גוגל תציג את סדרת ה-Google Pixel 6 ב-19 באוקטובר; מה מצפה לנו?

Google Pixel 6 Launch Event (תמונה: גוגל) Google Pixel 6 Launch Event (תמונה: גוגל)

לעומת שאר החברות בשוק אשר מסתירות את העיצוב המלא של המכשיר הבא שלהן עד לרגע ההכרזה, גוגל משחקת הפוך, ובזמן שהיא כבר הציגה לנו את העיצוב המלא והחדשני של סדרת הפיקסל 6, היא לא גילתה לנו מה קורה בפנים. דרך אתר קריאייטיבי במיוחד שעלה לאוויר, החברה חשפה כי היא תקיים אירוע הכרזה ב-19 באוקטובר, יום שלישי, במסגרתו היא תציג את זוג מכשירי הדגל הבאים שלה.

אל העיצוב המלא של הסדרה נחשפנו דרך הדלפות בחודש מאי, ובאופן רשמי באוגוסט, כשעד כה אנחנו יודעים באופן גלוי כי ה-Pixel 6 יכלול מערך צילום כפול בזמן שה-Pixel 6 Pro יכלול מערך צילום משולש, כאשר שניהם יגיעו עם מסך גדול ובדגם הפרו גם יהיה מדובר במסך מקומר. בנוסף, שניהם יגיעו עם מערכת השבבים החדשה בשם Tensor מבית גוגל, אשר תתמקד באופן משמעותי בפעולות בינה מלאכותית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

דרך מודעה של החברה ב-New Yorker Magazine אנחנו יודעים כי גוגל שמה דגש על התאמת הסמארטפון למשתמשים עם סדרת הפיקסל 6, מה שאומר שנוכל להתאים ערכות נושא מלאות בהתאמה אישית בשבילנו עם ווידג’טים בצורות מגוונות ופלטות צבעים רחבות. במסגרת המודעה גוגל נוגעת ל-5 דברים:

  • מה אם הטלפון היה מבין את המבטא שלכם?
  • מה אם הוא היה מדבר עשרות שפות בצורה חלקה?
  • מה אם הוא ידע לשמור על מספיק סוללה לאפליקציות שאתם הכי צריכים?
  • מה אם הוא ידע לצלם כל גוון עור בצורה מדויקת ויפה?
  • מה אם הטלפון שלכם היה לומד, מתאים את עצמו, מתפתח והופך להשקפה של עצמכם?

באמצעות הנגיעה בנקודות הללו אנחנו יכולים להסיק כי העוזרת האישית של גוגל (Google Assistant) עומדת לקבל גישה לשפות חדשות ולדבר אותן בצורה טבעית, וכשרק לאחרונה כל משתמשי Android TV קיבלו לידיהם את העוזרת גם בעברית, סביר להניח שגם עברית תגיע עם הסדרה העדכנית. עם זאת, גוגל רומזת לנו על ניהול חכם של חיי הסוללה על ידי המכשיר, כך שהוא ילמד באילו אפליקציות אתם משתמשים הכי הרבה ויידע לאזן מראש על מנת שתוכלו להשתמש בהם לפני שהסוללה נגמרת.

גוגל נוגעת בדבריה גם במערך הצילום החדש במכשירים, אשר לראשונה כולל חיישנים חדשים לגמרי שבתוספת יכולות עיבוד התמונה של גוגל, אנחנו אמורים לקבל את אחד ממערכי הצילום המסקרנים ביותר ב-2021/2022. לבסוף, החברה חוזרת לבינה המלאכותית ושוב רומזת כי סדרת הפיקסלים הבאה כנראה תדע להתאים את עצמה לחיים האישיים שלנו דרך למידה עמוקה ושינוי בזמן עבודה.

גם האתר אשר עלה לאוויר על מנת להודיע על תאריך ההכרזה לוקח חלק מהסיפור כולו, כשבכניסה לאתר גוגל מנחה את המשתמש להחזיק את מקש הרווח למספר שניות על מנת לשנות את מצב הרוח. לאחר הלחיצה המוזיקה ברקע תשתנה, וכך גם צבע המכשיר וערכת הנושא הייחודיים אליו, מה שבא לספר לנו עוד על השינוי בזמן עבודה וההתאמה האישית לרמת המשתמש.

זמינות

במסגרת האירוע גוגל משוערת להכריז לראשונה גם על תאריך ההשקה של מערכת ההפעלה אנדרואיד 12, כאשר האירוע יתפוס מקום ב-19 באוקטובר, יום שלישי, ב-10 בבוקר לפי הזמן המקומי וב-8 בערב לפי שעון ישראל.

השוואת מפרטים