילום את הכיתוב “N6 test-chip focusing on the new PHY technology”, המדבר על השבב בו אינטל משתמשת לבדיקת הטכנולוגיה החדשה המיוצר בטכנולוגיית ה-N6, שם קוד לייצור ה-6nm של TSMC.

תמונה של גרגורי בראיינט, Thunderbolt 5 (מקור anandtech)

בעוד שלא ניתן לדעת מתי אינטל תציג רשמית את חיבור ה-Thunderbolt 5 הבא שלה, התמונה החדשה שהועלתה והוסרה מראה לנו כי אינטל נמצאת בדרך להכפיל את קצב העברת המידע בתקן ה-Thunderbolt ועל אף כי התמונה המקורית הוסרה מהרשת, “יצא המרצע מן השק”, כפי שניתן לראות לפי התמונה אותה הספיקו אתרים אחרים לשמור לפני שהיא הוסרה מחשבון הטוויטר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים