אינטל פותחת חטיבת מובייל חדשה על מנת להתחרות ב-ARM

| יום ראשון, 18 בדצמבר 2011, 14:08 | חומרה, טאבלטים, סלולר
תגיות: ARM, Intel, x86, אינטל

אינטל שולטת ביד רמה בתחום השבבים למחשבים אישיים ושרתים, אך נעדרת לחלוטין מתחום המובייל. האם המצב הולך להשתנות? באינטל בהחלט עושים מהלך בכיוון, כאשר היא הכריזה השבוע על חטיבת מובייל חדשה שתתמקד בפיתוח שבבים לסמארטפונים וטאבלטים. החטיבה החדשה תהיה ארגון מחדש ושילוב של ארבע חטיבות קיימות: תקשורת ניידת, טאבלטים ונטבוקים, תקשורת אלחוטית ניידת ואולטרה-ניידות, בראשותו של מייק בל. המהלך נועד בראש ובראשונה לתת תגובה מהירה ככל האפשר ל-ARM שכרגע שולטת בלעדית על ארכיטקטורות השבבים למובייל.

אינטל מתחילים להבין (באיחור משהו) כי מה שעשו עד כה פשוט לא מספיק. נכון, ישנו את מעבד Medfield שככל הנראה יושק בתחילת 2012, אך ל-ARM יש מעבדים חדשים שיצאו גם כן בתחילת השנה ממיטב היצרניות. לאינטל יש עדיין פיגור בזמני הסוללה שהיא מצליחה לספק בעוד היצרניות השונות של מעבדי ARM כבר מצאו מגוון פתרונות יצרתיים.

חטיבה אחת שתהיה אחראית על מאמץ המובייל והבנה ארגונית באינטל שתחום השבבים לשוק זה לוקח חלק מרכזי יותר ויותר בתעשייה היה צריך לקרות כנראה לפני לא מעט זמן. ARM מבוססת חזק בשוק, יש יצרניות רבות המשתמשות בארכיטקטורות שלה עם פתרונות שונים בתחום התקשורת ואינטל כרגע משקיע את המאמצים במעבד עצמו. אנו עוד לא יודעים באיזה מאיץ גרפי היא תשתמש לדוגמא. עם זאת, החברה מדווחת על כך שאנדרואיד ICS כבר מתפקדת במלואה עם הפלטפורמות החדשות שלה למובייל, כך שיתכן ובאמת יתחילו להדביק את הקצב במהלך 2012.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות