סין מאשרת: סדרת ה-Galaxy S22 לא תשדרג את מהירות הטעינה

לוגו Samsung צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

כבר ב-2019 סמסונג החלה להשתמש במטען מהיר בהספק של 25 וואט, וגם היום ממשיכה החברה להשתמש באותו מטען גם עם סדרת ה-Galaxy S21, שנתיים לאחר מכן ובשעה שהתחרות בשוק מציעה מכשירים עם טעינה בהספק של 60/65/80 ואף 120 וואט. על מנת לקבל את אישור ה-3C בסין, מכשיריה של סמסונג עברו ונרשמו במערכת, ודרך האישור אנחנו מגלים כי גם בדור הבא כנראה ולא נראה שדרוג למהירות הטעינה.

בטופס האישור המדובר אנחנו רואים ייחוס לכל סדרת ה-Galaxy S22, כאשר הדגם הסטנדרטי משויך למספר SM-S9010, בעוד שדגם ה-Galaxy S22 Plus משויך למספר SM-S9060 ודגם ה-Galaxy S22 Ultra נכלל תחת המספר SM-S9080. סמסונג נוהגת בדרך כלל לסיים את שמות הדגמים ביחס למדינה, כך שבזמן שישראל מקבלת דגמים הנגמרים באות F, הדגמים הנמכרים בסין נגמרים בספרה 0.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אישור ה-3C לסדרת ה-Galaxy S22 (תמונה: myfixguide)
אישור ה-3C לסדרת ה-Galaxy S22 (תמונה: myfixguide)

עוד בטופס נוכל להבחין בכך שכל המכשירים תומכים בטעינה מהירה בהספק זהה של 25 וואט באמצעות ראש המטען EP-TA800, אשר נמכר לצד מכשיריה של סמסונג כבר מסדרת הגלקסי נוט 10. האישור החדש נוגד את השמועות הסובבות ברשת אודות כך שדגם ה-Galaxy S22 Ultra יגיע עם טעינה מהירה בהספק של 45 וואט, אך השמועות הללו הגיעו אלינו דרך הבלוגר המוכר Ice Universe, מה שנכראה אומר שיש עוד צד לסיפור.

הסבר אפשרי אחד לנושא יכול להתגלות בכך שייתכן כי סדרת ה-Galaxy S22 אשר תימכר בסין אכן לא תתמוך בטעינה מהירה בהספק 45 וואט, בעקבות העובדה שהיא כוללת את מערכת השבבים מבית קוואלקום ולא את מערכת השבבים הייעודית של סמסונג (Exynos). במידה וההסבר הזה נכון, הדגמים הגלובליים אשר יכללו את מערכת השבבים Exynos 2200 כן יציעו תמיכה בטעינה בהספק 45 וואט, או לפחות חלקם, כדוגמת ה-Galaxy S22 Ultra.

השוואת מפרטים