דיווח: אפל ממשיכה לבחון טעינה אלחוטית של מספר מכשירים במקביל

טעינה אלחוטית ב-iPhone X באמצעות AirPower טעינה אלחוטית ב-iPhone X באמצעות AirPower

חברת אפל (Apple) רוצה עדיין להציע למשתמשים שלה אפשרות לטעינה אלחוטית של מספר מכשירים בו זמנית, גם לאחר כישלון משטח ה-AirPower, כאשר על פי מידע שמגיע מטור של כתב בלומברג מארק גורמן (Mark Gurman), אפל מפתחת בנוסף גם טכנולוגיית טעינה אלחוטית חדשה למרחקים ארוכים יותר מטעינת ה-Qi הזמינה כיום.

אחד ה”כשלונות” הזכורים של אפל מהשנים האחרונות הוא ה-AirPower, משטח טעינה חדשני אותו הציגה החברה ב-2017 עם ההכרזה על מכשיר ה-iPhone X. אך בניגוד למכשיר האייפון שהגיע לשוק, אפל העלימה כל אזכור ל-AirPower, כאשר הוא אוזכר שוב ב-2019 אך לא יצא למכירה עד היום.

לפי גורמן, אפל לא זנחה את הרעיון של פתרון לטעינה אלחוטית של מספר מכשירים בו זמנית, אך עם זאת הקונספט של שימוש במספר סלילה טעינה כפי שתכננה עבור ה-AirPower ככל הנראה יוחלף בפתרון אחר שיאפשר למשתמשיה להטעין מספר מוצרים התומכים בטעינה אלחוטית בו זמנית.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שמשתמשי אפל עדיין מחכים לפתרון טעינה מרובה “סטנדרטי”, הדיווח של גורמן הולך צעד אחד קדימה ומציין כי אפל עובדת על פתרונות טעינה אלחוטית מרוחקים שלא ידרשו להניח את המכשירים על משטח טעינה יעודי, דבר המזכיר את טכנולוגיית ה-Mi Air Charge של שיאומי ופתרונות אחרים שנמצאים כיום בפיתוח.

אולי לא קיבלנו את ה-AirPower שאפל הבטיחה לנו לפני 4 שנים, אך לפי המידע החדש סביר להניח שנוכל לראות מתישהו בעתיד פתרון יעודי של החברה לטעינת מספר מוצרים בו זמנית. הרבה יותר מעניין מכך הוא קונספט הטעינה האלחוטית המרוחקת עליו אפל עובדת, לצד חברות נוספות העוסקות בתחום, על מנת לפטור אותנו מהצורך לחבר את המכשיר למטען או להניח אותו על משטח טעינה יעודי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים