גוגל תמנע מאפליקציות ב-Play Store להקליט שיחות החל מה-11 במאי

לוגו גוגל פליי

גוגל (Google) הכריזה על שינוי מדיניות ה-Google Play, חנות אפליקציות האנדרואיד הרשמית של החברה, שינוי מדיניות חדש שיכנס לתוקף ב-11 במאי וימנע ממפתחים לפרסם אפליקציות הקלטת שיחה בחנות הרשמית שלה על ידי הגבלת הגישה שלהם לממשק ה-API שאפשר להם לבצע הקלטות שיחות עד היום. אבל אפשר להירגע, זה לא גרוע כמו שזה נשמע.

נתחיל בצפירת הרגעה. בניגוד למה שאפשר לחשוב, לא מדובר בשינוי גדול מדי מצידה של גוגל בנושא, מאחר שהחסימה של אפשרות הקלטת השיחות קיימת עוד ממערכת ההפעלה אנדרואיד 9 שיצאה ב-2018.

בזמן שהקלטת השיחות בוטלה ב-2018, מפתחים מצאו דרך לעקוף את המגבלה ולאפשר הקלטת שיחות על ידי שימוש בממשק תכנות יישומים לנגישות Accessibility API (ר”ת Application Programming Interface), שנועד במקור לסייע למשתמשים בעלי מוגבלויות להשתמש במכשירי האנדרואיד שלהם.

הקלטת שיחות
צילום: רונן מנדזיצקי

כאן נכנס החלק החשוב ביותר – השינוי רלוונטי רק ליישומים בחנות ה-Google Play ואינו משפיע בשום צורה על יישומים שאפשר להוריד מחנויות אפליקציה אחרות, אך חשוב מכך, הוא לא משפיע על הקלטת השיחות המובנת שקיימת במכשירים ישירות מהיצרן, כמו במכשירים של סמסונג המגיעים עם הקלטת שיחות מובנת בחלק מהמדינות (כולל ישראל) או אפילו במכשירי הפיקסל של גוגל, שבהם החייגן המובנה מאפשר הקלטת שיחות עוד מ-2020.

בעוד שגוגל תמנע מיישומי צד ג’ בחנות שלה לעקוף את מגבלת הקלטת השיחות המובנית במכשירי האנדרואיד של היום על ידי איסור גישה ל- Accessibility API, החברה מדגישה כי כל עוד מדובר בפיצ’ר מובנה במערכת שנוסף על ידי יצרני המכשירים עצמם, הוא איננו זקוק לקבלת הרשאות גישה מיוחדות ולכן ימשיך לתפקד כרגיל.

בצורה פשוטה יותר – אם יש לכם הקלטת שיחות מובנית במכשיר, היא לא עומדת להיעלם בזמן הקרוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים