דיווח: מטא עובדת על מטבע דיגיטלי שזכה לכינוי Zuck Bucks

שטר דולר מארק צוקרברג צילום: רונן מנדזיצקי

פרויקט המטבע הקריפטוגרפי של מטא (Meta), פייסבוק לשעבר, אולי נגנז, אך זה לא אומר שהחברה נטשה לחלוטין את רעיון המטבעות הדיגיטליים. דיווח חדש של הפייננשל טיימס חושף כי החברה עובדת על מטבע וירטואלי שזכה לכינוי Zuck Bucks (“שטרות צוקי”) מעובדי החברה על שם מארק צוקרברג, מנכ”ל מטא.

למרות הכישלון של פרויקט הליברה (Libra) של מטא, מטבע קריפטוגרפי עליו הכריזה ב-2019, ששמו השתנה ל-Diem ב-2020 ופעילותו הופסקה בתחילת 2022, זה לא מונע מהחברה להמשיך לנסות וליצור מוצרים פיננסיים חלופיים, בין אם מדובר על פיתוח מסחר ב-NFT בפייסבוק ואינסטגרם, העשוי להגיע רשמית באמצע חודש מאי הקרוב, או כפי שזה נראה כרגע, מטבעות דיגיטליים.

בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים רגילים כמו ביטקוין או אתריום, ה-Zuck Bucks עליו עובדת מטא נועד להיות מטבע דיגיטלי לשימוש פנימי במוצרי החברה, בדומה ל-Robux, המטבע של משחק הרובלוקס (Roblox) הפופולרי או V-Bucks של משחק הפורטנייט, מטבעות שמשתמשים רוכשים בכסף רגיל ונועדו לרכישות שונות בתוך האקוסיסטם שלהם.

בדיווח אף מוזכר כי החברה בוחנת יצירה של “אסימונים חברתיים” (social tokens) או “אסימוני מוניטין” (reputation tokens) אותם יוכלו לקבל כתגמול משתתפים פעילים התורמים לפעילות קבוצות פייסבוק ובנוסף לכך “מטבעות יוצרים” (creator coins) שיגיעו כנראה לאינסטגרם, שני פרויקטים שנמצאים בשלבים ראשוניים בהשוואה לנושא ה-NFT או ה-Zuck Bucks.

אם בפעם הראשונה אתה לא מצליח, נסה שנית. כישלון מטבע ה-Diem אולי גרם למטא לנטוש את רעיון מטבע הקריפטו, אך זה לא אומר שהחברה שמהווה היום ענק כלכלי עם שווי שוק של כ~607 מיליארד דולר לא תנסה ליצור לעצמה תזרים הכנסות נוסף, בין אם מדובר על שילוב נושא ה-NFT בפלטפורמה שלה או מטבע וירטואלי פנימי כמו ה-Zuck Bucks, שיזכה כנראה לשם הולם יותר בהשקה הרשמית של הפרויקט מצידה של מטא.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים