כך תפעילו הגנה באמצעות סיסמה על התמונות והסרטונים באפליקציית Google Photos

Google Photos 5.0 (מקור גוגל)

גוגל (Google) מנגישה את “תיקיית הכספת” (Lock Folder) באפליקציית התמונות הפופולרית שלה, Google Photos, במכשירים נוספים מעבר לסדרת מכשירי הפיקסל עבורה הושקה, כאשר התכונה החדשה תאפשר להגן ולהסתיר קבצי מדיה מתוכנות אחרות וגישה בלתי מורשה אליהם.

שירות אחסון התמונות Google Photos והאפליקציה שלו הושקו ב-2015 והפכו פופולריים במיוחד בזכות האפשרות לגיבוי מדיה ללא הגבלת נפח, אפשרות שבוטלה בסוף 2020, אך לא גרעה בהרבה מהפופולריות של האפליקציה, כאשר במהלך השנים גוגל הוסיפה לה פיצ’רים נוספים.

בין הפיצ’רים השונים אפשר למצוא את “תיקיית הכספת” שהוכרזה במאי השנה, אך היתה זמינה במכשירי הפיקסל של גוגל בלבד.

הפיצ’ר מאפשר הסתרה של תמונות וסרטונים רגישים מאחורי סיסמה, כאשר מדיה שמועברת לתיקיית הכספת לא תהיה זמינה בשום אפליקציה אחרת וגם לא תגובה דרך Google Photos, כאשר מחיקה של האפליקציה תמחק גם את כל התוכן בתיקיית הכספת. התיקיה אף מונעת צילומי מסך או הקלטת מסך כאשר נכנסים אליה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תיקיית תמונות מאובטחת (מקור גוגל)

איך להפעיל את תיקיית הכספת ב-Google Photos

להפעלת “תיקיית הכספת” במידה והיא כבר זמינה במכשיר שלכם, יש לבצע את השלבים הבאים:

  1. פתחו את אפליקציית ה-Google Photos תמונות Google.
  2. עברו לטאב הספרייה , לחצו על מקש כלי ניהול  ולאחר מכן על תיקיית הכספת .
  3. לוחצים על “יצירה של תיקיית כספת” ועוקבים אחרי הוראות ההגדרה.

לאחר יצירת תיקיית הכספת, ניתן לבחור בכל תמונה או סרטון דרך ה-Google Photos ולבחור באפשרות להכניס אותם לתיקיית הכספת.

הפעלת תיקיית כספת ב-Google Photos

קיימים לא מעט פתרונות דומים לפיצ’ר תיקיית הכספת של Google Photos המאפשרים למשתמשים להחביא קבצי מדיה מהגלריה, אך הפיצ’ר של גוגל לוקח את זה צעד אחד נוסף ומחביא אותם מהמערכת עצמה על מנת למנוע גישה לא מורשית לקבצים אלו או העתקה שלהם, דבר שצפוי לעזור למשתמשים להגן על המידע הרגיש שלהם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים