גאדג’טי מסקר: Oclean X Pro – מברשת שיניים חשמלית מרשימה במחיר נמוך

מברשת שיניים חשמלית Oclean X Pro (צילום: רונן מנדזיצקי) מברשת שיניים חשמלית Oclean X Pro (צילום: רונן מנדזיצקי)

שוק מברשות השיניים הולך וגדל והופך תחרותי יותר, כאשר יצרניות מברשות שיניים דואגות לשפר ולשכלל את ההצעות שלהן כדי לגרום לנו לנטוש את מברשות השיניים הקלאסיות מצד אחד ולתפוס חלק גדול יותר בשוק מן הצד השני. לאחרונה הזכרנו באתר את מברשת השיניים של חברת Oclean, שמבקשת לקרוא תיגר על מובילת השוק P&G המייצרת את מברשות ה-Oral B. החברה שלחה לנו את המברשת המתקדמת שלה מדגם Oclean X Pro כדי שנבדוק מה היא מציעה תמורת המחיר הנמוך שלה, אשר עומד במסגרת מבצע בלאק פריידי על כ-60 דולר בלבד.

למה מברשת שיניים חשמלית

מי שעקב אחרי הסקירות שעשינו בשנתיים האחרונות למברשות השיניים החשמליות של Oral B (אלו היחידות שבדקנו עד היום) כבר מכיר את ההעדפה שלי אליהן בהשוואה למה שקיבלתי ממברשות רגילות. לוקח זמן לבצע את המעבר, שכן זוהי דרך שונה לצחצוח, וגם אני בעבר ניסיתי לבצע את המעבר מספר פעמים עד שזה תפס ממש בשנים האחרונות.

אנקדוטה נוספת שאוכל להוסיף קרתה ממש היום (ה’, 25.11), לאחר הביקור השנתי שלי אצל השיננית (תודה רחלי!), בפעם הראשונה אי פעם היא לא השתמשה במכונה לניקוי השיניים אלא בניקוי ידני בלבד, כי לדבריה השיניים פשוט היו נקיות ולא היה צורך. אציין גם שהיא הדגישה שזו לא רק מברשת השיניים, המשחה או מי הפה, אלא גם ההקפדה על הצחצוח הנכון, וזה חלק חשוב בתהליך, בו עוזרות מברשות שיניים חשמליות כמו אלו של Oclean עם הדרכות דרך האפליקציה המתחברת אליהן.

המדריך לצחצוח שיניים חכם

אם יש משהו במברשות החשמליות היום, וה-Oclean X Pro ביניהן, הרי שזוהי האפשרות לבצע מעקב שוטף ויומיומי אחר הצחצוח שלנו. בניגוד להערות שתקבלו פעם בתקופה מהשיננית בזמן הביקור שלכם (“תשתמשו בקיסמים!”, “תסגרו את הפה כשאתם מצחצחים כדי להגיע גם לשיניים האחוריות”), מברשות השיניים יכולות לתת את ההכוונה ברמה היומיומית, וזה עוזר לחנך אותנו טוב יותר לצחצוח נכון. אז כן, זה מיותר להסתכל באפליקציה כל יום בשנה, אבל לפחות בתחילת הדרך אפשר להיעזר באפליקציה כדי שתגיד לנו בדיוק מה אנחנו עושים נכון ומה לא, ודרך כך לתקן עד שלא ממש נצטרך יותר את האפליקציה.

ב-Oclean עשו עבודה טובה מאוד עם האפליקציה. היא נוחה וברורה ומסתנכרנת במהירות עם המברשת, ואפילו מציגה נתונים בעברית. דרך האפליקציה ניתן לבחור במגוון תכניות צחצוח, החל מצחצוח רגיל של 2 דקות, דרך צחצוח עמוק בן 3 דקות ולצד תכניות ייעודיות לצחצוח עבור מי שיש להם שיניים רגישות , מי שרוצים לשים דגש עם הלבנה, אפשרות לניקוי רגיש ועוד שלל אפשרויות כמו ניקוי עדין למי שיש להם גשר על השיניים, אם כי חלקן קצת מוזרות לי כמו “תכנית בלעדית לאניני טעם לצחצוח שיניים אחרי ארוחת צהריים”.

ה-Oclean X Pro מציעה גם מגוון אפשרויות אותן מגדירה החברה כ”חכמות”, אלו מחולקות לפי צחצוח רגיל, צחצוח לשיניים מוכתמות, פגומות או מתוקנות, כאשר לכך מוסיפה החברה אפשרות בחירה גם לפי הרגלים אישיים כמו עישון, שתיית תה, קפה או יין וגם בחירה לפי רמה של הלבנת שיניים או יותר נכון – שמירה על הלובן הטבעי של השן, בכל זאת לא מדובר פה באיזה מוצר כימי, אלא במברשת שיניים.

מי שרוצה להתאים את הצחצוח באופן פרטני יותר, יכול לעשות גם את זה, כשדרך האפליקציה ניתן להגדיר תכניות מותאמות אישית, דרכן תוכלו לבחור את הסמל שיוצג על מסך המברשת, הזמן של צעד אחד (חלק אחד בפה – רבע מהפה) והגדרת הניקוי (נקי, הלבנה או עיסוי), כאשר ניתן להגדיר עד שישה צעדים לתהליך. אם למשל תרצו להתחיל בניקוי השיניים, לאחר מכן להוסיף עיסוי – אפשר להוסיף את זה כשלב נוסף בתכנית בהתאמה אישית.

לאחר הצחצוח תוכלו לגשת לאפליקציה כדי לראות נתונים אודות הצחצוח ולהבין היכן יש מקום לשיפור.

דוח צחצוח באפליקציה
דוח צחצוח באפליקציה

חוויית הצחצוח

מברשת ה-Oclean X Pro מגיעה במבנה הדומה לזה של מברשת שיניים רגילה, מה שעשוי להקל על המעבר. שיטת הצחצוח גם היא דומה לזו של מברשת רגילה, כאשר יש לאחוז את המברשת מעט באלכסון כלפי מטה כדי להגיע גם לאיזור החניכיים, אם כי בניגוד למברשת רגילה, כאן אין צורך להניע את היד, שכן המברשת מבצעת את פעולת התנועה על כל שן עליה תעמדו, זאת על ידי שימוש בטכנולוגיה הסונית כדי להרעיד את המברשת.

בכל סיום של צחצוח חלק בפה המברשת תספק על כך אינדיקציה דרך שינוי הרעידה, כך שתוכלו לדעת אם אתם ממהרים או מאחרים. האינדיקציה הזו גם תעזור בבחירה של הגדרות התכנית, כאשר בשימושים ראשונים במברשות שיניים חשמליות מצאתי כי נדרש לי זמן צחצוח ארוך יותר (קרוב ל-3 דקות) כדי להתרגל לדרך העבודה של המברשת (כל מברשת) ולאחר מכן כבר ירדתי לזמן ממוצע של כ-2 דקות.

חיסרון קל שמצאתי במברשת של Oclean הוא בכך שעם סיום התכנית המברשת מפסיקה את הפעולה לחלוטין – כלומר, אם הגדרתם תכנית עבודה של 2 דקות וחרגתם ממנה, יהיה עליכם ללחוץ פעם נוספת על כפתור ההפעלה כדי להפעיל את התכנית מחדש – לכן רצוי להתאים את זמן הצחצוח לפי אופן השימוש שלכם, אלא אם כן לא מפריע לכם ללחוץ שוב על כפתור ההפעלה.

לאחר הצחצוח מופיעה מפת הפה על גבי המסך של המברשת, כך שאפשר לקבל הצצה למקומות שאולי פספסנו ללא צורך בבדיקה באפליקציה. כך ניתן לחזור אליהם במהירות ולבצע מקצה שיפורים. דרך מסך המגע ניתן גם לבחור תכניות צחצוח שונות, וגם לבחור במהירות את משך הצחצוח וכח הצחצוח.

חיי הסוללה ותחזוקה

מברשת ה-X Pro של Oclean מוגדרת ככזו שמסוגלת לספק עד 30 ימי עבודה. בפועל זמן זה תלוי באופי הצחצוח, שכן קיימות תכניות הפועלות בעוצמה גבוהה יותר וכאלה שזמן הפעולה שלהן ארוך יותר. בזמן השימוש שלי במברשת ב-3 השבועות האחרונים נדרשתי להטעין את המברשת פעם אחת בלבד, לאחר כמעט 3 שבועות, כאשר השימוש שלי בחלקו היה עם תכניות בעוצמה גבוהה יותר ובמשך זמן צחצוח של 3 דקות, וחלקו בצחצוח עדין יותר בזמן של כ-2 דקות.

לצד חיי הסוללה הארוכים, קיימת גם טעינה מהירה למדי עבור המברשת, זו ערכה כשעתיים בלבד לצורך טעינה מלאה. רק כדי לקבל את הרושם הכללי, מברשת השיניים המתקדמת ביותר של Oral B (דגם iO 9) נטענת במלואה תוך כשלוש שעות ומספקת זמן עבודה של כשבועיים (בצחצוח ממוצע של כשתי דקות) ודגם הפרימיום הקודם שבדקנו – Oral B Genius X דורש זמן טעינה שעולה על 10 שעות עבור זמן שימוש ממוצע דומה.

התחזוקה של המברשת גם היא נוחה. החלפת מברשות בדגמים חשמליים נדרשת כל כשלושה חודשים (אני מחליף בפועל כל 4-5 חודשים, אבל זה תלוי בבלאי המברשת), כאשר תוכלו לקבל אינדיקציה כל 3 חודשים דרך האפליקציה של Oclean. המברשת עצמה מגיעה במבנה סגור, כך שלא נדרש ניקוי של פנים המברשת משאריות מים לאחר כל צחצוח כפי שאני עושה במברשות של Oral B כדי שלא תצטבר אבנית לאורך זמן. עדיין מומלץ לייבש קלות כל מברשת.

השורה התחתונה – מה חשבנו על מברשת ה-Oclean X Pro

במחיר די נמוך מצליחה Oclean לספק חבילה מרשימה שיכולה להתחרות ברבות מהמברשות שקיימות כיום בשוק. דגם ה-X Pro הוא היקר ביותר בסדרה, אך ניתן למצוא גם דגמים במחירים נמוכים עוד יותר (ראו פירוט מטה). תמורת המחיר הנמוך מציעה המברשת מגוון רחב של תכניות עבודה, קסטומיזציה אישית של הצחצוח, תצוגה נוחה שעוזרת להבין איך נוכל לשפר את הצחצוח וגם אפליקציה עשירה באפשרויות.

לצד זאת מציעה ה-Oclean X Pro חיי סוללה ארוכים מאוד שמגיעים עד כחודש של שימוש (בתלות בתכניות שתבחרו לצחצוח) וטעינה מהירה מאוד שמסתיימת תוך כשעתיים בלבד.

דגמים ומחירי בלאק פריידי:

  • מברשת שיניים חשמלית מדגם Oclean X Pro במחיר 59.99 דולר (במקום 89.99). לקנייה >> אתר Oclean
  • מברשת שיניים חשמלית מדגם Oclean One במחיר 49.99 דולר (במקום 79.99). לקנייה >> לאתר Oclean
  • מברשת שיניים חשמלית מדגם Oclean Z1 במחיר 35.99 דולר (במקום 69.99). לקנייה >> אתר Oclean
  • מנקה בלחץ מים Oclean W1 במחיר 69.99 דולר (במקום 99.99). לקנייה >> אתר Oclean

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים