שירות הסטרימינג הישראלי FREETV קיבל את אישור הרשות השניה

קשת ו-RGE Group

מיזם הסטרימינג הישראלי החדש FREETV של קשת ו-RGE קיבל את האישור הרשמי של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וצפוי להיכנס כשחקן הטלוויזיה החמישי בשוק עד סוף 2022, כאשר הוא יציע למנויים חבילת ערוצי טלוויזיה במחיר נמוך של החל מ-40 ש”ח.

שירות הסטרימינג החדש של קשת ו-RGE הוכרז באופן רשמי בתחילת השנה ונועד להיות שחקן חדש בשוק הטלוויזיה הישראלי, כמתחרה להוט ויס הוותיקות השולטות כאן באופן כמעט בלתי מעורער ומבצעות את השידורים באמצעות כבלי נחושת ולווין ולאחרונה גם על גבי רשת האינטרנט. מלבדן, ניתן למצוא בארץ גם את צמד שירותי הטלוויזיה סלקום tv ו-פרטנר TV, המתבססים על שידורי תכנים לצפיה באינטרנט בלבד, באופן הדומה למה שמתכננים ב-FREETV.

עוד צעד לכיוון השקת FREETV

האישור החדש מגיע לאחר מספר עיכובים רגולטוריים כנגד המיזם החדש, כאשר הוא ניתן על ידי הרשות השניה לחברה עד ספטמבר 2025 תחת מספר הגבלות שנועדו לשמור על האינטרס הציבורי, בראשן הפרדה בין קשת 12 ובין מיזם ה-FREETV עצמו, עם התייחבות להעביר את ערוץ 12 לכל פלטפורמה שתבקש אותו בתנאים זהים ואיסור על מתן תוכן בלעדי לשירות החדש.

בנוסף, FREETV תחוייב להשקיע 8% מההכנסות שלה ביצירה ישראלית, בדומה למצב הקיים בהוט ויס.

כחלק מההחלטה לאשר את מיזם הסטרימינג FREETV, הרשות השנייה מסרה את הדברים הבאים:

אל מול כניסתם והתבססותם של שירותי הזרמת וידאו של חברות ענק זרות ללא כל חובות רגולטורית וללא מחויבות לתרבות וליצירה הישראלית, מועצת הרשות השנייה קבעה כי יש מקום גם לספק ישראלי נוסף, המחויב ליצירה הישראלית, אשר יתרום גם ליצירה המקומית וגם להגברת התחרות בשוק שידורי התוכן הטלוויזיוני. הכנסת ספק טלוויזיה רב-ערוצית נוסף תגביר את התחרות על כיסו של הצרכן, תרחיב את היצע התכנים וצפויה להוזיל את מחירי החבילות לציבור.

מחברת FREETV נמסר:

חברת FREETV מברכת על החלטת מועצת הרשות השנייה המאפשרת לה לצאת לדרך. זהו יום היסטורי, שמסמן את תחילתו של עידן חדש של טלוויזיה ובידור ובעיקר יום חשוב לצרכן הישראלי, לתחרות ולתעשיית התוכן המקומית. השם FREETV נבחר מתוך האמונה שאנחנו הולכים לשחרר את הצרכנים מעולם הטלוויזיה הישן, ולהפיץ לישראלים את בשורת החופש ועידן הטלווזיה החדשה העומד לפתחנו. משחררים את הטלוויזיה שלכם – FREETV.

שירות הסטרימינג FREETV של קשת ו-RGE צפוי להיות מושק במהלך הרבעון הרביעי של 2022, והחברה צפויה להציע שירותי סטרימינג במחיר של החל מ-40 ש”ח.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים