ההערכות מתחזקות: האייפון 14 יגיע עם חור גדול בראש התצוגה במקום מגרעת

Face ID ב-iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי) Face ID ב-iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי)

אחד מהשינויים המצופים ביותר מאפל בנוגע למכשירי האייפון שלה מאז הוצג ה-iPhone X ב-2017 נוגע למגרעת הגדולה אותה שילבה החברה בכל מכשיר מאז, מלבד דגמי ה-iPhone SE הזולים יותר. לאורך השנים שמענו לא מעט הערכות הנוגעות לדרך בה תיפטר אפל מהמגרעת, החל משילוב חור במסך כפי שעשו רבות לפניה ועד שימוש במצלמת סלפי הנסתרת מתחת לפני התצוגה.

בשנה האחרונה התחזקו ההערכות כי הפתרון שתציע אפל יהיה הסולידי יותר, זה שכבר ראינו בלא מעט מכשירי אנדרואיד בשנים האחרונות, וכעת מספק כתב בלומברג מארק גורמן, הידוע ברקורד עשיר בכל הנוגע לדיווחיו אודות אפל, חיזוק נוסף לדברים, כשבניוזלטר ה-Power On האחרון שלו הוא מציין כי אפל תציג השנה (2022) מכשירי אייפון 14 עם חור גדול בתצוגה בו ישולבו מצלמת הסלפי ומגוון חיישנים, אך ה-Face ID לא צפוי להיות אחד מהם.

הפתרון הביומטרי שתשלב אפל במכשירי ה-iPhone 14 עדיין לא ידוע, כשההערכות הן כי אפל תבחר להמשיך עם ה-Face ID ותמצא דרך לשלב את זה מתחת לתצוגה, בעוד מצלמת הסלפי וחיישנים נוספים יופיעו בחור גדול יותר בראש התצוגה. הערכות אחרות שהוצגו בעבר התייחסו לאפשרות כי היא תבחר לשלב חיישן טביעות אצבע ביומטרי מתחת לתצוגה, טכנולוגיה ותיקה, יציבה ומוכרת מזה שנים רבות.

בשונה ממה שהציגו תמונות קונספט קודמות של האייפון 14 אשר התבססו על מידע הנוגע לשילוב חור בתצוגה, כעת אנו שומעים על חור גדול יותר, בגודל כפול ואף מעבר לכך, ולא תהיה זו הפעם הראשונה שנראה שימוש בחור גדול בתצוגה בטלפון, שכן חברות השתמשו באפשרות זו בעבר לשילוב מצלמת סלפי נוספת או חיישנים אחרים. השימוש בחור בתצוגה יאפשר לאפל להגדיל את שטח המסך שתפסה עד כה המגרעת, אך עדיין נותרת השאלה מה תעשה עם השטח הזה. החברה כבר הקטינה את גודל המגרעת כשהציגה את דגמי ה-iPhone 13, אך מלבד מקום נוסף לאייקונים שמציגים מחוונים שונים בטלפון לא ראינו ניצול אמיתי של השטח שהתפנה.

את סדרת ה-iPhone 14 צפויה אפל להציג ברבעון השלישי של השנה, סביב חודש ספטמבר 2022.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים