גם ב-2022: גרסאות חדשות של אנדרואיד לא נפוצות מספיק

אנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

לאורך השנים ניסו גוגל ושותפותיה בעולם הטלפונים להציג פתרונות שיובילו לעדכונים תכופים יותר של מערכת ההפעלה אנדרואיד, אך גם בשנת 2022, ועת אנו מתקרבים להשקתה של אנדרואיד 13 באוגוסט הקרוב, אחוז ההתקנות של גרסאותיה השונות של מערכת ההפעלה נחשף פעם נוספת ומעיד על כך שגרסאות אנדרואיד 11, אנדרואיד 10 ואפילו אנדרואיד 9, זוכות לכמות גבוהה מאוד של שימוש.

את הנתונים שפירסמה פעם גוגל מידי חודש ניתן כעת למצוא רק מידי חצי שנה עד שנה בפאנל המפתחים ב-Android Studio, כך שזה לא זמין לצפייה עבור הציבור הרחב כפי שהיה בעבר. בגוגל ככל הנראה בחרו בדרך זו כדי להימנע מהתחרות מול המתחרה iOS של אפל, שזוכה לכמות התקנות מרשימה באופן משמעותי כל עת מושקת גרסה חדשה של מערכת ההפעלה.

אנדרואיד 11 בראש

נוכחותה של אנדרואיד 12 בטבלה שמפרסמת גוגל (דרך 9to5mac) למפתחיה לא קיימת, ונראה כי הסיבה לכך היא רצונה של גוגל לשים דגש דווקא על הגרסאות הוותיקות יותר.

הנתונים החדשים יכולים לעזור למפתחים לקבל את ההחלטה עבור אילו גרסאות של מערכת ההפעלה שווה להם לבצע התאמות לאחור ועבור אילו לא, ובאשר לאנדרואיד 12 – כל מפתח ומפתחת יתאימו את האפליקציה ממילא לגרסה האחרונה ששוחררה, ועל כן זו לא מופיעה בטבלה.

כחצי שנה לאחר פרסום הנתונים האחרון בנובמבר 2021, לא ניתן לראות שינויים מרחיקי לכת, כאשר העדכונים בטבלה נוגעים בעיקר לעדכונים שוטפים של מכשירים קיימים לגרסאות חדשות של אנדרואיד.

גרסאות אנדרואיד מותקנות מאי 2022 (תמונה: 9to5mac)
גרסאות אנדרואיד מותקנות מאי 2022 (תמונה: 9to5mac)

בראש הטבלה ממוקמת אנדרואיד 11 (גרסה R בטבלה מעלה), התופסת 28.3% מההתקנות. מדובר בעליה מהנתון של 24.2% שהוצג בנובמבר 2021, זו ככל הנראה מגיעה כתוצאה מעדכון מכשירים קיימים לגרסאות חדשות של מערכת ההפעלה ומרכישה של דגמים חדשים עם גרסה זו.

אחריה בטבלה ניתן למצוא את אנדרואיד 10 (גרסה Q), שאוחזת ב-23.9% לעומת 26.5% בעדכון הקודם, כאשר את המקום השלישי תוספת אנדרואיד 9 פאי, עם 16.2%, לעומת 18.2% בפרסום הקודם.

באופן תמוה, עדיין קיימת כמות גדולה למדי של מכשירי אנדרואיד עם גרסאות ישנות יותר. כך למשל, אנדרואיד 8 אוראו תופסת נתח של 11.6% (מול 13.7% בפרסום מנובמבר) ואפילו אנדרואיד 7 נוגט מ-2016 עדיין תופסת נתח של 5% משוק האנדרואיד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים