גאדג’טי מסקר: Dell UltraSharp U3421WE – מסך מדויק ותחנת עבודה

מסך Dell UltraSharp U3421WE (צילום: רונן מנדזיצקי)

עולם יוצרי התוכן הופך משמעותי יותר לאורך זמן ובחברות המחשבים מבקשים להציג פתרונות התואמים יותר את הדרישות של מי שמבקשים מוצרים חזקים ומדוייקים.

מסכי מחשב ליוצרים קיימים כבר זמן מה, אך בדל מנסים להציע קצת מעבר עם מסך ה-UltraSharp U3421WE, אשר בנוסף לדיוק הגבוה בצבעים, תצוגה גדולה, רחבה וקעורה, משמש גם כתחנת עבודה אליה ניתן לחבר לא מעט מוצרים.

מפרט Dell UltraSharp U3421WE

 • גודל תצוגה: 34 אינץ’, קמור (1900R), יחס סינמטי 21:9
 • פאנל תצוגה: 60 הרץ, IPS, ציפוי Anti-Glare with Hard-Coating 3H
 • רזולוציה: QHD, 1440×3440
 • בהירות וניגודיות: עד 300cd/m2, ניגודיות 1000:1
 • זמן תגובה: 5-8 מילישניות (אפור לאפור)
 • טווח צבעים: 99% מ-sRGB, עד 95% מ-DCI-P3 ו-99% מ-Rec 709
 • רמקולים: 2 מובנים, 5W
 • חיבורים: DisplayPort, זוג חיבורי HDMI 2.0, חיבור USB-C 90W, חיבור USB-C 15W, ארבעה חיבורי USB-A 3.2 Gen 1 5Gbps, חיבור USB-B 3.2 Gen 1, חיבור רשת RJ-45, יציאת אודיו (Line Out).

עיצוב המסך והרכבה

לאחר פתיחת הקופסה יש להרכיב את החלקים השונים של המסך יחד, אך מדובר בתהליך פשוט למדי שאינו דורש אפילו שימוש במברג.

תחילה מחברים את הרגלית לסטנד שיעמוד על השולחן, מבריגים עם הבורג המובנה (דורש רק סיבוב עם ידית יעודית), ולאחר מכן מחברים את הצד השני של הרגלית אל המסך עצמו, עד שהוא נתפס במקום.

התופסנים שמחזיקים את המסך במקום חזקים מאוד ואפילו אפשרו לי להרים את המסך בתפיסה ברגלית בלבד, אבל זה בכל מקרה לא מומלץ – בשביל מה לקחת סיכון עם מסך כל כך יקר?

מסך Dell UltraSharp U3421WE (צילום: רונן מנדזיצקי)
מסך Dell UltraSharp U3421WE (צילום: רונן מנדזיצקי)

בחלק האחורי של המסך ניתן למצוא כפתור הפעלה וכיבוי וכפתור נוסף עם ידית שליטה, זו תאפשר לכם לנוע בין התפריטים שיופיעו על גבי המסך לאחר הפעלתו.

בחלק התחתון של הרגלית יש חור מעוצב דרכו ניתן להעביר את הכבלים השונים כדי לשמור על סדר. מדובר בחור די גדול, שמאפשר להעביר דרכו לא מעט, כולל גם חיבורים בממדים גדולים יותר.

בגב המסך משלבת דל כמות גדולה מאוד של חיבורים, כאשר בחלק התחתון שלו זמינים שניים נוספים (USB-C ו-USB-A), שמאפשרים גישה נוחה יותר אחרי שכבר הצבנו את המסך במקומו.

המסך ניתן לשינוע על גבי ציר עם תנועה רחבה למדי של עד כ-15 ס”מ מלמעלה למטה, וניתן להוריד אותו כמעט עד הבסיס. בנוסף, הוא ניתן גם להטיה בזווית של עד 26 מעלות ולסיבוב בזווית של עד 60 מעלות מצד לצד.

גם מסך וגם תחנת עבודה

אחת מהתכונות המעניינות במסך ה-Dell UltraSharp U3421WE היא ה-USB-C Hub שזמין בו, המאפשר עבודה עם מספר מוצרים שונים במקביל והתאמה גם בצד התצוגה, עם אפשרויות מרובות לפיצול המסך, שתורמות בניצול הפורמט הסינמטי הרחב במיוחד שלו.

תוכלו למשל לחבר את הפלייסטיישן או אקס בוקס בחיבור אחד ואת המחשב בחיבור נוסף, ולחלק את התצוגה כך ש-74% ממנה יוקדשו למשחק ו-26% למחשב, ולהציג את דיסקורד לשיחה בזמן המשחק. זה כמובן רק שימוש אחד, וה-U3421WE כנראה יתאים פחות למשחקים בשל קצב הרענון הנמוך שלו (60 הרץ), אבל הוא מציע רזולוציה גבוהה וצבעים מדוייקים שמועילים למי שרוצים גם לשחק בו מידי פעם.

בין החיבורים הזמינים ניתן למצוא חיבור USB-C עם תמיכה בהעברת 90 וואט וגם חיבור רשת מהיר Gigabit Ethernet, מה שהופך למעשה את המסך למרכז חיבורים. אני משתמש לצורך זה בעמדת עגינה בדרך כלל, אבל די נוח שזמינים כל החיבורים האלה ישירות במסך.

איכות תמונה ושמע

מסך ה-Dell UltraSharp U3421WE מציע רזולוציה גבוהה של WQHD בפריסה מירבית של 1440×3440 פיקסלים בקצב רענון של 60 הרץ, עם דיוק צבעים גבוה של עד 99% מ-sRGB, עד 95% מ-DCI-P3 ועד 99% מ-Rec 709, אלה תורמים בהצגת צבעים מדוייקים ונאמנים למציאות.

הוא מגיע עם ציפוי נגד השתקפויות, אשר בנוסף לקעירות הגדולה (1900R), עוזר לשפר את זוויות הצפייה שלו, ומוסיף לכך גם אפשרויות סיבוב רחבות מאוד בזווית של עד 60 מעלות, ככל הנראה נוח יותר לשיתוף של מה שעובדים עליו במשרד עם אנשים אחרים מאשר בעבודה לבד, אבל זה בוודאי לא אחד המקרים בהם כל המוסיף גורע.

הרזולוציה הגבוהה והדיוק בצבעים תורמים בזמן צפייה בסרטים ובמשחקים, אך ניכר שהמסך מיועד יותר לעבודה מאשר לפנאי. בהירות המסך נמוכה מעט ונמדדת בעד 300cd/m2, והניגודיות גבוהה (עד 1000:1) ומספקת תמונה חיה עם גוונים רבים ורמה טובה של הצבעים השחורים.

יחד עם זאת, לא תמצאו כאן תמיכה ב-HDR לשיפור חווית הצפיה בסרטים תומכים וגם לא חיבור HDMI 2.1, כך שהוא תואם פחות לקונסולות מהדור החדש (PS5, Xbox Series X).

חשוב לציין כי התרומה של תמיכה ב-HDR במסכים למחשבים לרוב אינה כה קריטית. בסקירה קודמת למסך התואם יותר לעבודה (ראו סקירה לדגם LG 34wn80c), נתקלנו בייצוג לא טוב כלל של צבעים ותאורה בזמן השימוש במצב HDR עשיר בצבעים.

הגדרות התצוגה עשירות מאוד ומאפשרות בחירה של מגוון אפשרויות, ביניהן:

 • 4 פרופילי תצוגה מוגדרים מראש
 • הגדרות לטמפרטורת הצבע, הגדרות צבעים (sRGB וכו’) וגם הגדרות ידניות לצבעים.
 • בחירה ביחס התצוגה
 • אפשרויות מרובות לפיצול התצוגה בחיבור מספר מוצרים במקביל

בנוסף לאפשרויות הרבות המגיעות בצד התמונה, הוסיפה דל למסך גם זוג רמקולי 5W מובנים, אלה מרשימים מאוד בעוצמה שלהם.

השורה התחתונה: מה חשבנו על ה-Dell UltraSharp U3421WE

בחברת דל לא משאירים ספק בכך שה-UltraSharp U3421WE הוא מסך שמיועד לאנשים שעובדים בתחומי היצירה ודורשים את הדיוק הגבוה בצבעים, כאשר מתמחרים אותו במחיר גבוה מאוד של כ-5,000 ש”ח בישראל.

בנוסף לדיוק בצבעים מוסיפה לו החברה גם “האב” חיבורים שהופכים אותו לתחנת עבודה לכל דבר, עם אפשרות לחיבור של מספר מוצרים במקביל, כולל חיבור USB-C 90W וחיבור רשת מובנה, ותמיכה בעבודה בחלונות מפוצלים.

עם בהירות די נמוכה, קצב רענון של 60 הרץ וחוסר בחיבורי HDMI 2.1 החדשים יותר, אין ספק שהמסך לא הותאם במיוחד עבור גיימרים, אך הרזולוציה הגבוהה שלו כן מאפשרת ליהנות מידי פעם ממשחקים או לצפות בסרטים, שם מוסיפים גם הרמקולים החזקים במיוחד שלו ערך נוסף.

מחיר: 4,990 ש”ח (אחריות 3 שנים, דל)

מה אהבנו?

 • מסך גדול וקעור בפורמט רחב
 • זוויות צפייה ואפשרויות תזוזה של המסך
 • דיוק בצבעים
 • כמות חיבורים גדולה וגישה נוחה לזוג חיבורים נוסף בחלק התחתון
 • אפשרויות תצוגה רבות (כולל פיצול תצוגה)
 • רמקולים חזקים

ומה פחות

 • בהירות נמוכה
 • קצב רענון 60 הרץ
 • ללא תמיכה ב-HDR
 • חיבור יעודי לחשמל (לא דרך USB-C)

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים