מעבדי ה-Raptor Lake של אינטל יגיעו לתדר שיא של עד 6GHz

מעבדי ה-Raptor Lake מהדור ה-13 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי) מעבדי ה-Raptor Lake מהדור ה-13 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אינטל (Intel) סיפקה הצצה רשמית ראשונה על סדרת מעבדי ה-Raptor Lake ההיברידיים מהדור ה-13 של החברה כחלק מאירוע ה-Intel Tech Tour המתקיים בימים אלו בישראל.

החברה חשפה רשמית כי תדר הבוסט המירבי של המעבדים בסדרה יגיע לראשונה בעולם ל-6GHz, אך יותר מכך, הוא אף הצליח להגיע לשיא עולמי חדש בהמהרה (אוברקלוקינג) עם תדר של לא פחות מ-8GHz.

ההשקה הרשמית של סדרת מעבדי ה-Raptor Lake מהדור ה-13 צפויה להתקיים מאוחר יותר החודש, כשהיא תתפוס את מקומם של מעבדי ה-Alder Lake ותביא איתה שיפור בביצועי ליבה בודדת של עד 15% ושיפור ביצועים בריבוי ליבות של עד 41%.

במהלך האירוע שהתקיים בארץ, החברה חשפה על הבמה כי לראשונה בעולם יהיה אפשר למצוא בסדרה מעבד שיגיע לתדר של 6GHz ישירות מהחברה ואף הצליחה לשבור שיא עולמי עם הגעה לתדר של 8GHz בהמהרה, כאשר סביר להניח שיהיה מדובר על מעבד המקביל לדגם ה-Core i9-12900KS מהדור הקודם שהגיע בתדר שיא של 5.5GHz.

תדר של עד 6GHz (מקור אינטל)
תדר של עד 6GHz (מקור אינטל)

פרט מידע לא פחות מעניין עליו דיברה אינטל באירוע הוא זמן הפיתוח הקצר יחסית של סדרת ה-Raptor Lake החדשה בזכות התאימות שלה למעבדי ה-Alder Lake ההיברדיים מהדור הקודם שהוכרזו רשמית לפני פחות משנה, דבר שהוביל לקיצור של לא פחות מ-6 חודשים בתהליך הפיתוח שלהם.

תהליך פיתוח קצר של מעבדי ה-Raptor Lake (מקור אינטל)
תהליך פיתוח קצר של מעבדי ה-Raptor Lake (מקור אינטל)

מהמידע שניתן לחלוק רשמית עכשיו, נראה כי סדרת מעבדי ה-Raptor Lake הבאה של אינטל תציג תחרות מעניינת למדי לסדרת מעבדי ה-Ryzen 7000 הבאה של AMD, כאשר כל מה שנותר לחכות לו היא ההשקה הרשמית של המעבדים החדשים שתתקיים בהמשך החודש.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים