גאדג’טי מסקר: Samsung Jet 90 – שואב אבק פשוט, נוח וחזק מאוד

שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי) שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)

סמסונג היא לא שחקנית חדשה בתחום שואבי האבק, אבל עם סדרת ה-Jet שלה היא מנסה למצב עצמה מול שואבי האבק של דייסון. דגם ה-Jet 90 אותו בחנו בתקופה האחרונה מגיע עם עוצמת שאיבה מרשימה, עמדת אחסון וטעינה נוחה וכמות נאה של ראשים להחלפה לצורך ניקוי איזורים שונים בבית.

ה-Samsung Jet זמין בארץ בשלושה דגמים חדשים, כאשר החזקים מבין השלושה הם ה-Jet 90 וה-Jet 75, הזמינים במחירים של 2,799 ש”ח ו-2,299 ש”ח, בהתאמה, ומציעים מנוע 550W המייצר עוצמת שאיבה מירבית של 200AW, בעוד ה-Jet 60 מגיע במחיר נמוך יותר של 1,799 ש”ח, ומציע מנוע 410W המייצר עוצמת שאיבה של 150AW.

מבנה השואב

המבנה של השואב הופך אותו נוח למדי לשימוש. בניגוד לשואבי האבק הידניים של דייסון, כאן לא קיים הדק הדורש לחיצה ממושכת כדי להפעיל את השואב, מה שמאפשר לאצבע לנוח באופן נוח יותר על גבי השואב והפחית עבורי את הלחץ על המפרקים.

הפעלת השואב מתבצעת באמצעות כפתור הממוקם בצורה נוחה מעל המיקום בו תאחזו בו בזמן השאיבה, מה שמאפשר הפעלה פשוטה עם יד אחת. לחיצה על כפתור ההפעלה תפעיל את השואב מיד ונדרשת לחיצה נוספת על מנת להפסיק את פעולתו. יחד עם כפתור ההפעלה תמצאו גם זוג כפתורים נוסף – פלוס ומינוס, שיכוונו את עוצמת השאיבה.

מה שמעט הטריד אותי היה המבנה של סט הכפתורים הזה, שעשוי פלסטיק שנדמה כי הוא יחסית זול. כל הסט הזה זז במקומו, מה שמעיד על כך שחלק זה עשוי להיות כר פורה לשברים.

שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)
שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)

סמסונג עשתה עבודה טובה גם במיקום כפתורי השחרור של האביזרים וסל האשפה, משהו שחשבתי שיהיה מובן מאליו, אך שואבים רבים מכבידים על הפעולות הפשוטות האלה. כפתורי השחרור גדולים, לחיצים מאוד וממוקמים היטב, כך שנדע למה כל כפתור מיועד גם בלי להתעסק איתו יותר מידי.

את הסוללה ניתן לנתק מגוף השואב בקלות, כך שתוכלו להחליף אותה במידת הצורך, כשעל גבי הסוללה מיקמה סמסונג מחוון עם 3 נוריות, שיעיד על חיי הסוללה של השואב בזמן השימוש בו.

על גבי ידית השואב זמינה תצוגה מוארת, המציגה את עוצמת השאיבה בשלוש רמות (נמוך, רגיל ומקס), וניתן לראות בה גם את אפשרות הניגוב הרטוב, זו אינה זמינה ללא אביזר הניגוב היעודי, את זה לא קיבלנו במסגרת הסקירה. בכל הפעלה של השואב הבחנתי בכך שעוצמת השאיבה חוזרת לרמתה הרגילה, גם אם עברתי לרמה הנמוכה או לרמת המקס.

סל האשפה גדול מאוד בנפח של 800 מ”ל ומאפשר ריקון נוח במיוחד, כאשר ניתן גם לשטוף אותו תחת הברז לניקוי מהיר ולהחזיר לשימוש לאחר ייבוש.

אביזרים לשואב Jet 90 (תמונה: Samsung)
אביזרים לשואב Jet 90 (תמונה: Samsung)

ידיות ואביזרים

שואב ה-Jet 90 מגיע עם זוג ראשים לניקוי כללי, אחד מהן הוא ה-Turbo Action Brush, שמטרתו לספק ניקוי עמוק יותר. בנוסף, מצאנו בערכה גם ראש ניקוי מיני המיועד לניקוי משטחים נוספים כמו מיטות, ספות וכדומה, ידית מתקפלת, המאפשרת לשואב להגיע גם מתחת לספות בקלות וזוג ראשי ניקוי קטנים לניקוי פינות, וילונות ועוד.

הידית הראשית אליה מתחברים הראשים השונים מגיעה עם אפשרות קיצור או הארכה מובנה, כך שתוכלו להשתמש בשואב כדי להגיע למקומות רחוקים יותר (יעיל בניקוי מתחת לספות גדולות, מיטות).

לבסוף ישנו אביזר ה-Z Station, עמדת אחסון וטעינה המאפשרת להניח את השואב לצורך טעינה חוזרת, כשעל גבי העמדה תוכלו למקם גם את ראשי הניקוי השונים לשליפה מהירה בעת הצורך.

שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)
שואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)

שימוש שוטף בשואב

השימוש בשני הראשים העיקריים עושה את העבודה ובמהלך השימוש לא ראיתי צורך בשימוש במברשת ה-Turbo Action, מלבד בשאיבת שטיחים. המברשת החזקה עשתה את העבודה גם על השטיח, אך לא מדובר במברשת שטיחים עם ראש יעודי לדפיקה חוזרת עליהם.

במבחן השאיבה הכללי הצליח השואב להסיר את הלכלוך והאבק מהרצפות והפרקט בבית, וגם עבד טוב למדי בניקוי המרפסת. אציין כי נאמר לי על ידי לא מעט נציגי חברות שואבים שהם לא מיועדים לשאוב במרפסת, מאחר שמדובר בלכלוך קשה יותר, שכולל פעמים רבות אבנים – אז הנה אמרתי את זה גם לכם. אף שואב לא נגפע במהלך סקירה זו.

ראש הניקוי בגודל מיני גם הוא עושה עבודה טובה. בשאיבת המיטה והספות הבחנתי כי במשיכה חזרה הראש מסוגל להתרומם, כך שסיכון הפגיעה במשטחים נמוך יותר, אך הדבר גם דרש לעיתים חזרה נוספת בשאיבת המקום.

הידית המאפשרת הארכה נוחה מאוד, ובניגוד לניסיון שלי עם שואבים אחרים, שמציעים ידיות נוספות ונפרדות לצורך הארכה, כאן הכל מגיע באופן מובנה וההארכה מבוצעת מיידית בלחיצה על כפתור ומשיכת ההארכה החוצה.

ידית הארכה לשואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)
ידית הארכה לשואב אבק Samsung Jet 90 (צילום: רונן מנדזיצקי)

בדומה לשואבים רבים בשוק, כך גם ה-Samsung Jet 90 מציע זמן שימוש מירבי של 60 דקות, עם תלות בעוצמה בה תבחרו במהלך השאיבה (דגם ה-Jet 60 מציע עד 40 דקות עבודה).

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Samsung Jet 90

סמסונג ממקמת את שואבי ה-Jet שלה ברמת תמחור העומדת בין השואבים היקרים ביותר בשוק ובין הזולים יותר. לא מדובר במוצר זול, אך הוא מצליח לעמוד בהבטחות שלו ומספק עוצמת שאיבה גבוהה המאפשרת לשמור על ניקיון טוב של הבית.

המבנה של השואב והרכבת האביזרים אליו מפשטים את העבודה עימו והפעולה הרציפה ללא צורך לסחוט הדק באופן קבוע מפחיתה את הלחץ על המפרקים.

סל האשפה גדול מאוד ולא דורש ריקון באופן תכוף, כשבנוסף ניתן גם לפרק אותו בקלות מהשואב לצורך ניקוי מתחת לברז.

חיי הסוללה מספקים בשימוש בעוצמה הנמוכה והבינונית, כשבעוצמה הגבוהה תקבלו כ-10 דקות עבודה כאשר הסוללה טעונה במלואה. חיסרון בצד הסוללה מגיע דווקא מכיוון הטעינה, זו אורכת מעל 3 שעות לטעינה מלאה, כך שאם חשבתם להשתמש בעוצמה הגבוהה ביותר לשאיבה כל הזמן, כנראה שעדיף לא לעשות את זה.

חיסרון נוסף הוא החוסר בידית שאיבה יעודית לשטיחים, זו לא זמינה כחלק מהערכה של ה-Jet 90.

מחירי הדגמים:

  • Samsung Jet 90, מחיר: 2,999 ש”ח (זה השואב אותו בדקנו)
  • תחנת ריקון אשפה אוטומטית לשואב, מחיר: 799 ש”ח
  • Samsung Jet 75, מחיר: 2,299 ש”ח (מגיע ללא עמדת Z Station)
  • Samsung Jet 60, מחיר: 1,799 ש”ח

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים