גאדג’טי מסקר: Realme GT Master Edition – הטלפון נכון, השם לא

Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי) Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)

סדרת ה-GT של רילמי החלה את דרכה עם מכשיר מרשים למדי (קראו הסקירה כאן) מוקדם יותר השנה. ה-Realme GT 5G הציג עיצוב ספורטיבי ושונה מהרגיל, מפרט טכני מרשים ומחיר אטרקטיבי. בחברה החליטו לבנות על השם שלו והציגו מספר דגמים נוספים בסדרה, המוזר בהם הוא ה-Realme GT Master Edition (או Realme GT ME), שמקבל את השם לא בגלל שמדובר בדגם המתקדם ביותר, אלא בגלל העיצוב הייחודי שלו עם גב בצבע אפור שהזכיר לרבים עיצוב של מזוודה, אם כי הוא זמין גם בגרסה בצבעים סטנדרטיים יותר.

מלבד הבחירה המוזרה בשם שלו, מדובר בהצעה לא רעה כלל. ה-Realme GT ME מציע מפרט שוק ביניים הנשען על מערכת השבבים Snapdragon 778 של קוואלקום, מסך AMOLED עם קצב רענון גבוה של 120 הרץ, מערך צילום משולש וסוללה הנטענת במהירות גבוהה עם תמיכה בהספק של 65 וואט. הוא גם נמכר במחיר נמוך למדי שנע בין 1400-1600 שקלים בישראל, תלוי בגרסה שתבחרו, מה שמאפשר לו לשמור על האטרקטיביות שהציגה רילמי עם דגם ה-GT המקורי, על אף שבמקרה של דגם ה-ME כבר לא מדובר במכשיר דגל.

מה יש בקופסה

האריזה בה נמצא ה-Realme GT Master Edition שונה מהאריזות הרגילות של רילמי. כמו דגם ה-GT המקורי, גם כאן היא גדולה יותר ומגיעה בצבע שחור, ולא בצהוב הבוהק בו ידועות מרבית הקופסאות של החברה, אך בניגוד למכשיר הדגל, כאן לא תמצאו אוזניות מצורפות לאריזה, זאת למרות שהמכשיר מגיע עם חיבור מובנה (3.5 מ”מ) לאוזניות.

בקופסה ניתן למצוא:

 • מכשיר Realme GT Master בצבע אפור
 • סיכה לשליפת מגירת ה-dualSIM
 • מגן אפור גמיש לגב המכשיר התואם את עיצובו
 • מטען Dart Charge מהיר, הספק 65 וואט

עיצוב, מסך ומולטימדיה

עיצוב הוא כמובן עניין של דעה אישית, ובמקרה של ה-GT ME אוכל לומר שאני פחות התרשמתי. הגב האפור שונה ממה שתוכלו למצוא בשוק כיום ובהחלט יאפשר לכם להרגיש יחודיים אם תחזיקו אותו ביד, אבל לא מדובר בעיצוב מושך במיוחד, רחוק מעיצוב הגב הצהוב הספורטיבי מושך העיניים של ה-GT המקורי.

מה שכן אהבתי בעיצוב היא המחשבה על המבנה של המכשיר. מדובר בטלפון עם מסך גדול (6.43 אינץ’) אך האחיזה בו נוחה מאוד. הגב אינו חלק כלל, הכפתורים הממוקמים על המסגרת אינם גבוהים וקל להגיע אליהם והמשקל שלו, אשר עומד על 180 גרם עבור הדגם האפור הופך אותו לנוח מאוד לשימוש גם לזמנים ארוכים יותר.

Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)
Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)

המסך של המכשיר מציע פאנל Super AMOLED בגודל 6.43 אינץ’, המגיע ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 1080×2400 פיקסלים וקצב רענון גבוה של עד 120 הרץ. ברילמי מציינים כי המכשיר תומך ב-100% מטווח הצבעים DCI-P3 ומציע בהירות מירבית של עד 1000 ניטים (nits), כאשר קצב דגימת הנגיעה בתצוגה עומד על 360 הרץ, מה שעשוי לקרוץ לגיימרים ותומך בהנחה כי בחברה מתייחסים לסדרת ה-GT ככזו ששמה דגש על משחקים, גם אם היא פונה לשוק הרחב.

השימוש במסך OLED מוסיף את הניגודיות הגבוהה שציפינו לה מהתצוגה וכמובן שניתן גם להשתמש בתצוגה הפועלת תמיד כדי להציג מידע נוסף, אך הפיצ’רים הנוספים האלה הם כנראה חלק ממה שמוביל לחיי סוללה שאינם יציבים (הרחבה בנושא בחלק הנוגע לסוללה). בהירות המסך מרשימה מאוד ומאפשרת לצפות בו גם מחוץ לבית וקיימים מצבי תצוגה שונים אותם ניתן לבחור על פי העדיפות האישית שלכם, עם אפשרות למצב המדגיש את הבהירות, מצב המדגיש את הצבעים (לא ממש הצלחתי להבחין בשינויים בין שני המצבים האלה בפועל) ומצב “עדין” ששומר נאמנות גבוהה יותר לצבעים האמיתיים (צבעים פחות עשירים).

תכונה נוספת הקיימת במכשיריה של רילמי וזמינה גם בדגם ה-GT ME היא תאורת הקצה, זו משמשת לסימון על כניסת התראות על ידי הארה של קצוות המסך בצבעים שונים. זוהי דרך נחמדה לקבל התראה על הודעות נכנסות גם אם הטלפון רחוק מכם.

Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)
Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)

ביצועים וסוללה

אולי הדבר הכי מכעיס ב-Master Edition זה השם שלו. שם שממש לא מוסיף למכשיר שום דבר ורחוק מלייצג את מה שהוא. מדובר במכשיר שוק ביניים והשם שלו מנסה, גם אם לא בכוונה, להפוך אותו לעדיף בסדרה על פני ה-Realme GT 5G, והוא לא. דגם ה-ME מגיע עם מערכת שבבים מדגם Snapdragon 778, המיוצרת בתהליך 6nm ומספקת תמיכה ברשתות 5G. מדובר במערכת שבבים חדשה למדי, שהוצגה במאי 2021, והביצועים שהיא מביאה למכשיר ה-GT ME הם טובים מאוד, ובשילוב עם קצב הרענון הגבוה, קצב דגימת הנגיעה הגבוה ומצב ה-“GT” היעודי של החברה המיועד לשים דגש על הביצועים הגבוהים ביותר בלחיצת כפתור, מדובר בפתרון מצויין למשחקים.

ולכן הבחירה המטעה הזו בשם מכעיסה אותי מאוד, כי התוצאות בשטח עבור מכשיר הביניים הזה מצויינות, ואני צריך לשבת כאן ולהגיד לכם – לא, זה לא מכשיר מאסטר.

הסוללה המשולבת במכשיר מגיעה בקיבולת של 4,300mAh ותומכת בטעינת ה-SuperDart Charge המהירה של החברה בהספק מירבי של 65 וואט דרך חיבור USB-C. חיי הסוללה כאן לא ברורים באופן חד משמעי וזה תלוי מאוד באופן בו תשתמשו במכשיר, כשדחיפה של כל הפיצ’רים הזמינים בו – קצב רענון 120 הרץ, מסך הפועל תמיד, שימוש בתאורה ההיקפית, בחירת בהירות מירבית ושימוש מזדמן במצב ה-GT היעודי יובילו לכך שלא תקבלו יום עבודה שלם ואף רחוק מאוד מזה.

זהו כמובן מצב קיצון, אבל הוא מעיד גם על המגוון הרחב של התוצאות שקיבלתי בפועל גם בשימושים סטנדרטיים יותר. ברוב הימים בהם השתמשתי במכשיר הצלחתי לצלוח יום עבודה שלם עם תוספת של כ-5-10 אחוזי סוללה שנותרו בסוף היום, אך היו ימים רבים בהם נדרשתי לטעון אותו גם באמצע היום (לרוב סביב 5-6 אחה”צ). הנתונים האלה דומים למה שקיבלתי גם במהלך הסקירה של דגם ה-GT המקורי, כך שהם אינם מפתיעים. ברילמי שמים דגש על עיצוב בסדרת הטלפונים הזו, ומכאן שהסוללות אינן הגדולות ביותר שנמצא בטלפונים של החברה, אך איפה שקיים תיקון לחיי הסוללה הכלליים זה בצד הטעינה.

הטעינה המהירה של המכשיר היא אור בוהק במיוחד בכל הנוגע לסוללה, והיא משאירה מאחור את החשש כי נישאר ללא סוללה בשלב מסויים ביום. התמיכה בהספק טעינה של 65 וואט הופכת את טעינת ה-Realme GT ME למהירה יותר מזו שראינו בדגם ה-GT המקורי, כשטעינה מ-0% ל-60% מסתיימת תוך כ-13 דקות בלבד וטעינה מלאה מגיעה תוך פחות מחצי שעה.

להלן נתוני הטעינה המלאים:

זמןאחוזיםפער זמן
15:531 אחוזים-
15:5510 אחוזים2 דקות (סה"כ 2 דקות)
15:5720 אחוזים2 דקות (סה"כ 4 דקות)
15:5930 אחוזים2 דקות (סה"כ 6 דקות)
16:0140 אחוזים2 דקות (סה"כ 8 דקות)
16:0350 אחוזים2 דקות (סה"כ 10 דקות)
16:0660 אחוזים3 דקות (סה"כ 13 דקות)
16:0970 אחוזים3 דקות (סה"כ 16 דקות)
16:1280 אחוזים3 דקות (סה"כ 19 דקות)
16:1690 אחוזים4 דקות (סה"כ 23 דקות)
16:22100 אחוזים6 דקות (סה"כ 29 דקות)
Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)
Realme GT Master Edition (צילום: רונן מנדזיצקי)

המצלמות

מערך הצילום הראשי של ה-Realme GT Master Edition מורכב משלוש מצלמות ומצלמת סלפי קדמית:

 • מצלמה ראשית: 64 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/1.8, זווית צילום 80.5 מעלות, אורך מוקד 25.3 מ”מ.
 • מצלמת זווית רחבה: 8 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.3. זווית צילום של 119 מעלות.
 • מצלמת מאקרו: 2 מגה-פיקסל, מפתח צמצם f/2.4, צילום מאקרו ממרחק של על 4 ס”מ. ללא ייצוב אופטי.
 • מצלמת סלפי: 16 מגה-פיקסל, זווית של עד 78 מעלות ומפתח צמצם f/2.5, ללא פוקוס אוטומטי.

צילום באור יום עם המצלמה הראשית מציג תמונות ברמה טובה, עם בהירות וניגודיות גבוהות, כאשר שימוש במצב ה-AI מדגיש באופן ניכר את הצבעים. מי שאוהב צבעים חיים מאוד ככל הנראה יהנה מהתוספת, אני מעדיף את התמונות של המכשיר בלעדיה.

תמונות נוספות מהמצלמה הראשית:

צילומים בזווית רחבה נראים טוב על מסך הטלפון, אך מבט מקרוב מעיד על ירידה משמעותית בכמות הפרטים בהשוואה למצלמה הראשית, בעיקר כאשר מדובר באיזורים עם כמות גדולה של פרטים כמו צמחייה, ובחלק מהמקומות ניתן לראות איזורים מטושטשים לחלוטין.

התוצאות של המצלמה בלילה אינן טובות. ניכר שכמות התאורה בהן לא מספיקה, כאשר רמת הפרטים נמוכה מאוד ואיזורים מוארים מאוד (מנורות) נמרחים. שימוש במצב ה-AI או בצילום לילה ייעודי מוסיפים עוד תאורה לתמונות, וגם אז הפרטים בתמונה נראים מרוחים, אך ניתן להבחין בשיפור במריחות סביב מקורות תאורה חזקים. ניתן לייחס זאת לכך שהחיישן אינו תומך בייצוב תמונה.

מצלמת הסלפי שומרת על רמה טובה של פרטים ומצליחה לדייק גם ביצירת טשטוש בצילומי פורטרט, אך גם כאן מצאנו שצילומים בתנאי תאורה נמוכה ובלילה מציעים איכות ירודה.

השורה התחתונה

ה-Realme GT Master Edition מגיע במבנה נוח לאחיזה עם גב שאינו חלקלק כמו רבים מהמכשירים בשוק. הוא משתמש במסך AMOLED בקצב רענון גבוה שמפיק צבעים טובים ומציע בהירות גבוהה, אך לא משלים את חלקת המולטימדיה לחלוטין בשל השימוש ברמקול בודד בלבד, חזק ככל שיהיה. חיי הסוללה שלו ממוצעים, אך הוא מציע מהירות טעינה מהגבוהות כיום בשוק, כשנדרשות פחות מ-30 דקות לטעינה מלאה ופחות מרבע שעה כדי לטעון 60% מהסוללה, ובצד הצילום הוא מפיק תוצאות מרשימות באור יום ומספק מצלמת סלפי מרשימה גם כן, אך סובל מתוצאות שאינן מרשימות כלל בצילומים בלילה.

הבחירה בשם “מאסטר” לטלפון היא כנראה הדבר הכי מעצבן כאן. היא נותנת שם שאינו במקום למכשיר שוק ביניים ולטעמנו רק פוגעת ביתרונות שהוא מספק כאשר מגלים שלא מדובר במכשיר דגל.

מחיר: החל מ-1399 ש”ח. לרכישה >> אתר באג

האריזה ותכולתה
9/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
9/10
מסך ותצוגה
10/10
מערכת הפעלה
9/10
מולטימדיה
7/10
סוללה
7/10
מצלמה
7/10
8
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
 • מסך OLED
 • קצב רענון גבוה
 • טעינה מהירה
 • מצלמה ראשית
 • מחיר
 • חיבור אוזניות
מה פחות אהבנו
 • רמקול בודד (מונו)
 • צילום בלילה
 • צילום בזווית רחבה
 • ללא עמידות במים
 • בחירת שם לטלפון

איפה קונים ומה המחירים?
 • יבואן רשמי: החל מ-1399 שקלים
 • שוק פתוח: החל מ-1399 שקלים


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים