שיאומי מאבדת את המקום השלישי במשלוחי טלפונים לאחר השקת האייפון 13

iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי) iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי)

הרבעון השני של השנה עזר לשיאומי להתברג לראשונה מעל אפל, ובמקום השני הכללי, ברשימות העוקבות אחר כמות משלוחי הטלפונים, אך בעוד שהחברה חגגה את ההישג ואף הסתכלה לעתיד ולכיוון המקום הראשון שנמצא בידיה של סמסונג מזה שנים רבות, ברבעון השלישי של השנה בחרו באפל להשיק את סדרת האייפון 13 וטרפו מחדש את הקלפים.

השקת האייפון 13 עזרה לאפל לחזור למקום השני ברשימות המעקב של חברות המחקר השונות, בזמן ששיאומי לא רק חזרה למקום השלישי, אלא גם הציגה ירידה בכמות משלוחי הטלפונים משנה לשנה. בחברות המחקר IDC, Canalys ו-Omedia מעריכים כי אפל שלחה בין 49-51 מיליון אייפונים במהלך הרבעון השלישי של 2021, נתון המעיד על צמיחה דו-ספרתית משנה לשנה, זאת בעוד המספרים של שיאומי הסתכמו סביב 44 מיליון יחידות שנשלחו במהלך הרבעון, ירידה שנעה סביב 4-7 אחוזים בהשוואה לנתונים שהוצגו שנה קודם לכן.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אל מול סדרת האייפון 13 של אפל השיקה שיאומי במהלך הרבעון מספר סדרות טלפונים, אלו הן ה-Xiaomi 11T וה-Redmi 10, אליהן הצטרף גם מכשיר ה-Mi Mix 4, אך כעת נדמה כי יחד עם כל ההשקות, ואף ההשקה הפושרת של דגמי האייפון החדשים אל מול מכשירי האייפון 12 בשנה הקודמת, אפל עדיין מצליחה להשיג נתוני משלוחים טובים יותר לטלפונים שלה, מה שמאפשר לה, לפחות לזמן נתון זה, לחזור ולהתברג במקום השני בכמות הטלפונים שנשלחו במהלך הרבעון.

את המקום הראשון ברשימה ממשיכה לתפוס סמסונג, על אף שגם היא רשמה ירידה במשלוחי הטלפונים משנה לשנה. בדוחות האחרונים של החברה הציגה חטיבת המובייל של סמסונג ירידה של כ-8% במכירות, וירידה זו מתבטאת גם בנתוני חברות המחקר, שמעידות על ירידה של כ-14% במשלוחים משנה לשנה, כאשר ברבעון השלישי שלחה החברה כ-69 מיליון יחידות.

 IDCCanalysOmedia
סמסונג69 מיליון69.4 מיליון69.2 מיליון
אפל50.4 מיליון49.2 מיליון50.9 מיליון
שיאומי44.3 מיליון44 מיליון45.6 מיליון
Oppo33.2 מיליון36.7 מיליון33.2 מיליון
Vivo33.3 מיליון34.2 מיליון32.6 מיליון

מה קורה בתחתית הרשימה

אל נתונים אלו מצרפת חברת המחקר Omedia נתונים נוספים גם על חברות שאינן בין 5 המובילות את הרשימות, כאשר בולטות ברשימה הן Honor, שיצאה לאחרונה לדרך חדשה ונפרדת מזו של וואווי, ומוטורולה, הנמצאת בבעלותה של לנובו.

ב-Honor רשמו זינוק חד במשלוחי הטלפונים בהשוואה לרבעון השני של השנה, מ-6.7 מיליון יחידות ברבעון השני ל-14.5 מיליון ברבעון השלישי. נתון זה ככל הנראה מעיד על הצלחתה של החברה בשוק בסין, אך מעבר לכך, על כניסתה מחדש לשוק הבינלאומי עם מכשירים המסופקים עם חבילת האפליקציות והשירותים של גוגל, דבר שלא התאפשר לחברה קודם לכן, עת הייתה תחת בעלותה של וואווי. מוטורולה גם היא רושמת עליה במשלוחי הטלפונים בשוק הביתי בסין, עם צמיחה של 16.7% משנה לשנה.

רילמי, שרשמה צמיחה דו-ספרתית ואף תלת-ספרתית בעבר הלא רחוק, מציגה כעת התמתנות מהירה מאוד, כאשר חברת המחקר מעידה על ירידה של 16.8% במשלוחי הטלפונים משנה לשנה. עם נתון של 12.1 מיליון טלפונים שנשלחו במהלך הרבעון היא רחוקה רק במעט מ-12.3 מיליון מכשירים ששלחה מוטורולה הממוקמת מעליה ברשימה, אך נשאלת השאלה האם הצמיחה של החברה הסתיימה, או שמא מדובר בעצירת ביניים בלבד.

אזכור אחרון הולך לחברת Huawei, אשר עקב הסנקציות שהוטלו עליה מטעם הממשל האמריקאי ממשיכה להציג ירידה חדה במשלוחי הטלפונים משנה לשנה. החברה שפעם דורגה במקום השני וחיפשה לעקוף את סמסונג, כעת מדורגת במקום ה-10, עם ירידה של כ-85% במשלוחים משנה לשנה וכמות של 5.8 מיליון טלפונים בלבד שנשלחו במהלך הרבעון השלישי.

השוואת מפרטים