דיווח: סדרת האייפון 14 תציע שדרוג משמעותי למצלמת הסלפי

Face ID ב-iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי) Face ID ב-iPhone 13 (צילום: רונן מנדזיצקי)

בזמן שבשנים האחרונות אפל התמקדה בעיקר בשיפור מערך הצילום האחורי, על פי דיווח חדש המגיע מהאנליסט המוכר מינג-צ’י קו (Ming-Chi Kuo) נראה כי סדרת האייפון 14 תביא איתה את השינוי ותגיע עם שדרוג משמעותי למצלמת הסלפי הקדמית, זאת מול הקיים החל מסדרת האייפון 11 ועד היום, הכוללות מצלמת סלפי ברזולוציה זהה של 12 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 יחד עם מערך חיישני ה-Face ID.

דרך הדיווח העדכני אנחנו מגלים לראשונה כי סדרת האייפון 14 תכלול מצלמת סלפי התומכת בפוקוס אוטומטי, מה שאמור לשפר באופן ניכר את צילום התמונות וגם צילום הוידאו עקב היכולת להתמקד בפני המשתמש בצורה טובה יותר ועל גבי שלבים שונים. בנוסף, אפל תשדרג את המערך עם צירוף של VCM (ר”ת Voice Coil Motors, או מפחיתי רטט בעדשה) זאת בדומה למה שהיא עשתה למצלמה הרחבה בסדרת האייפון 13.

העדשה דרכה עובר האור אל החיישן תשודרג גם היא, כשזו תהיה מורכבת מ-6 חלקים (6P) באייפון 14 לעומת 5 חלקים באייפון 13, מה שגם כן אמור לשפר את איכות התמונה הסופית. הספקים לחלקים הללו יהיו Genius ו-Cowell, בשעה ש-Genius יספקו את העדשה עם ASP (ר”ת Average Selling Price) גבוה יותר ב-20 אחוזים לעומת עדשות ה-5P.

את חלקי ה-CCM (ר”ת Color Correction Matrix) תספק Cowell, אשר נמצאת בבעלות של Luxshare ICT Group המשמשת כספקית החדשה של אפל לחלקי ה-VCM ומחליפה את חברת Largan Precision בעמדה הזו.

עם זאת, הדיווח מוסיף כי את חלקי ה-CIS (ר”ת Contact Image Sensors) תספק סוני, בשעה ש-Largan ו-Genius יחלשו על אספקת העדשות, Alps ו-Luxshare ICT יספקו את חלקי ה-VCM ו-LG Innotek יחד עם Cowell ידאגו לאספקת חלקי ה-CCM.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים