גאדג’טי מסקר: Dell Latitude 7320 Detachable – קוטל ה-Surface של דל?

ניידי ה-Surface של מיקרוסופט הם כנראה הניידים בעלי המקלדת הניתקת המוכרים ביותר, אך הם לא היחידים, כאשר הפעם בדקנו את Dell Latitude 7320 Detachable החדש שמגיע עם מסך 13 אינץ’ ביחס 3:2 ומקלדת הניתנת לניתוק, כשהוא משתמש במעבד ה-Tiger Lake U מהדור ה-11 של אינטל.

ה-Latitude 7320 Detachable נכנס לקטגוריית הניידים דמויי ה-Surface של מיקרוסופט כמתחרה ישיר ל-Surface Pro 8, כאשר הוא מגיע עם גוף “טאבלט” עיקרי ומקלדת ניתקת. הנייד הוכרז בתחילת השנה כדור המשך ל-Latitude 7210 2-in-1 אותו סקרנו בעבר, ומיועד להיות נייד עסקי נוח במיוחד לשימוש בדרכים עם משקל של פחות מק”ג ועם קישורית סלולרית מובנית, כאשר הוא בנוי בצורה עמידה ועומד בתקן ה-MIL-STD של צבא ארה”ב. אם חיפשתם טאבלט ווינדוס, ה-7320 יכול להיות מענה לא רע לדרישה הזו.

נייד Dell Latitude 7320 Detachable (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Latitude 7320 Detachable

ה-7320 מגיע עם מסך בגודל 13 אינץ’ ברזולוציית +FHD ויחס של 3:2, כאשר הוא מצופה בזכוכית Gorilla Glass 6 DX לעמידות משופרת. המסך עומד ב-100% מתקן הצבעים sRGB ומגיע לבהירות של עד 500 ניט, מה שמסתכם בחווית שימוש טובה בהחלט עם איכות תמונה גבוהה, כשבנוסף קיימת תמיכה בעט המגע היעודי של החברה עליו נרחיב בהמשך.

מבט מעמיק יותר מגלה בחלק העליון של המסך את מצלמת ה-5 מגה-פיקסל המובנה המשמשת לשיחות וידאו, כשלצידה אוסף חיישנים הדרושים לזיהוי הפנים, בנוסף לטכנולוגיית ה-ExpressSign-in המזהה את נוכחות המשתמש ליד הנייד להפעלה מהירה ונעילה אוטומטית.

אי אפשר להשוות את כמות החיבורים שיש בנייד רגיל לאלו שיש בנייד בתצורת טאבלט, כאשר מלבד החיבורים אפשר למצוא במסגרת הנייד גם כפתורים יעודיים שונים, פתחי איוורור לקירור ורמקולים מובנים המספקים איכות שמע טובה למדי.

החיבורים והכפתורים הזמינים:

 • חלק ימני – מגירת סים וחיבור USB-C בתקן Thunderbolt 4.
 • חלק עליון – חיבור אוזניות 3.5 מ”מ, כפתורי ווליום וחיבור USB-C בתקן Thunderbolt 4.
 • חלק שמאלי – כפתור הדלקה.

אם נשווה למחשבים ניידים, באופן כללי לא מדובר בכמות חיבורים מספקת, אך מאחר ומדובר במחשב במבנה של טאבלט אפשר להבין את מגבלת המקום, כאשר חיבור ה-USB-C מאפשר שימוש במגוון מתאמים להוספת חיבורים נוספים.

לצד האחורי של הנייד יש מראה מתכתי בצבע אפור טיטניום (Titan Gray) בעיצוב מינימליסטי למדי, כאשר בחלק העליון ניתן למצוא את מצלמת ה-8 מגה-פיקסל האחורית הממוקמת מעל לוגו החברה, ובצד השמאלי את חיישן טביעת האצבע.

בנוסף אליהם, בחלק התחתון של הגב אפשר לראות רגלית המיועדת לייצוב הנייד במצב עמידה, כאשר הציר אותו שילבה דל מאפשר להגיע כמעט למצב אופקי לשימוש נוח יותר.

המקלדת של ה-7320 מגיעה כתוספת שנועדה לשפר את חווית ההקלדה בנייד בהשוואה למקלדת הוירטואלית המובנה בווינדוס. על אף שהיא שוקלת רק כ~351 גרם, השילוב שלה עם הנייד מעלה את המשקל הכללי למעל ק”ג, כאשר היא מתחברת אליו בצורה מגנטית חזקה ויציבה.

אומנם המקלדת מגיעה במבנה דחוס, מה שלא מפתיע לאור גודל הנייד, אך היא מספקת חווית הקלדה טובה למדי, אם כמי לא ברמה של מקלדת נייד קשיחה יותר. המקלדת אף משמשת ככיסוי שנועד להגן על מסך הנייד ונצמדת אליו בצורה מגנטית. היא עשויה מחומר פלסטי נעים למגע, אך גם כזה שתופס לא מעט טביעות אצבע ולכלוך.

בנוסף למקלדת ניתן למצוא עם ה-7320 גם עט מגע יעודי ונטען של דל, המיועד לשבת בחלק העליון של המקלדת לצורך טעינה. המבנה המגנטי של המקלדת מאפשר להשמש בה בצורה שטוחה כאשר ניתן לראות את העט, או להיות במצב “סגור” שמסתיר את העט ומעניק זווית נוחה יותר להקלדה עם הרמת המקלדת מעט.

על אף שלא מדובר בחלק מהערכה הרגילה של ה-Latitude 7320 Detachable, עם הנייד שנבדק הגיע גם “כיסוי” לנייד המתלבש עליו בדומה לכל כיסוי שמכירים מתחום הסלולר. הכיסוי מספק הגנה נוספת לנייד מנפילות עם פתחים בכל המקומות הדרושים לכך ומאפשר להשתמש ברגלית האחורית ובמקלדת ללא הצורך להסיר את הכיסוי, כאשר הוא משלב גם רצועת נשיאה.

בסיכומו של דבר, עם מסך 13 אינץ’ אולי לא מדובר על נייד עם מסך גדול, אך בפועל אפשר להתייחס אליו בתור טאבלט ענק עם ווינדוס המגיע בגודל של 207.9×288.4×8.44 מ”מ ובמשקל של 789 גרם בלבד.

מבחני ביצועים – Latitude 7320 Detachable

בעוד שלרוב מחשבי “טאבלט” אינם מגיעים עם חומרה חזקה מדי לאור מגבלות התצורה שלהם, נייד ה-7320 מגיע עם מפרט מרשים למדי שמתבסס על מעבדי ה-Tiger Lake U של אינטל וכולל:

 • מעבד – Core i5-1140G7, בתצורת UP4 12W.
 • זיכרון – 16GB LPDDR4x.
 • אחסון – כונן SSD NVMe בנפח 512GB של KIOXIA מדגם KBG40ZNS512G.
 • כרטיס מסך –  intel Iris Xe מובנה.
 • מסך – 13 אינץ’ ברזולוציית 1920×1280 ויחס 3:2.
 • מצלמה – קדמית 5 מגה-פיקסל / אחורית 8 מגה-פיקסל.
 • סוללה – 40Wh.
 • משקל – כ~1140 גרם (טאבלט 789 גרם / מקלדת כ~351 גרם).

על מנת לקבל מדד לביצועים, ערכנו כמה בדיקות כאשר הנייד מוגדר על מצב ביצועים מירבי, מצב בו הוא גם רועש לא מעט. הבדיקות מתחלקות לביצועים כלליים, ביצועי מעבד, ביצועי כרטיס מסך וביצועי אחסון מובנה, כאשר לצורך מדד הביצועים הכללי הנייד נבדק בתוכנת ה-PCMark 10 עם ציון כללי של 4291 נקודות.

מבחן ביצועים PCMark 10

לבדיקת מעבד ה-Core i5-1140G7 הורצו תוכנת ה-GeekBench 5.4.4, בה המעבד קיבל ניקוד של 1314 לביצועי ליבה בודדת ו-4976 לריבוי ליבות וכן תוכנת ה-Cinebench R23.2, בה המעבד קיבל ניקוד של 1294 לביצועי ליבה בודדת ו-3163 לריבוי ליבות.

לשם בדיקת כרטיס ה-Intel Iris Xe המובנה הורצו תוכנות ה-3DMark עם מבחן Time Spy,בה הנייד קיבל ניקוד של 1277 ומבחן Superposition, בו הנייד קיבל ניקוד של 2380 בהגדרת 1080p Medium.

בבדיקת כונן ה-KBG40ZNS512G של KIOXIA בו משתמש הנייד ראינו מהירות קריאה של עד 2.24GB/s וכתיבה של עד 1.43GB/s בתוכנת ה-ATTO, כשבתוכנת ה-AS SSD הכונן מקבל ציון כללי של 2226 נקודות עם מהירות קריאה של כ~1960MB/s וכתיבה של כ~781MB/s.

לא מדובר על הנייד החזק ביותר שקיים בשוק, אך ללא ספק מדובר בנייד חזק בהתחשב בתצורת הטאבלט שלו, אשר מספק די והותר עוצמה לביצוע כלל המטלות שידרשו ממנו.

חווית שימוש – Latitude 7320 Detachable

בזמן שה-7210 היה נייד ה-“surface” הראשון שיצא לי לבדוק, ה-7320 החדש מגיע כדגם משופר עם מסך 13 אינץ’ שלא מרגיש גדול במיוחד ומציע לא מעט שטח נוח לשימוש עם יחס של 3:2. הוא מיועד עבור מי שזקוקים לטאבלט ווינדוס יותר מאשר למחשב נייד רגיל או 2 ב-1, במיוחד בדרכים, כאשר הוא מציע חווית שימוש וביצועים טובים יחסית להיותו “רק טאבלט”.

אחד הדברים שיותר הפריעו לי בנייד הוא המקלדת הניתקת. היא אולי נוחה להקלדה מזדמנת ומשמשת כמקום האחסון והטעינה של העט, אך עדיין לא מדובר בפתרון לכתיבה ממושכת מאחר והמקלדת לא מגיעה עם מבנה מספיק קשיח, מה שתורם למשקל הנמוך אבל הופך את חווית הכתיבה הממושכת לבעייתית.

אחד הדגשים הגדולים בנייד ה-7320 הוא על חיי הסוללה שלו, כאשר הוא מגיע עם סוללת 40WHr המספקת זמן שימוש ארוך במיוחד של כ~10 שעות, עם אפשרות לזמן ארוך יותר בשימוש מצב חיסכון הסוללה דרך תוכנת הניהול של דל. בנוסף, הנייד תומך בטכנולוגיית הטעינה המהירה ExpressCharge של דל המספקת 35% מהסוללה ב-20 דקות ו-80% בשעה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Dell Latitude 7320 Detachable

ניידי ה-Surface לא מיועדים כמענה עבור כל משתמש, אך עצם העובדה כי הנייד הושק מעידה על הביקוש לניידים בתצורה זו עבור משתמשים בדרכים הזקוקים לפתרון מחשוב חזק, נוח ונייד. ה-7320 של דל הוא הדגם האחרון של החברה המשלב מסך 13 אינץ’ גדול, ביצועים טובים וזמן סוללה ארוך, מה שהופך אותו לפתרון מעולה עבור משתמשים הזקוקים לתצורה זו. המקלדת אולי פחות נוחה משימוש במקלדת של נייד רגיל, אך סביר להניח שמי שיקנה את ה-7320 קונה אותו בעיקר לצורך השימוש שלו כטאבלט ווינדוס חזק.

נייד ה-Dell Latitude 7320 Detachable זמין למכירה בארץ במחיר של 6399 ש”ח למפרט שנבדק בסקירה.

מה אהבנו?

 • מבנה דק עם משקל נמוך.
 • מסך 13 אינץ’ איכותי.
 • ביצועים טובים.
 • מצלמה קדמית ואחורית באיכות גבוהה.
 • זמן סוללה ארוך.
 • טעינה מהירה.
 • אפשרות למודם סלולרי מובנה.
 • שקט בשימוש רגיל.
 • המקלדת מאחסנת את עט המגע הנטען.

ומה לא?

 • מקלדת “קטנה” ופחות נוחה.
 • אין אפשרות למודם 5G סלולרי.
 • רועש תחת עומס.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים