סמסונג מכריזה על מצלמת 200 מגה-פיקסל לטלפונים

חיישן ISOCELL HP1 (תמונה: Samsung) חיישן ISOCELL HP1 (תמונה: Samsung)

סמסונג הכריזה היום (2.9) על חיישן המצלמה ISOCELL HP1, שיהיה הראשון של החברה שמציע רזולוציית צילום מירבית של 200 מגה-פיקסל, כשלצידו היא מציגה את חיישן ה-ISOCELL GN5, דור ההמשך לחיישן ה-GN2 שהוצג בפברואר 2021, אשר מגיע עם תמיכה בצילום תמונות בגודל 50 מגה-פיקסל עם מנגנון מיקוד חדש.

חיישן 200 מגה-פיקסל ראשון לטלפונים

חיישן ה-Samsung ISOCELL HP1 ככל הנראה יהיה הראשון שנזכה לראות בטלפונים המיועדים לשוק הרחב, כאשר שיאומי עשויה להיות הראשונה שתעשה בו שימוש. שיתופי פעולה קודמים בין סמסונג ושיאומי הביאו את החיישנים המתקדמים של היצרנית הדרום קוריאנית לטלפונים של היצרנית הסינית בעבר, ועל פי שמועות שכבר הספיקו לעלות, השתיים עשויות לשחזר שיתוף פעולה זה גם במכשירים עתידיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

החיישן החדש מנצל את כמות הפרטים הגדולה שנתפסת בחיישן, כשבסמסונג מאפשרים לצלם תמונות בגודל 200 מגה-פיקסל עם פיקסל בגודל 0.64 מיקרון, וגם לנצל את טכנולוגיית ה-Pixel Bining לשילוב של 4 פיקסלים ב-1 ליצירת תמונות בגודל 50 מגה-פיקסל עם פיקסלים בגודל 1.28 מיקרון ועד שילוב 16 פיקסלים צמודים ב-1 ליצירת תמונה בגודל 12.5 מגה-פיקסלעם פיקסלים בגודל 2.56 מיקרון.

שילוב הפיקסלים תוך ניצול כמות המידע הרב שנתפס בחיישן מאפשרת לדברי סמסונג גם שיפור משמעותי ברמת הבהירות בתמונה, זו תתרום לצילום תמונות בתנאי תאורה נמוכה.

חיישן ISOCELL HP1 (תמונה: Samsung)
תמונה: Samsung

חיישן ה-200 מגה-פיקסל החדש של סמסונג מציע תמיכה ב-Staggered HDR, המשתמש ב-3 חשיפות (ארוכה, קצרה ובינונית) על מנת לחשוף באופן מדויק יותר גם את החלקים הבהירים בתמונה וגם את הצללים באיזורים החשוכים יותר. בנוסף, משתמשת החברה בטכנולוגיית smart-ISO Pro, שמייצרת שתי תמונות, אחת במצב ISO גבוה והשנייה במצב נמוך, ודרך שילוב של השתיים מייצרת תמונה סופית עשירה בצבעים (12 ביט) ומפחיתה את רמת התזוזה גם בזמן צילום של עצמים נעים המופיעים בתמונה.

החיישן החדש תומך גם בהסרטת וידאו ברזולוציה גבוהה, עם תמיכה מקסימלית ב-8K ב-30 פריימים בשנייה, כמו גם אפשרות הסרטה ב-4K בהילוך איטי עד 120 פריימים בשנייה. בנוסף, תומך החיישן בטכנולוגיית Double Super PD המשתמשת בכל שני זוגות פיקסלים המיועדים לפוקוס להשוואה על מנת לייצר פוקוס מהיר ומדוייק יותר.

חיישני HP1 ו-GN5 (תמונה: Samsung)
חיישני HP1 ו-GN5 (תמונה: Samsung)

חיישן 50 מגה-פיקסל עם יותר נקודות מיקוד

חיישן ה-ISOCELL GN5 מגיע אחרי ה-GN2 שהוצג מוקדם יותר השנה, כשסמסונג מביאה עימו שיפור למערך הפוקוס עם טכנולוגיית Dual Pixel Pro, אשר מאפשרת צילום תמונות טובות יותר עם פוקוס לכל הכיוונים. החיישן מפצל את הפוקוס לשתי דיודות נפרדות, כל אחת תסרוק פיקסלים לאורך ולרוחב בנפרד, על מנת שיוכלו ליצור פוקוס טוב יותר בתנאי תאורה שונים על ידי זיהוי שינויים הקיימים בין פיקסלים בתמונה בכל הכיוונים. בנוסף, סמסונג מציינת כי הודות לשימוש בשתי דיודות נפרדות, ניתן לייצר תמונות בגודל כפול מזה שהחיישן מציע (כלומר, 100 מגה-פיקסל) תוך שמירה על הפרטים בתוצאה הסופית.

החיישן החדש משתמש בטכנולוגית ה-Pixel Bining לאיחוד 4 פיקסלים חופפים ל-1 וליצירת תמונה בגודל 12.5 מגה-פיקסל עם פיקסלים גדולים יותר בגודל 2.0 מיקרון, כאשר בדומה לחיישן ה-HP1, גם כאן נמצא תמיכה ב-ב-Staggered HDR וב-smart-ISO Pro, וכן הסרטה ברזולוציה מירבית של 8K ב-30 פריימים בשנייה והסרטה בהילוך איטי ב-4K עד ל-120 פריימים בשנייה.

יחידות לדוגמה של שני החיישנים כבר זמינים עבור יצרני טלפונים, כאשר ככל הנראה נראה את השניים משולבים במכשירים רק בשנה הבאה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים