Xbox כשירות: מיקרוסופט מרחיבה את חווית המשחק בדפדפן ה-Edge

משחקים בדפדפן Edge תמונה: Microsoft

מיקרוסופט שמה לעצמה כיעד להרחיב את מעמדה בתחום המשחקים ואולי אף לשלוט בו בעתיד, והצעד האחרון שלוקחת החברה בתחום זה מתרכז בדפדפן ה-Edge שלה, אשר מקבל כעת תכונות יעודיות למשחקים שיאפשרו לגיימרים מכל הסוגים ליהנות מגישה נוחה וברורה למשחקים ולמידע נוסף סביבם וגם לשפר באופן משמעותי את איכות הצפייה בהם על גבי הדפדפן.

כדי להנגיש את המשחקים עבור השחקנים והשחקניות, תוסיף מיקרוסופט עמוד בית יעודי למשחקים, בו ניתן יהיה לצפות בחדשות, תוכן וידאו בשידור חי הקשור למשחקים, תחרויות, מדריכים והצעות למשחקים חדשים לקראת השקתם, כאשר בשיתוף עם חשבון ה-Xbox ניתן יהיה לראות גם פרטים נוספים ולגשת בקלות למשחקים דרך שירות הענן Xbox Cloud Gaming מהדפדפן.

https://www.youtube.com/watch?v=oRCVm8Ydmi8

מיקרוסופט הודיעה כי תוסיף לדפדפן ה-Edge גם מצב נראות חדש בשם Clarity Boost, כאשר יאפשר להציג גרפיקה עם צבעים חיים יותר ותמונה ברורה יותר בזמן המשחק דרך שירות הענן שלה.

את מצב הנראות החדש תשיק מיקרוסופט תחילה עבור מחשבים וטאבלטים מבוססי ווינדוס 10 ו-11, כאשר ההפעלה תבוצע על ידי לחיצה על תפריט ה-3 נקודות שיופיע בחלק העליון של המסך בזמן המשחק. בחברה ציינו כי משחק ראשון שמקבל את חווית ה-Clarity Boost הוא פורטנייט.

מצב Clarity Boost ב-Microsoft Edge
תמונה: Microsoft

מצב יעודי נוסף למשחקים בדפדפן ה-Edge הוא Efficiency mode, בעזרתו ניתן יהיה לספק את המיקוד הדרוש במשאבי המחשב (גם כאן מדברים על ווינדוס 10 ו-11) כדי להעצים את חווית המשחק, תוך הפחתת השימוש במשאבים בדפדפן, כך שלא יהיה צורך לסגור אותו במהלך המשחק. תכונה זו נוספת לאפשרות הקיימת של מיקרוסופט בדפדפן ה-Edge, המאפשרת לדפדפן להפחית את השימוש במשאבים עבור טאבים הפתוחים ברקע בהם לא נעשה שימוש תדיר.

תפריט נוסף שיגיע לדפדפן של מיקרוסופט יאפשר גישה מהירה למשחקי קז’ואל כמו סוליטייר, Jewel, מא-ג’ונג ואחרים הזמינים בחינם, במיוחד עבור מי שרוצה לשחק משהו במהירות ולא להתמסר למשחקים גדולים ועתירי גרפיקה.

https://www.youtube.com/watch?v=StZRTcaut9U

הדרך של מיקרוסופט לשליטה בשוק הגיימינג

במיקרוסופט החלו לשים דגש על הענן כבר לפני שנים רבות, מהלך שהוביל לצמיחה מחודשת עבור החברה על אף שפיספסה את ההזדמנות בכניסה לתחום מערכות ההפעלה למכשירי טלפון והפסידה שוק עצום ל-iOS של אפל, ובעיקר לאנדרואיד של גוגל.

מאז, הספיקה החברה למנות את סאטיה נאדלה, מי שהוביל את מהפיכת הענן בחברה, למנכ”ל, והוכיח שאפשר לנצל את יתרונות המובייל על ידי פיתוח רחב היקף של אפליקציות לכל הפלטפורמות גם אם אין ברשות החברה מערכת הפעלה יעודית למכשירים אלה, וכעת היא מנסה לעשות מהפיכה גם בתחום המשחקים.

גל הרכישות האחרון של מיקרוסופט בתחום המשחקים כלל את בת’סדה ואקטיביז’ן-בליזארד, שנרכשו בסכומי ענק, אך רכישות אלו הן רק חלק אחד באסטרטגיה של החברה.

כפי שהוכיחה באירוע המשחקים האחרון שלה, עיקר הדגש של החברה כיום הוא על שירות הענן Game Pass, שמאפשר ליהנות מקטלוג עצום, שגם הולך וגדל, לא רק על גבי קונסולות ה-Xbox, אלא גם על גבי מחשבים, טלפונים, טאבלטים ודרך שירות הענן Xbox Cloud Gaming.

בעוד שבמשך שנים נגררה החברה אחרי סוני והפלייסטיישן שלה, הרי שהיתרון של מיקרוסופט בתחום הענן, יחד עם רכישות הענק שהביאו אליה הבייתה קטלוג עצום של משחקים, עשוי להפוך אותה למובילה בתחום בעשור או שניים הבאים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים